Jej zmagania z wagą śledziło pół świata. Schudła ponad 200 kg i dziś jest nie do poznania

2022-12-07 14:29

Christinę Phillips w krytycznym momencie swojego życia ważyła aż 311 kilogramów. 32 latka przeszła długą i trudną drogę do odzyskania sprawności. Dziś cieszy się zdrowiem i zgrabną sylwetką. Jej spektakularną przemianę podziwiają tysiące internautów.

Ważyła ponad 300 kg. Postanowiła zawalczyć o zdrowie i dziś jest nie do poznania
Autor: Instagram Christina przeszła spektakularną metamorfozę.

Droga do zdrowia Christiny Phillips nie była łatwa. Jej otyłość olbrzymia była nie tylko problemem estetycznym. Nadmiar kilogramów utrudniał jej poruszanie, nie mówiąc już o obciążeniu narządów wewnętrznych. W wieku 22 lat ważyła ponad 300 kg. Postanowiła jednak zawalczyć o swoje życie. Jednym z pierwszych kroków, jakie podjęła, było zgłoszenie się do programu emitowanego na kanale TLC pt. "Historie wielkiej wagi". Jej zgłoszenie zostało przyjęte, co dało nadzieję na pomoc w utracie nadmiarowych kilogramów.

Gadaj Zdrów: Prof. Tarnowski: "Ludzie nie rozumieją, że skoro otyłość jest śmiertelna, to i leczenie nie jest lekkie"

Była tak otyła, że ledwo mogła chodzić

Zanim jednak dostała się do programu, Christina większość czasu spędzała uziemiona w mieszkaniu. Trudność sprawiało jej przejście kilku kroków, a wykonywanie podstawowych czynności było dla niej wyzwaniem. Większość czynności nie była w stanie robić samodzielnie i potrzebowała pomocy bliskich. Problemem również była dla niej sama podróż do Houston, gdzie realizowany jest program.

Christina trafiła jednak w dobre ręce. Pod opieką doktora Nowzaradana rozpoczęła swoją żmudną drogę do osiągnięcia wymarzonej sylwetki i przywrócenia zdrowia. Kluczowym etapem w jej odchudzaniu stanowiła operacja bariatryczna. Jednak, kobieta była na tyle otyła, że żeby zakwalifikować się do zabiegu zmniejszenia żołądka, musiała najpierw zrzucić kilka kilogramów.

Kiedy to się udało, Christina poddała się operacji, która otworzyła jej możliwość do dalszego chudnięcia. Ułożono jej jadłospis oraz wdrożono podstawowe ćwiczenia dostosowane do jej wagi i kondycji. Trenowała i odżywiała się pod okiem specjalistów. Jednak mimo wsparcia, miewała też trudne momenty.

Ważyła ponad 300 kg. Postanowiła zawalczyć o zdrowie i dziś jest nie do poznania
Autor: Instagram Christina schudła 227 kg. W krytycznym momencie ważyła 311 kg.

Zanim nastąpił sukces, były też porażki

Jej droga do upragnionej sylwetki była naprawdę trudna. Nie obyło się też bez małych potyczek. Mimo sporych sukcesów, podczas odchudzania Christina doszła do etapu, w którym jej waga zaczęła stać w miejscu. To bardzo ją załamało, gdyż potwornie bała się efektu jo-jo.

To właśnie wtedy Christina chciała pójść drogą na skróty - zaczęła stosować głodówki. Nie raz nie jadła przez kilka dni, wszystko po to, by spadek kilogramów był widoczny na wadze. Uczestniczka show odzyskała jednak kontrolę nad odżywianiem, przez co chudła wolniej, lecz zdrowo. Udało jej się przetrwać ten kryzys.

Cel został osiągnięty. Christina schudła ponad 200 kg

Dzięki ogromnej determinacji, pracy i samozaparciu udało jej się osiągnąć cel. Christina ma dziś 32 lata i waży 84 kilogramy. Została też mamą dwójki dzieci: Ethana i Ezry.

Christina aktywnie udziela się też w mediach społecznościowych, publikując treści z całej swojej drogi do sukcesu. Jej profil na Instagramie śledzi prawie 50 tys. osób, a jej przemianą zachwyca się niemal cały świat.

Jej metamorfoza jest wręcz spektakularna. Ta kobieta łącznie schudła 227 kg! Aż trudno uwierzyć, że zdjęcia przedstawiają tę samą osobę. Zdjęcia Christiny stały się motywacją dla wielu osób. Bohaterka zbiera również zasłużone gratulacje od swoich obserwujących. W końcu nie każdy może się pochwalić sukcesem, jakim jest utrata 200 kg.