Lekarka schudła ponad 45 kg. Teraz zdradza 4 tajniki swojego sukcesu
Dr Emi Hosoda przyznaje, że od zawsze miała problemy ze swoją wagą. Wszystko się zmieniło, gdy po ukończeniu 50 lat dokonała dużych zmian w codziennej rutynie. Udało jej się zrzucić ponad 45 kilogramów. Teraz dzieli się najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi zrównoważonego utrzymywania wagi.
Dr Emi Hosoda przez całe życie miała problemy z nadwagą. Jako autorka szkolenia w zakresie holistycznego zdrowia i medycyny funkcjonalnej, opracowała dla siebie spersonalizowany plan zdrowotny.
Pracując nad swoją dietą, uwzględniła wszystkie ważne czynniki - od genetyki po mikrobiom jelitowy. Po zastosowaniu spersonalizowanego programu straciła na wadze około 45 kilogramów. Największym sukcesem lekarki było jednak to, że udało jej się tę wagę utrzymać.
4 wskazówki na utratę wagi od lekarki
Lekarka, która osiągnęła spektakularny sukces zdradza, jakie kroki należy podjąć, by stracić na wadze. Pierwsza rada dotyczy monitorowania ilości dziennego spożycia cukru. Zdaniem dr Hosoda, liczenie kalorii nie ma najmniejszego sensu, bowiem najważniejsza jest ilość cukru w jedzeniu, która w nadmiarze powoduje przyrost masy ciała.
Spożywanie nadmiaru cukru nie tylko powoduje, że organizm magazynuje go w postaci tłuszczu, ale także zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy lub stanu przedcukrzycowego. Zgodnie z danymi Centers for Disease Control and Prevention (CDC), aż jeden na trzech dorosłych Amerykanów ma chronicznie wysoki poziom cukru we krwi, co naraża ich na ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.
Warto także przypomnieć, że każdy z nas ma inne zapotrzebowanie kaloryczne, które różni się w zależności od poziomu aktywności fizycznej i metabolizmu. Z tego powodu dr Hosoda nie ustala celów ani limitów kalorii, aby utrzymać swoją wagę w normie.
Nie myl pragnienia z głodem, zadbaj o zdrowy sen
To cenna wskazówka dla osób pragnących pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Zapotrzebowanie organizmu na wodę to także sprawa indywidualna, która zależy od poziomu aktywności - ci, którzy regularnie ćwiczą, potrzebują więcej wody niż osoby mniej aktywne.
Co istotne, osoby z niewydolnością serca, chorobą nerek lub niskim poziomem sodu powinny dzienne zapotrzebowanie na płyny ustalić indywidualnie ze swoim lekarzem.
Kolejny punkt na liście to sen. W miarę upływu lat, coraz więcej osób doświadcza problemów ze snem. Szczególnie dotkliwie odczuwają to kobiety w okresie okołomenopauzalnym, które cierpią na bezsenność i nocne wybudzenia, którym towarzyszy przyrost masy ciała - w ich przypadku utrata wagi może być niezwykle uciążliwa.
Dr Hosoda, która sama jest już po pięćdziesiątce zdradza, że stosuje suplementy magnezu, które pomagają jej zasnąć i powstrzymać głód cukru. Warto jednak podkreślić, że przyjmowanie suplementów nie jest niezawodnym sposobem na sen lub osiągnięcie celów związanych z utratą wagi.
Nie bój się treningu siłowego
Na koniec dr Hosoda zdradziła, że w drodze do sukcesu pomocne okazało się włączenie treningu siłowego do treningów. Wiele osób zazwyczaj bazuje na ćwiczeniach aerobowych lub cardio, aby utrzymać zdrową wagę, ale lekarka odkryła, że budowanie siły działa na nią zdecydowanie lepiej.
Według National Institutes of Health budowanie siły jest szczególnie ważne dla osób dorosłych w wieku powyżej 50 lat, które mogą zacząć odczuwać problemy z poruszaniem się lub utratą masy mięśniowej. Zatem warto!