Lewatywa na odchudzenie. Lewatywa sposobem na szybką utratę wagi

2015-03-12 8:37

Lewatywa najlepszym sposobem na odchudzanie? Tak twierdzą niektórzy celebryci. Czyszczenie jelita grubego, czyli hydrokolonoterapia, pomaga szybciej zrzucić zbędne kilogramy i poczuć się lekko. Jednak eksperci twierdzą, że to tylko tymczasowy efekt, ponieważ spadek wagi jest spowodowany przede wszystkim utratą wody. Sprawdź, czy lewatywa jest dobrym sposobem na odchudzanie i jak ją właściwie stosować.

Lewatywa na odchudzenie. Lewatywa sposobem na szybką utratę wagi
Autor: Photos.com Lewatywa na odchudzenie. Lewatywa sposobem na szybką utratę wagi

Spis treści

  1. Czy lewatywa jest dobrym sposobem na odchudzanie?
  2. Hydrokolonoterapia najlepszym sposobem na odchudzanie?
  3. Hydrokolonoterapia dla celebrytów

Lewatywa jest sposobem na odchudzanie, jeśli wypróbowałaś już wszystkie sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów i nie widzisz efektów swojej pracy. Lewatywa przyspiesza usuwanie mas kałowych nagromadzanych w okrężnicy, co prowadzi do natychmiastowej utraty wagi. Jednak według naukowców to tylko efekt tymczasowy. Prawdziwą przyczyną trwałego spadku wagi jest usunięcie toksyn, które dostają się do naszego organizmu z zanieczyszczonego środowiska i z pożywienia w postaci konserwantów i ulepszaczy.

Czy lewatywa jest dobrym sposobem na odchudzanie?

Widoczna utrata wagi po zastosowaniu lewatywy jest tymczasowa, ponieważ jest powodowana utratą wody, której niedobór w szybki sposób zostanie uzupełniony. Trwały efekt kuracji odchudzającej daje usuwanie toksyn z organizmu. Toksyczne odpady, które przez dłuższy czas gromadzą się w okrężnicy, zaczynają gnić i zwiększają ilość toksyn w organizmie. Te z kolei hamują wiele procesów, które wpływają na regulację masę ciała, w tym proces detoksykacji wątroby i procesy metaboliczne. Jeśli zgromadzone odpady nie będą regularnie usuwane z jelita, z czasem mogą ważyć tyle samo ile masy kałowe, czyli kilka kilogramów. W związku z tym lewatywa nie jest techniką odchudzania, tylko oczyszczania jelita grubego z toksyn, co w sposób pośredni przyczynia się do znacznej utraty wagi.

Ważne

Zbyt częste wykonywanie lewatywy negatywnie wpływa na równowagę elektrolitów w organizmie i prowadzi do jego odwodnienia. Ponadto zbyt częste oczyszczanie okrężnicy uszkadza błonę śluzową jelita i powoduje spowolnienie jego pracy, co prowadzi do zaparć.

Hydrokolonoterapia najlepszym sposobem na odchudzanie?

Hydrokolonoterapia to zabieg wykonywany w specjalistycznych placówkach, polegający na płukaniu jelita grubego nie tylko z mas kałowych, lecz także z toksyn, złogów i innych szkodliwych substancji. Podczas zabiegu woda dociera do najdalszych zakamarków jelita grubego i opłukuje także okolice zastawki kątniczo-krętniczej - miejsce połączenia jelita grubego z jelitem cienkim. Po kilku zabiegach hydrokolonoterapii zostaje oczyszczone całe jelito grube, łącznie z odcinkiem tzw. jelita ślepego, czyli od 1,2 do 2 m. W związku z tym jest to skuteczniejsza metoda oczyszczania jelita niż lewatywa wykonana domowym sposobem.

Podczas zabiegu wprowadza się do okrężnicy i wyprowadza nawet 80 litrów przefiltrowanej wody podgrzanej do 36 stopni Celsjusza. Podczas zabiegu pielęgniarka wykonuje delikatny masaż brzucha, dzięki czemu za pomocą dotyku, ocenia stan okrężnicy i położenie złogów, co pomaga w ich szybszym usunięciu.

Zabieg hydrokolonoterapii trwa niecałą godzinę i kosztuje ok. 200 zł.

Hydrokolonoterapia dla celebrytów

Hydrokolonoterapia stała się modna wśród gwiazd kilka lat temu. Podobno z jej dobrodziejstw korzystali m.in. Edyta Górniak, Maja Sablewska czy Tomasz Kammel. Klinikę, w której wykonuje się płukanie jelita grubego ze złogów pokarmowych, odwiedziła także Małgorzata Foremniak. Do wykonania hydrokolonoterapii przyznał się publicznie Ryszard Kalisz, dla którego zabieg był elementem kuracji odchudzającej.