Najlepsze napoje według dietetyka. Pomogą w spalaniu tłuszczu

2023-04-06 16:05

Święta wielkanocne tuż za pasem. To czas, kiedy rezygnujemy z diety i w efekcie na naszych talerzach ląduje więcej jedzenia, niż powinno. Po uroczystym biesiadowaniu szukamy sposobu na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Znany dietetyk w mediach społecznościowych zdradził, co warto pić, by przyspieszyć redukcję masy ciała.

Kobieta, która pije kefir
Autor: Getty Images Najlepsze napoje według dietetyka. Pomogą w spalaniu tłuszczu

Zrzucenie nadprogramowych kilogramów nigdy nie jest łatwym procesem. Wymaga od nas pracy nad sobą i nad swoimi nawykami żywieniowymi. Jednym z niezwykle ważnych elementów procesu odchudzania jest właściwe nawadnianie organizmu. Znany dietetyk kliniczny, Michał Wrzosek na swoim profilu w mediach społecznościowych, podpowiedział, jakie są najlepsze napoje, które ułatwią odchudzanie. Podał aż 5 propozycji.

Dietetyk radzi, co pić, żeby schudnąć

Osoby, które są na diecie odchudzającej, mogą śmiało sięgać po napoje zero. Jak wyjaśnił ekspert, "zaspokajają one potrzebę na słodkie i pomagają utrzymać dietę redukcyjną". Kolejny napój, który warto włączyć do jadłospisu, to zielona herbata, ponieważ obfituje w dwie substancje: EGCG i kofeinę, które wspomagają utratę masy ciała. Tak samo działa kawa. Kofeina w nich zawarta ma "działanie termogeniczne i wspomaga spalanie tłuszczu w trakcie aktywności". 

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

Dietetyk zachęca również do picia kefiru, który dzięki zawartości białka "zapewnia uczucie sytości i zmniejsza ochotę na przejadanie się". Spośród tych propozycji jednak najlepsza jest po prostu woda. Ile dziennie zatem należy jej pić? Według norm żywienia dla populacji Polski mężczyźni powinni około 2,5 litrów płynów co dzień, a kobiety – 2 litry.

Te dwie herbaty też warto włączyć do diety

Proponowane napoje mają za zadanie wypełnić żołądek i dać uczucie sytości, co znacznie pomoże w ograniczaniu podjadania. W procesie odchudzania również świetnie sprawdzi się herbata imbirowa. Jej regularne stosowanie ma korzystny wpływ na uzyskanie płaskiego brzucha i redukcję tkanki tłuszczowej z jego dolnych partii.

Herbata cynamonowa również pomaga spalić kalorie. Jak dowiedli amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Michigan, cynamon jest w stanie aktywować procesy metaboliczne, które zachodzą w organizmie. Wywołuje on ciepło, które sprawia, że nasze ciało spala więcej kalorii, a co za tym idzie, przyczynia się do szybszej utraty wagi.