ODCHUDZANIE czyli 8 sposobów na oszukanie GŁODU

2013-02-20 15:34

Głodówka nie jest sposobem na odchudzanie. Najwyższy czas przestać łączyć te dwa pojęcia. Głodówka może być lecznicza i oczyszczać organizm, ale nie sprawi, że schudniesz. Natomiast odchudzanie nie musi się wiązać z głodówką i liczeniem kalorii. Jeżeli będziesz się trzymała kilku zasad, efekty przyjdą same!

ODCHUDZANIE czyli 8 sposobów na oszukanie GŁODU
Autor: thinkstockphotos.com Głodówka nie jest sposobem na odchudzanie. Najwyższy czas przestać łączyć te dwa pojęcia. Głodówka może być lecznicza i oczyszczać organizm, ale nie sprawi, że schudniesz. Natomiast odchudzanie nie musi się wiązać z głodówką i liczeniem kalorii. Jeżeli będziesz się trzymała kilku zasad, efekty przyjdą same!

Spis treści

  1. Żelazne zasady mądrego odchudzania:
  2. Jak zwalczyć głód? Sprawdź!

Głodówka nie jest sposobem na odchudzanie. Efektywne odchudzanie wymaga od nas pewnych wyrzeczeń, ale nie musi być mordęgą. Powinniśmy unikać pokus w postaci wysokokalorycznych przekąsek i słodyczy. Starać się jadać mniejsze porcje i na mniejszych talerzach. Poniżej podajemy 8 zasad, o których każda osoba będąca na diecie odchudzającej powinna pamiętać.

Żelazne zasady mądrego odchudzania:

1. Gdy jesteś na diecie odchudzającej jadaj na mniejszych talerzach, a będziesz miała wrażenie, że zjadasz większą porcję.

2. Żeby oszukać głód między posiłkami popijaj jak najwięcej wody mineralnej lub ssij kostki lodu (gdy nie masz nadwrażliwych zębów).3. Pogryzaj surowe warzywa (np. marchewkę, rzodkiewki, ogórki) lub arbuza.

4. Podczas posiłku nie oglądaj telewizji ani nie czytaj, skup się na talerzu.5. Jedz powoli, przeżuwając starannie każdy kęs szybciej poczujesz sytość.6. Omijaj bary i kawiarnie – na widok ulubionego fast foodu czy ciastka trudno będzie ci opanować pokusę.7. Gdy masz chęć na jakiś kulinarny grzech, zajmij czymś myśli, idź na spacer, zafunduj swojemu organizmowi wysiłek fizyczny, a szybciej zapomnisz o głodzie.8. Możesz wspomagać się suplementami diety, ale w rozsądnych ilościach:

  • błonnik przyjmowany przed posiłkami spowoduje, że szybciej się nasycisz
  • chrom może zmniejszyć apetyt na słodycze
  • czerwona herbata Pu Erh przyśpieszy spalanie tkanki tłuszczowej
  • wyciąg z ananasa i octu jabłkowego podkręcą przemianę materii
  • preparaty z kofeiną, podobnie jak herbata Pu Erh, pomogą zredukować tkankę tłuszczową.

Przed wyborem suplementu skonsultuj się z lekarzem.

Jak zwalczyć głód? Sprawdź!