Polska instagramerka zrzuciła aż 100 kg. Teraz planuje operacje

2024-01-22 15:26

Metamorfozę Katarzyny Guzik śledziły w mediach społecznościowych setki tysięcy osób. Instagramerka zrzuciła 100 kilogramów w 3,5 roku bez operacji bariatrycznej. Jej efekty mówią same za siebie i są inspiracją dla wielu kobiet. Teraz instagramerka wyjawiła, dlaczego postanowiła skorzystać z pomocy chirurga plastyka.

Polska instagramerka zrzuciła aż 100 kg. Teraz planuje operacje
Autor: Instagram @100_kg_lzejsza

Walka z nadprogramowymi kilogramami jest naprawdę trudnym i długim procesem, który wymaga cierpliwości, dużej determinacji, wytrwałości, a także odwagi. Utrzymanie pożądanej wagi może jednak okazać się jeszcze większym wyzwaniem.

Katarzyna Guzik wygrała walkę z otyłością

O swoich zmaganiach z odchudzaniem opowiedziała instagramerka Katarzyna Guzik w rozmowie z gospodarzami programu „Dzień Dobry TVN”. – Znacie moją historię, wiecie, że nadwaga była ze mną od dziecka, później otyłość, więc chciałam zobaczyć, jak to jest mieć ciało, jakie wszystkie inne kobiety dookoła mnie miały, ale mi nigdy nie było dane go mieć – powiedziała.

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

W 2019 roku influencerka ważyła 185 kilogramów i to był dla niej krytyczny moment. Postanowiła jednak zawalczyć o szczupłą sylwetkę i zdrowie. Na bieżąco relacjonowała swoje postępy w mediach społecznościowych. Dzięki determinacji i systematycznej pracy zrzuciła 100 kilogramów.

Instagramerka poddała się operacjom plastycznym

Katarzyna Guzik wyznała, że choć osiągnęła upragniony cel i zyskała sylwetkę marzeń, to nie dało jej 100 proc. satysfakcji. Po utracie ponad połowy masy ciała pozostały jej niepożądane fałdy skórne. Kilka miesięcy od metamorfozy zdecydowała się skorzystać z pomocy znanego i cenionego chirurga dr Marka Szczyta i poddała się operacjom plastycznym.

– To może nie jest tak, że mi się coś bardzo nie podobało, bo ja już bardzo dobrze czułam się sama ze sobą, ale operacje zrobiłam przede wszystkim dlatego, żeby poczuć się tak, jak nigdy wcześniej się nie czułam – zaznaczyła.

Wraz z Katarzyną Guzik w studiu "Dzień Dobry TVN" gościł dr Marek Szczyt. Podczas rozmowy lekarz wskazał, że nadmiar skóry po odchudzaniu „stanowi problem nie tylko estetyczny, ale też czasem zdrowotny” z uwagi na odparzenia i otarcia powstające w fałdach.

Katarzyna Guzik przeszła plastykę brzucha

Instagramerka przyznała, że ma już za sobą abdominoplastykę (inaczej plastykę powłok brzusznych) oraz lifting biustu. – To są operacje, które wykonałam w pierwszej kolejności. Po czterech miesiącach całkiem niedawno, w grudniu, przeszłam kolejną operację. To była operacja ramion, ponowna operacja biustu i jeszcze pan doktor, który mnie operuje, zrobił taką małą poprawkę brzucha, żeby talia była jeszcze ładniejsza – opowiedziała Katarzyna Guzik.

Jak dodała, szykuje się do kolejnego zabiegu zaplanowanego na kwiecień. - Myślimy, że będzie tą ostatnią i jest to już operacja związana z dolną częścią ciała, czyli z nogami – przekazała bohaterka metamorfozy. Zwróciła jednak uwagę, że praca nad wyglądem po każdej interwencji chirurgicznej wiąże się z dalszą rehabilitacją i odpowiednim żywieniem, aby blizny mogły się jak najszybciej zagoić.

Metamorfoza zmieniła nie tylko wygląd Katarzyny Guzik, ale poprawiła jej kondycję zdrowotną, samopoczucie oraz dodała skrzydeł. Obecnie prowadzi profil pod nazwą „100 kg lżejsza” na Instagramie, gdzie motywuje innych do walki o siebie, swoje zdrowie i lepszą jakość życia.