Rebel Wilson schudła już kilkadziesiąt kilogramów. Wszystko dzięki jednej prostej zasadzie
Swoją metamorfozą zaskoczyła nie tylko kolegów z branży, ale cały świat. Rebel Wilson od dwóch lat konsekwentnie traci na wadze. Udało się jej zrzucić już kilkadziesiąt kilogramów. W czym tkwi sekret aktorki?
Rebel Wilson to jedna z najbardziej znanych aktorek na świecie. 42-latkę od lat możemy oglądać na małym i dużym ekranie. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat zrobiło się o niej głośno za sprawą spektakularnej metamorfozy, którą przeszła. Aktorce udało się zrzucić już kilkadziesiąt kilogramów, a efekty przemiany widać gołym okiem.
Aktorka schudła już kilkadziesiąt kilogramów
2020 rok był dla Rebel Wilson przełomowy. Właśnie wtedy ogłosiła, że rozpoczyna swoją wielką metamorfozę, którą nazwała "Rokiem Zdrowia". Wówczas za pośrednictwem swoich social mediów poinformowała, jaki jest jej cel.
Wilson napisała wtedy: "Będę z wami szczera - z moją misją 'Rok Zdrowia' staram się dojść do 75 kg i wprowadzić jeden z moich filmów do produkcji przed końcem roku. Obie te rzeczy wymagają codziennego wysiłku i ciągle są opóźnienia, ale ja ciężko pracuję".
Ciężka praca popłaca, a "Rok Zdrowia" potrwał znacznie dłużej niż wskazuje na to jego nazwa. Porównując obecne zdjęcia Rebel z tymi sprzed przemiany, trudno na nich rozpoznać, że to ta sama osoba. Jej metamorfoza trwa już ponad dwa lata, a 42-latce udało się zrzucić kilkadziesiąt nadprogramowych kilogramów.
Prosty sposób na utratę wagi
W jednym z wywiadów aktorka zdradziła, w czym tkwi sekret jej metamorfozy. Wilson przyznała, że skorzystała z rady swojego lekarza. Okazuje się, że ten trik jest prosty, skuteczny i nic nas nie kosztuje.
Specjalista poradził jej, że aby pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, wystarczy chodzenie. Rebel zaznaczyła: "Nie musi być bardzo intensywny, nie musi być pod górę, tylko umiarkowany spacer przez godzinę dziennie".
42-latka podkreśla, że każdy z nas może schudnąć i wcale nie potrzebujemy do tego trenera, specjalnej diety i wielu wyrzeczeń. - Każdy może chodzić na spacery, pić więcej wody i robić małe, konsekwentne rzeczy, które poprawią jego życie – podkreśla Wilson.
Zdrowotne konsekwencje nadwagi i otyłości
Nadwaga i otyłość stanowi jedno z kluczowych wyzwań zdrowia publicznego. Od 1975 r. liczba osób zmagających się z otyłością prawie się potroiła. Dużym problemem jest także fakt, że z nadwagą i otyłością zmaga się coraz więcej najmłodszych. Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia ujawniły, że tylko w 2020 r. 39 milionów dzieci poniżej 5. roku życia ważyło za dużo.
Nadmierna masa ciała jest poważnym problem zdrowotnym. Nadwaga i otyłość sprzyja rozwojowi wielu schorzeń. Konsekwencje nadprogramowych kilogramów są głównym czynnikiem ryzyka chorób niezakaźnych takich jak schorzenia układu krążenia, cukrzyca, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, a zwłaszcza choroby zwyrodnieniowej stawów.
Należy pamiętać, że ryzyko wystąpienia powyższych problemów zdrowotnych wzrasta wraz ze wzrostem naszego BMI. Nadwaga i otyłość stanowią także czynniki rozwoju niektórych nowotworów. Należą do nich m.in. rak endometrium, rak sutka, nowotwór wątroby czy rak nerek.