Tabletki odchudzające najlepsze dla ciebie: jak wybrać?

2019-04-09 10:18

Tabletki odchudzające mogą ci pomóc, jeśli regularnie ćwiczysz, mniej jesz i liczysz kalorie, a mimo to odchudzanie nie przynosi spodziewanych efektów. Chcąc zwiększyć skuteczność odchudzania, sięgnij po preparaty wspomagające odchudzanie. Do wyboru masz tabletki hamujące apetyt, tabletki zmniejszające wchłanianie tłuszczu i tabletki wytwarzające ciepło.

Tabletki odchudzające najlepsze dla ciebie: jak wybrać?
Autor: thinkstockphotos.com Tabletki odchudzające mogą ci pomóc, jeśli regularnie ćwiczysz, mniej jesz i liczysz kalorie

Spis treści

  1. Tabletki odchudzające, hamujące łaknienie
  2. Tabletki odchudzające, zmniejszające wchłanianie tłuszczu
  3. Tabletki odchudzające, wytwarzające ciepło

Tabletki odchudzające mają za zadanie wspomóc odchudzanie, ale nie zastąpią diety i ćwiczeń. Tabletki odchudzające stosuje się tylko przez kilka tygodni, najwyżej dwa miesiące. Jeżeli się na nie zdecydujesz, musisz zmienić w tym czasie swoje nawyki żywieniowe i regularnie się ruszać. Tylko wtedy po odstawieniu tabletek masz szansę utrzymać apetyt w ryzach. W aptekach są trzy podstawowe rodzaje tabletek odchudzających.

Tabletki odchudzające, hamujące łaknienie

Do tej grupy należą bioslank, chudeus-syt, slim trio, ananas. Zawierają włókna roślinne absorbujące wodę i pęczniejące w żołądku (metylocelulozę, agar, ksantan). Dzięki temu masz uczucie sytości i mniejszy apetyt. Preparaty przyjmuje się z reguły na pół godziny przed posiłkiem i popija szklanką niegazowanej wody.

Polecamy
jesz co lubisz odchudzanie

Autor: Time S.A

Indywidualnie dobrana dieta pozwoli Ci z łatwością schudnąć, jeść zdrowo i smacznie, a przy tym uniknąć pułapek "cudownych" diet odchudzających. Skorzystaj z JeszCoLubisz, innowacyjnego systemu dietetycznego online Poradnika Zdrowie i zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Ciesz się świetnie dobranym menu i stałym wsparciem dietetyka już dziś!

Tabletki odchudzające, zmniejszające wchłanianie tłuszczu

Takie preparaty jak chitinin, chitochrom cieszą się ogromną popularnością wśród osób walczących z nadwagą albo dbających o sylwetkę. W składzie tych specyfików bowiem znajduje się otrzymywany z pancerzy skorupiaków (krewetek, kryla czy krabów) chitosan, który nie jest wchłaniany przez organizm. Zachowuje się jak gąbka - doskonale absorbuje wodę i wiąże tłuszcz już w przewodzie pokarmowym. Jest usuwany wraz ze stolcem.

Należy jednak pamiętać, by podczas zażywania preparatów zmniejszających wchłanianie tłuszczu pić bardzo dużo wody. Uwaga! Ponieważ skutecznie ograniczają one wchłanianie przez organizm tłuszczu, ich zażywanie może znacznie zmniejszać przyswajanie potrzebnych witamin, które się właśnie w tłuszczu rozpuszczają (A, D, E).

Jeżeli zatem przyjmujesz gotowe zestawy witaminowe, rób co najmniej dwugodzinną przerwę między ich połknięciem a zażyciem któregoś z tych wybranych preparatów odchudzających.

Tabletki odchudzające, wytwarzające ciepło

Kto całymi godzinami siedzi za biurkiem, może zrzucić nadwagę, korzystając ze środków termogenicznych, czyli pobudzających wytwarzanie ciepła przez organizm. Są to np. slinea, L-karnityna 500, super fat burner.

Czytaj też: Naturalne termogeniki, które przyspieszają spalanie tłuszczu

Uwaga! Niektóre z nich mogą wywołać wzrost ciśnienia tętniczego lub przyspieszyć akcję serca. Muszą z nich zrezygnować osoby w podeszłym wieku i z dolegliwościami układu krwionośnego.

miesięcznik "Zdrowie"