Wróżbita Maciej schudł 35 kilo. "Z pączusia w fajnego faceta"

2023-09-02 11:54

Wróżbita Maciej jakiś czas temu wyglądał zupełnie inaczej. Jeden z najpopularniejszych tarocistów w Polsce i ulubieniec publiczności w przeciągu kilku lat zgubił 35 kilogramów i nadal wygląda doskonale. Jak twierdzi, pił codziennie pewien napój, a w swojej diecie dokonał kilku istotnych zmian.

Wróżbita Maciej schudł 35 kilo. Z pączusia w fajnego faceta
Autor: Facebook / Wróżbita Maciej Skrzątek

Maciej Skrzątek, znany pod pseudonimem wróżbita Maciej, to najbardziej rozpoznawalna postać wśród polskich wróżbitów. Był i jest nie tylko prowadzącym licznych programów o tematyce ezoterycznej, takie jak "Noc Magii" na antenach TVN i TVN7 oraz "MeloMagia" na falach Meloradia, ale również cenionym autorem książek, takich jak "Życie zapisane w kartach" i "Num".

Poradnik Zdrowie - Warzywa

Wróżbita Maciej schudł 35 kg

Jego obecność w telewizji trwa od wielu lat. W swoich programach wróżbita nawiązuje na żywo kontakt z widzami i przy pomocy kart pomaga im w rozwiązaniu codziennych problemów życiowych. Widzowie nie tylko darzą go wielkim sentymentem, ale również otaczają sympatią.

Skrzątek często określany jest przez media najbardziej znanym wróżbitą w Polsce. W roku 2014 znalazł się na pierwszej stronie tygodnika "Wprost", a Kuba Wojewódzki nazwał go "Elvisem Presleyem polskiej ezoteryki i Freddiem Mercurym tarota". Jest jedynym tarocistą, który znalazł się w Encyklopedii Znanych Postaci Rzeczypospolitej Polskiej.

Jakiś czas temu gwiazdor sporo schudł i uchylił rąbka tajemnicy odnośnie dbania o swoje ciało. Co wiemy o tej spektakularnej metamorfozie?

Jak schudł wróżbita Maciej

Jakiś czas temu Maciej Skrzątek zdecydował się na radykalne zmiany w swoim stylu życia. Znany celebryta skutecznie zgubił nadmiar wagi, pozbywając się 35 kilogramów w ciągu zaledwie dwóch lat. Osiągnął to poprzez zmianę swoich nawyków żywieniowych i wprowadzenie stałej aktywności fizycznej do swojej codziennej rutyny. Cały proces odchudzania oraz spektakularne efekty regularnie aktualizował na swoich profilach w mediach społecznościowych. - Ojciec i syn? Nie, nie to 35 kilo różnicy. Niedługo mija dwa lata, jak zacząłem ćwiczyć i stosować dietę - napisał wówczas na Facebooku.

Fani wręcz nie mogli uwierzyć, że ich ulubiona gwiazda tak bardzo się zmieniła. W sieci zrobiło się głośno o spektakularnej metamorfozie Macieja, a użytkownicy masowo wyrażali swoje gratulacje i podziw w komentarzach. "15 lat mniej. Z pączusia w fajnego faceta. Brawo, że udało się uniknąć efektu jojo" - pisali.

Sekrety diety celebryty

W rozmowie z Plejadą Maciej opowiedział dokładnie, co robił, by osiągnąć tak spektakularne efekty. - Co dwa dni ćwiczę na orbitreku, każdy trening trwa ok. godziny. Oprócz ćwiczeń zmieniłem też dietę: białe pieczywo zamieniłem na ciemne, bo pszenica tuczy, a biały cukier zastąpiłem brązowym. Zrezygnowałem ze smażenia na tłuszczu, nie jem też słodyczy, w czym pomaga mi picie wody z cytryną na czczo. Przy okazji usuwam toksyny z organizmu. Przy każdym obiedzie piję za to sok z grejpfruta, bo pomaga spalać tłuszcz. Ważne jest też zachowywanie trzygodzinnej przerwy między posiłkami oraz jedzenie mniejszych porcji - powiedział wróżbita Maciej.

Również w rozmowie z Faktem słynny wróżbita opowiedział, jak udało mu się zmienić aż tak bardzo: - Nie korzystałem z usług dietetyka, poczytałem sobie o tym wszystkim w internecie i wyeliminowałem smażone potrawy, pszenicę, biały cukier, słodycze i wieprzowinę. Jem teraz zdrowiej, głównie świeże warzywa i owoce. Całkowicie zmieniłem swoje odżywianie i chcę przy tym pozostać - wyznał tarocista.

Wygląda na to, że dieta wróżbity Macieja przyniosła zamierzone efekty. Maciej skutecznie pozbył się 35 kilogramów i dzięki swojej determinacji utrzymuje osiągnięty rezultat.

Jeżeli planujesz zrzucić nadmiar kilogramów, zawsze warto skonsultować się z doświadczonym lekarzem lub dietetykiem. Ci specjaliści mogą zaproponować indywidualnie dopasowany plan żywieniowy i aktywności fizycznej, uwzględniając twój stan zdrowia i cele, co umożliwi bezpieczne i efektywne odchudzanie.