6 pomysłów na kolorowe kanapki dla dzieci [ZDJĘCIA]

2014-09-04 18:30

Zobacz 6 ciekawych pomysłów na kolorowe dekoracje kanapek dla dzieci: owieczkę, złotą rybkę, wesołego byczka i inne. Przepisy nie są skomplikowane a większość składników znajdziecie we własnej kuchni. Warto poświęcić trochę więcej czasu niż zwykle na przygotowanie kolorowych kanapek, bo niebanalne śniadanie na pewno będzie smakowało bardziej!

Kolorowe, ciekawe kanapki są skutecznym pomysłem na „przemycenie” warzyw do jadłospisu dzieci, które na widok papryki czy oliwek często kręcą nosem. A kreatywne śniadania i przekąski zachęcą do jedzenia nawet kapryśnego niejadka.

Kanapki przypominające zwierzątka i korowe scenki z bajek sprawią, że jedzenie będzie kojarzyło się dziecku z przyjemnością i a warzywa podane w inny sposób niż codziennie będą zjadane chętniej. Dodatkową zachętą do jedzenia może być także aktywna pomoc najmłodszych w przygotowywaniu "krówki" lub "rybek".

Poniższe propozycje niech będą dla was tylko inspiracją. Możecie dowolnie wymieniać składniki i eksperymentować. Ostateczny wygląd kolorowych kanapek będzie zależał tylko od waszej wyobraźni!

Smacznego!