80-letni Harrison Ford zachwyca formą. Zdradza sekret niesamowitej sylwetki

2023-07-12 16:16

Znany i lubiany na całym świecie Harrison Ford trzyma się świetnie. Pomimo upływających lat może pochwalić się nienaganną sylwetką. 80-letni hollywoodzki aktor postanowił podzielić się tym, co robi, żeby się nie zestarzeć i wyglądać zdrowo.

Harrison Ford
Autor: HANNES ALBERT/DPA VIA AP 80-letni Harrison Ford zachwyca formą. Zdradza sekret niesamowitej sylwetki

Harrison Ford zagrał w dziesiątkach filmów, lecz najbardziej jest kojarzony z rolą archeologa Indiany Jonesa. Choć aktor ma już 80 lat, fani nie kryją zachwytu nad jego nieskazitelną sylwetką. W związku z tym, że po 15 latach trafiła do kin piąta część przygód "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia", aktor pojawiał się na wielu wydarzeniach, by promować film.

Podczas konferencji na 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, który odbył się w maju 2023 roku, jedna z dziennikarek pochwaliła aktora za wygląd i wprost zapytała, co robi, że jest w tak świetniej formie.

– Uważam, że jest pan nadal bardzo seksowny i byliśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem, kiedy zdjął pan koszulkę w drugiej scenie. Nadal ma pan to coś. Jak utrzymuje pan formę? – dopytywała reporterka.

Po chwili namysłu Ford udzieli krótkiej i zwięzłej odpowiedzi. – Ja po prostu zostałem obdarzony tym ciałem. Dzięki, że zauważyłaś – stwierdził.

Poradnik Zdrowie: ćwiczenia poprawiające sprawność umysłu

Sekret wysportowanej sylwetki Harrisona Forda

Nie można się nie zgodzić się ze spostrzeżeniem reporterki. Rzeczywiście aktor zachwyca świetną sylwetką mimo upływu lat. W lutym 2020 roku był gościem w programie ikony amerykańskiej telewizji Ellen Degeneres. Podczas rozmowy opowiedział o swoich nawykach żywieniowych. Na co dzień zwraca szczególną uwagę na to, co je. Wykluczył ze swojej diety nabiał. 

Kiedy dziennikarka zapytała, w czym tkwi jego sekret wiecznie młodego i zdrowego wyglądu, Ford odpowiedział: "Nie robię praktycznie nic. Jem warzywa i ryby".

Aktor zdecydował się też na eliminację mięsa z jadłospisu. - Po prostu wiem, że jedzenie mięsa jest gorsze dla naszej planety… i nie jest dobre dla mnie – dodał.

Oprócz nawyków żywieniowych Ford dba również o regularną aktywność fizyczną. Jak wyznał, uwielbia jeździć na rowerze i grać w tenisa.