"Zielona kawa" dra Stroescu to zastrzyk zdrowia i energii. Zdziwisz się, z czego jest zrobiona

2023-04-21 9:49

"Zielona kawa" to pobudzający i zdrowy koktajl, który dodaje energii i pobudza organizm do pracy. I choć smakuje zupełnie inaczej niż kawa, to jej skutki mogą być dla ciała dużo zdrowsze.

Zielona kawa dra Stroescu to zastrzyk zdrowia i energii. Zdziwisz się, z czego jest zrobiona
Autor: Getty Images "Zielona kawa" dra Stroescu to zastrzyk zdrowia i energii. Zdziwisz się, z czego jest zrobiona

Dr Virgiliu Stroescu to rumuński endokrynolog i lekarz chorób metabolicznych, który nazywany jest "apostołem dobrego odżywiania". Na całym świecie znany jest jako propagator zdrowego żywienia. W ostatnim czasie dr Stroescu zaproponował rozwiązanie dla osób, które budzą się rano bez energii i potrzebują zastrzyku witamin. Jego najnowsza propozycja może wydawać się nieco... zaskakująca. 

Zielony koktajl zamiast kawy

Rumuński endokrynolog postuluje, by rano zamiast kawy sięgać po zielony koktajl, który oczyszcza organizm, a także dodaje mu energii. Składa się on jedynie z czterech składników, a jeden z nich działa na ciało tak mocno, że potrafi "wybudzić je ze snu", dlatego może być doskonałą alternatywą dla espresso. Zwolennicy metod dr Stroescu nazywają ten napój "kawą Virgiliu".

Jak działa koktajl Virgiliu?

"Kawa Virgiliu" dodaje organizmowi witaminowego "kopa", mocno pobudza i stanowi doskonały zamiennik porannego espresso. "Jeśli wypijesz szklankę tego koktajlu, to bez względu na to, jak bardzo jesteś zmęczony, poczujesz »szarpnięcie w ciele«, włosy staną ci dęba, a po kwadransie poczujesz, jakbyś przebudził się ze snu" – wyjaśnia dr Virgiliu Stroescu.

Co zawiera zielona kawa?

Zielona kawa składa się jedynie z czterech składników:

Do tych składników dodajemy szklankę wody. Wszystko blendujemy i natychmiast pijemy.

Pietruszka sekretem koktajlu Virgiliu

To właśnie natka pietruszki jest tajnym i kluczowym składnikiem kawy dr Stroescu. Jest ona nie tylko bogata w witaminę C, ale również w antyoksydanty i przeciwutleniacze, żelazo, błonnik i mikroelementy.

Codzienne picie koktajlu z natką pietruszki pozwala uzupełnić poziom żelaza i składników odżywczych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, oczyszcza go i stanowi doskonałą ochronę przed przedwczesnym starzeniem się. Oprócz tego dodaje energii i pobudza do działania, dlatego zastąpienie porannego espresso koktajlem z natką pietruszki rzeczywiście może przynosić efekty.

Czytaj: 10 zalet picia zielonych koktajli

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE