Wycieczka po włoskich parkach rozrywki

2008-09-02 5:41

Włochy to nie tylko wspaniałe zabytki, dzieła sztuki, plaża i morze. Na turystów czekają też inne atrakcje.

Wycieczka po włoskich parkach rozrywki
Autor: Getty Images


We Włoszech znajduje się aż 75 % zabytków klasy zero (tylko 25% musi zadowolić resztę świata). Ale nawet te najciekawsze mogą w końcu znudzić. Szczególnie jeśli spędzasz wakacje ze swoimi pociechami, które domagają się kolejnych rozrywek. Kto już będzie miał dość zwiedzania, słońca i plaży może wybrać się do któregoś z licznych parków rozrywki. Atrakcji tam co niemiara- można spędzić dzień szalejąc i podwyższając poziom adrenaliny podczas zjazdów w przepaść, można przeżyć przygodę w czasach prehistorycznyh, można też spotkać średniowiecznego rycerza lub eteryczną wróżkę. Miłośnicy zwierząt mają niepowtarzalna szansę stanąć oko w oko z dzikim zwierzęciem, a wielbiciele podwodnej fauny i flory podziwianie niezwyklych okazów z bliska.

Region Veneto (najdalej wysunięty na północ region Włoch)

Gardaland:
To Jeden z najpopularniejszych parków rozrywki we Włoszech. Znajduje się w Castelnuovo sul Garda. Nowością tego roku jest Sea Life, akwarium, w którym mieszka ponad 5000 gatunków stworzeń świata podwodnego: począwszy od tych żyjących w Jeziorze Garda a na mieszkańcach oceanów skończywszy. Z wysokości kilku metrów można podziwiać wyczarowany, tajemniczy podwodny świat , pozostałości galeonu oraz skarb piratów. Gardaland Sea Life w ramach programu SOS prowadzi badania i podejmuje liczne inicjatywy, mające na celu ochronę niektórych zagrożonych gatunków. Dzięki tej instytucji założono m.in. hodowlę koników morskich.
Tegoroczną nowością Gardalandu jest rodzinny Rollercoaster Mammut, z trzema zjeżdżalniami. W trakcie zjazdu czekają liczne przygody można być np. świadkiem odkrycia zahibernowanego przed 40 tys. lat mamuta.
Atrakcje podzielono na kilka kategorii m.in. przygoda, fantasy, moc, show. Każda zapewnia liczne niespodzinki: odkrywanie zaginionych światów i cywilizacji, spotkania z bohaterami ze świata baśni i filmu oraz z dzikimi zwierzętami.
Godziny otwarcia (do 9 września): 9.30 - 24.00, Sea Life 10 - 18
Ceny biletów: dzienny 26 - 32 euro, wieczorny 17,50 - 20 euro (po godz. 20), abonament 55 - 99 euro, Sea Life: 13 euro (dorośli), 9,50 euro (dzieci do 10 lat).

Więcej na: http://www.gardaland.it/it/home.php

Park dzikiej przyrody
Znajduje się w Figara di Bussolengo (obok Verony). W parku możesz m.in. stanąć oko w oko z lwem, niczym na afrykańskim safari. Tutaj także znajduje się centrum ochrony niektórych żyjących we Włoszech i zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.
Podzielony jest na dwie części: Parco Faunistico i Parco Safari. W sumie żyje tu ponad 1500 okazów należących do 260 gatunków.
Parco Safari zajmuje przestrzeń 240.000 km. kw. Z okien własnego samochodu możesz podziwiać m.in. żyrafy, zebry, antylopy, lwy, hipopotamy i szympansy.
Parco Faunistico gości okazy rzadkie i mało znane. Tutaj właśnie znajduje się centrum ochrony zagrożonych wyginięciem zwierząt. Dzięki projektowi odnowy niektórych gatunków w parku urodziły się żubry, jelenie oraz lemury.
Godziny otwarcia (do 30 listopada): 9.00 - 18.00
Ceny biletów: 16-17,50 euro (dorośli), 13 - 14 euro (ulgowe)

Więcej na: http://www.parconaturaviva.it/

Canevaworld resort
To ogromny park rozrywki w okolicach Jeziora Garda w Lazise. Na terenie 100.000 km. kw.znajduje się jeden z najwspanialszych wodnych parków Aquaparadise oraz Movieland- pierwszy park rozrywki we Włoszech, poświęcony całkowicie postaciom ze świata filmu. Dodatkowe atrakcje to Medieval Times- podróż w czasy średniowiecza w towarzystwie rycerzy i księżniczek oraz Rock Star czyli oferta spędzenia wieczoru w stylu rock.
Godziny otwarcia (do 21 września): 10.00 - 18.00, w soboty do 23.00.
Ceny biletów: 18 - 21 euro, wariant 1 dzień 2 parki: 23 - 27 euro

Więcej na: http://www.canevaworld.it/

Region Friuli (północny wschód Włoch)

Gulliverlandia
Moc atrakcji czeka w miejscowości Lignano Sabbiadoro. I ten park podzielono na części. Jedna z nich to Aquarium czyli część przeznaczona dla miłośników morza. Możesz tu spokojnie i bezpiecznie podróżować przezroczystym tunelem podwodnym, tuż obok rekinów, płaszczek i muren. W tym samym kompleksie znajdują się też akwaria z rybami słodkowodnymi, morskimi oraz mórz tropikalnych. Wśród licznych atrakcji są m.in. wystawa dinozaurów w naturalnej wielkosci i wystawa motyli, poza tym wycieczka do zaginionych światów, skarby kultury antycznego świata i cała masa zjeżdżalni, wież oraz tuneli z niespodziankami.
Godziny otwarcia (do 14 września): 10.00 - 18.00
Ceny biletów: 16 euro (dorośli), 13 euro (dzieci do lat 8)

Więcej na http://www.gulliverlandia.it/

Park Aquasplash
Również znajduje się w miejscowości Lignano Sabbiadoro. Ten park to absolutne wodne szaleństwo! Emocji na pewno ci tu nie zabraknie, szczególnie kiedy będziesz lecieć głową w dół ze zjeżdżalni "Kamikaze" albo podróżować pirackim statkiem. Nowością tego roku jest "Banzai" czyli zespół prawie pionowych zjeżdżalni. Poza tym można tu za wszystkie czasy wychlapać się, napływać i wymasować pod licznymi kaskadami i w wannach z hydromasażem.
Godziny otwarcia (do 7 września): 10.00 - 18.00
Ceny biletów: 19- 15 euro (dorośli, 15 - 13 euro (ulgowe)

Więcej na http://www.aquasplash.it/

Lombardia (środkowa północ Włoch)

Parco della preistoria
Park położony jest w okolicach Cremony, 25 km od Mediolanu na lewym brzegu rzeki Adda. Trasa spaceru prowadzi ocienionymi alejkami, otoczonymi jeziorkami, gdzie ustawiono ponad 30 figur naturalnej wielkości zwierząt żyjących w czasach prehistorycznych oraz figur człowieka prehistorycznego. Na terenie parku można też obejrzeć kolekcję skał i minerałów
Godziny otwarcia (do 16 listopada): 10.00 - 18.00.
Ceny biletów: 10 euro (dorośli), 8 euro (dzieci do lat 13).

Więcej na: http://www.parcodellapreistoria.it/

Emilia Romagna (północ półwyspu apenińskiego

Parco delle fiabe di gropparello
Położony niedaleko miejscowości Piacenza. W tym roku park obchodzi rocznicę niebylejaką, bo aż 1200-letnią. W 808 r. roku Karol Wielki wydał edykt na mocy którego biskup Piacenzy otrzymał lenno, gdzie powstał zamek Gropparello. Na najmłodszych też czeka wiele atrakcji, ale i odpowiedzialne zadanie. Dzieci, zwiedzające park muszą pomóc Druidowi i Białemu Rycerzowi w poszukiwaniach Czary Szczęścia. Jej odnalezienie pomoże pokonać złe moce zagrażające pokojowi królestwa. Ty też możesz poczuć się jak dziecko, kiedy na drodze spotkasz rycerzy, damy dworu, wróżki, czarownice oraz... człowieka drzewo i człowieka zwierzę. Na koniec wyprawy odważni śmiałkowie są pasowani na rycerzy Zamku Groppanello. Potem oczywiście trzeba zjeść kolację w blasku świec w średniowiecznej tawernie.
Godziny otwarcia (do 16 listopada): 10.00 - 18.30, 17 (zamek) - 15.30 (park) we wszystkie niedziele i dni świąteczne i przy zamówieniach
Ceny biletów: 15 - 12 euro

Więcej na:http://www.castellodigropparello.it/

Mirabilandia
To park rozrywki położony na wybrzeżu adriatyckim, w odległości 10 km. od Ravenny. Jeden z najbardziej znanych parków we Włoszech. Nowością tego roku jest Reset czyli interaktywna podróż do Nowego Jorku, zniszczonego przez tajemniczy kataklizm. Poza tym czeka tu cała masa atrakcji dla najmłodszych, dorosłych, żądnych mocnych przeżyć i dla wszystkich chętnych dobrej zabawy.
Godziny otwarcia (do 31 sierpnia oraz 6 i 7 września): 10.00 - 23.00, później do 18.oo
Ceny biletów: 26,50 euro (bilet dwudniowy), 20,50 euro (dwudniowy dla dzieci poniżej 12 lat), abonament 73 euro

Więcej na: http://www.mirabilandia.it/

Italia w miniaturze
Park położony jest na wybrzeżu adriatyckim, w pobliżu Rimini w miejscowości Viserba. Możemy tu odbyć przyśpieszoną wycieczkę po najcenniejszych zabytkach półwyspu. W pomniejszonych Włoszech stoi aż 270 miniaturowych obiektów. Wśrod atrakcji jest nawet wycieczka gondolą po Wenecji oraz bardzo realistyczny wybuch wulkanu Etna.
Godziny otwarcia (do 7 września): 9.00 - 23.00
Ceny biletów: 9 - 18 euro oraz 6 -13 euro (ulgowe dla dzieci ponizej 11 lat).

Więcej na: http://www.italiainminiatura.it/

Aquafan
Leży w obliżu Riccione. To Znakomite miejsce dla amatorów wodnych igraszek. Można tu spędzić cały dzień zażywając słońca i wodnych uciech. Do dyspozycji gości jest ok. 3 km rozmaitych zjeżdżalni i mnóstwo uciech dla milusińskich. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie atrakcje dla siebie.
Godziny otwarcia (do 14 września): codziennie 10.00 - 18.30
Ceny biletów: 15- 23 euro, dzieci poniżej 5 lat gratis.

Więcej na http://www.aquafan.it/