Przegląd ćwiczeń i treningów najlepiej rozładowujących stres

2016-09-28 17:31

Ćwiczenia fizyczne to najlepszy sposób na rozładowanie stresu. Dzięki jodze, strechingowi lub tai chi zrelaksujesz się, wyciszysz i odzyskasz wewnętrzną równowagę. Z kolei bardziej dynamiczne treningi, takie jak bieganie, boks czy zumba uwolnią cię od negatywnych emocji i zapewnią przypływ pozytywnej energii. Sprawdź, jaki rodzaj treningu najlepiej pomoże ci pokonać stres.

Spis treści

  1. Najlepsze ćwiczenia rozładowujące stres

Regularne treningi to najlepsze lekarstwo na stres. Dlatego zamiast sięgać po specyfiki z apteki, po prostu zacznij ćwiczyć! Wysiłek fizyczny nie tylko pozwoli ci się zrelaksować, ale także pomoże w utracie zbędnych kilogramów, zwiększy twoją siłę i wytrzymałość.

Najlepsze ćwiczenia rozładowujące stres

Żeby rozładować stres, można wybrać dwa rodzaje aktywności: albo spokojne ćwiczenia wymagające skupienia i prawidłowego oddechu, albo dynamiczne sporty, np. sztuki walki, które pozwalają solidnie się zmęczyć i tym samym uwolnić ciało nagromadzonego napięcia. Wybór określonego typu treningu zależy od indywidualnych cech charakteru. Niektórzy odczuwają potrzebę wyrzucenia z siebie negatywnych emocji, inni szukają w ćwiczeniach wyłącznie ukojenia dla skołatanych nerwów.

Zobacz przegląd 8 ćwiczeń i treningów, które sprawdzą się jako forma relaksu lub sposób na odreagowanie codziennych stresów.