Trening z Bosu: ćwiczenia odchudzające i wyszczuplające

2019-06-13 14:25

Ćwiczenia z Bosu to nie tylko sposób na szczupłą sylwetkę, ale również świetna zabawa. Wykorzystując przyrząd jako step, można skakać na nim jak na trampolinie lub angażując mięśnie nóg, spalać kalorie, wchodząc i schodząc. Balansując na Bosu ćwiczy się równowagę i koordynację ruchową. Przeczytaj, jakie przykładowe ćwiczenia z Bosu są najlepsze, by schudnąć i wysmuklić ciało.

Trening z Bosu: ćwiczenia odchudzające i wyszczuplające
Autor: Getty Images Balansując na Bosu ćwiczy się równowagę i koordynację ruchową.

Spis treści

  1. Ćwiczenia z Bosu na uda
  2. Ćwiczenia z Bosu wyszczuplające pośladki
  3. Ćwiczenia z Bosu wzmacniające klatkę piersiową
  4. Ćwiczenia z Bosu odchudzające brzuch
  5. Ćwiczenia z Bosu wyszczuplające sylwetkę

Do ćwiczeń z Bosu, można wykorzystać jedną lub drugą część sprzętu, albo użyć obu naraz. Wyszczuplisz nogi i pośladki, traktując Bosu jako step, odchudzisz ręce, ramiona i brzuch, wykonując ćwiczenia z Bosu podobne do ćwiczeń fit ball. Ćwiczenia z Bosu mają wiele zalet, przede wszystkim uczą zachowywać równowagę, wzmacniają mięśnie postularne, uelastyczniają ciało i poprawiają koordynację czynności.

Przeczytaj więcej o przyrządzie Bosu: Zalety ćwiczeń z Bosu

Ćwiczenia z Bosu na uda

1. Nogi ustaw w rozkroku po obu stronach przyrządu, wskocz na Bosu a potem po kolei zdejmij prawą, a następnie lewą nogę, wracając do początkowej pozycji.

2. Potraktuj przyrząd Bosu jak tradycyjny step. Stań przed nim i wejdź na niego najpierw prawą a następnie lewą stopą. Możesz zastosować wariant ze wskakiwaniem na przyrząd.

3. Wejdź na Bosu. W podskoku podnieś do wysokości biodra najpierw lewe, a następnie prawe kolano. Wykonując ćwiczenie, możesz dołączyć ręce, które powinny być wyprostowane po obu stronach podnoszonego kolana.

Ćwiczenia z Bosu wyszczuplające pośladki

1. Ułóż ciało prosto na macie (na brzuchu), ręce oprzyj o Bosu, pamiętając, by dłonie znajdowały się dokładnie pod linią barków, natomiast wyprostowane nogi oprzyj na palcach stóp. Dociskając Bosu rękoma, odstaw prawą nogę obok maty, zachowując kąt prosty między kolanem a podłożem. Zaakcentuj piętą prawej stopy wykonany ruch, wróć do początkowej pozycji i powtórz ćwiczenie wykonując ruch lewą nogą.

2. Wykonaj podpór jak w pierwszym ćwiczeniu. Utrzymując stabilną pozycję podporu, przyciągnij prawe kolano do wysokości klatki, następnie wróć do początkowej pozycji i zmień nogę.

3. Wykonaj podpór. Utrzymując stabilną pozycję, unieś prawe kolano do boku, zachowując kąt prosty między ugiętą nogą a podłożem. Następnie wróć do pozycji i zmień nogi.

Ćwiczenia z Bosu wzmacniające klatkę piersiową

1. Wykonaj tradycyjne pompki, wykorzystując podstawę Bosu do oparcia rąk podczas ćwiczenia.

2. Połóż się na macie, przed sobą ułóż Bosu. Nogi zegnij w kolanach i spleć stopy. Unieś tułów na wyprostowanych w łokciach rękach. Jedną rękę postaw na Bosu i w bocznym położeniu, z lekkim skrętem tułowia w przeciwną stronę, wykonaj pompkę. Następnie zmień stronę, zmieniając rękę znajdującą się na przyrządzie.

3. Ułóż się na macie, umieść Bosu pod brzuchem. Unieś tułów do góry, unieś odchylone pod kątem prostym ręce zgięte w łokciach, mocno ściskaj łopatki.

Ćwiczenia z Bosu odchudzające brzuch

1. Połóż się na plecach, Bosu umieść pod odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Zgięte w kolanach nogi umieść na macie. Pamiętaj, by stopy znajdowały się dokładnie pod linią kolan. Ręce skrzyżuj nad głową. Przyciągaj na skos prawy łokieć do lewego kolana i na odwrót.

2. Połóż się na lewym boku, Bosu wsuń pod swój bok. Wyprostowane nogi oprzyj na lewej stopie, tułów podeprzyj lewym łokciem. Prostuj rękę w łokciu, podnosząc ciało. Spróbuj jednocześnie otworzyć pozycję, czyli wyprostowaną rękę unieś prostopadle do podnoszonego tułowia. Następnie zmień stronę ćwiczenia.

3. Połóż się na plecach, Bosu umieść pod sobą. Unieś ciało robiąc mostek. Robiąc to ćwiczenie wzmacniasz nie tylko mięśnie brzucha, lecz także mięśnie pleców.

Ćwiczenia z Bosu wyszczuplające sylwetkę

1. Wejdź na Bosu i podskakuj w rytm muzyki, przyciągając do ciała naprzemiennie to prawe, to lewe kolano.

2. Będąc na Bosu podskocz, równocześnie otwórz wyprostowane ręce i nogi, i wróć do początkowej pozycji. Staraj się zachowywać wyprostowaną sylwetkę.

3. Stań obok Bosu, wskocz na przyrząd, zeskocz, wskocz i zeskocz na przeciwną stronę. Zgięte w łokciach ręce utrzymuj blisko tułowia.

Zaprezentowane ćwiczenia to tylko część tego, co możesz zrobić z przyrządem Bosu. Jeśli poczujesz się znudzona, możesz włączyć do treningu dodatkowe przyrządy gimnastyczne, takie jak: hantle, taśmy czy gumy do rozciągania.