ĆWICZENIA wyszczuplające i modelujące sylwetkę

2008-03-28 3:09

Gimnastyka uruchamia łańcuch pozytywnych zmian w organizmie. Dzięki regularnym ćwiczeniom, wzmacniasz mięśnie, które są prawdziwym pożeraczem kalorii. Angażując wszystkie partie mięśni, na zgrabną, lżejszą o zbędne kilogramy sylwetkę nie będziesz długo czekać.

ĆWICZENIA wyszczuplające i modelujące sylwetkę
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii? [WIDEO]

Ćwiczenia, sprawią że spalisz nadmiar kalorii, a dzięki temu pięknie zeszczuplejesz i wymodelujesz sylwetkę. Jedyny warunek jaki musisz spełnić - bądź konsekwentna i ćwicz regularnie.

Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii? [WIDEO]

Ćwiczenia modelujące sylwetkę

1. Weź w dłonie hantle i stań w szerokim rozkroku. Ręce opuść wzdłuż tułowia. Jednocześnie obniż biodra jak najniżej i unieś dłonie, zbliżając je wnętrzem do barków. Powtórz 10-15 razy.

2. Połóż się na plecach. Stopy oprzyj na siedzisku krzesła. Ręce wzdłuż tułowia. Unieś biodra (tułów i uda tworzą linię prostą), po czym opuść je. Powtórz 15 razy. W drugiej serii (wystarczy 10 powtórzeń) opuszczaj biodra jak najniżej, ale tak, by nie dotknąć nimi podłogi.

3. Usiądź na podłodze. Dłonie oprzyj za sobą, palce zwrócone do przodu. Nogi skrzyżuj w kostkach. Unieś jak najwyżej biodra, po czym je opuść. Powtórz 10 razy. W drugiej serii (5-7 powtórzeń) opuszczaj biodra jak najniżej, ale nie dotknij nimi podłogi.

4. Weź w dłonie hantle i stań prosto, ściągnij łopatki. Zrób daleki wypad w przód prawą nogą, jednocześnie unosząc dłonie w górę. Plecy cały czas proste. Odepchnij się prawą nogą i wróć do pozycji wyprostowaniej. Ćwicz raz jedną, raz drugą nogą. Wykonaj po 5-10 powtórzeń każdą.

5. Weź w dłonie hantle i stań w rozkroku. Ręce luźno zwisają. Unieś wyprostowane ręce w bok, wytrzymaj chwilę i opuść. Powtórz 15 razy. Kolejne 10 powtórzeń wykonaj, kończąc każde uniesienie rąk zrobieniem jaskółki - raz jedną, raz drugą nogą.

6. Uklęknij i podeprzyj się na dłoniach. Palce do siebie, łokcie na zewnątrz. Skrzyżuj nogi w kostkach i unieś je. To pozycja do wykonania tzw. damskich pompek. Wykonaj ich 10.

7. Usiądź na krześle. Dłońmi złap krawędź siedziska z przodu. Napręż mięśnie, unieś nieco biodra i przenieś je przed krzesło. Wytrzymaj chwilę, po czym wykonaj ruch, jakbyś chciała usiąść, ale zatrzymaj biodra kilka centymetrów nad siedziskiem. Powtórz 7-10 razy.

8. Uklęknij z szeroko rozstawionymi kolanami. Dłonie spleć na plecach. Ściągnij łopatki. Obniż biodra, wytrzymaj chwilę i unieś je. Ćwicz przez 1 minutę.

9. Połóż się na plecach. Dłonie złącz pod głową. Unieś nogi: uda ustaw prostopadle do podłogi, podudzia - równolegle. Jednośnie unieś barki i nieco przybliż do siebie kolana. Odpocznij. Powtórz 7-10 razy.

10. Stań przodem do oparcia krzesła. Chwyć je lewą dłonią. W zgięcie prawego kolana włóż hantlę. Prawą dłoń oprzyj na biodrze. Plecy proste. Unieś prawą nogę najwyżej, jak potrafisz, i opuść, ale jej nie prostuj - hantla nie może ci upaść. Powtórz 10-15 razy i zmień nogę.

11. Połóż się na lewym boku. Dłonie złącz nad głową. Prawą stopę wysuń nieco do przodu. Lewą wyprostowaną nogę unieś jak najwyżej. Wykonaj nią kilka ruchów w dół i w górę (na odległość 10-15 cm). Odpocznij, powtórz 5-7 razy i zacznij ćwiczyć prawą nogą.

12. Usiądź na lewym biodrze. Podeprzyj tułów na złączonych przedramionach. Lewą nogę wysuń do przodu (udo jest równoległe do przedramion). Prawą wyprostowaną nogę unieś na wysokość ok. 40 cm. Wykonaj nią kilka ruchów w dół i w górę (na odległość ok. 20 cm), po czym wykonaj kilka ruchów do przodu i w tył (na odległość ok. 60 cm). Powtórz 5-7 razy i zacznij ćwiczyć lewą nogą.

13. Połóż się na plecach, Dłonie spleć pod głową. Unieś nogi i skrzyżuj je w kostkach. Unieś lewy bark i staraj się go przyciągnąć jak nabliżej prawego kolana. Odpocznij, po czym przyciągnij prawy bark do lewego kolana. Powtórz po 7-10 razy na każdą stronę.

14. Połóż się na plecach, unieś nogi i wyprostuj je. Ręce wzdłuż tułowia. Bardzo powoli wykonuj nożyce, oddalając od siebie stopy co najmniej o 1 metr. Ćwicz przez minutę.

15. Stań bokiem do krzesła. Chwyć lewą dłonią oparcie, prawą oprzyj na biodrze. Wyciągnij przed siebie wyprostowaną prawą nogę. Lewą zegnij w kolanie i obniż biodra. Przenoś wyprostowaną prawą nogę i do tyłu, i w przód najwyżej jak zdołasz, jednocześnie obniżając i unosząc biodra. Powtórz 20 razy i zmień stronę.

miesięcznik "Zdrowie"