Trening ABT: ćwiczenia na brzuch, pośladki i uda

2019-08-26 16:12

ABT to nie tylko ćwiczenia na brzuch i uda. Dzięki nim możesz mieć też jędrne, kształtne pośladki oraz wzmocnić całe ciało. Trenuj ABT - poprawisz swoją kondycję, zdrowie, figurę, ale przede wszystkim samoocenę! Ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki możesz trenować w domu albo zapisać się na zajęcia ABT do klubu fitness. ABT to proste i skuteczne ćwiczenia ujędrniające brzuch, pośladki i uda.

Trening ABT: ćwiczenia na brzuch, pośladki i uda
Autor: thinkstockphotos.com Trening ABT angażuje do pracy mięśnie brzucha, ud i pośladków.

Spis treści

  1. ABT to więcej niż ćwiczenia na brzuch i uda
  2. Gdzie i kiedy można ćwiczyć ABT?
  3. Zobacz na WIDEO 15-minutowy trening na brzuch, uda i pośladki
  4. Ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki dla początkujących

Skuteczne ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki oferuje między innymi trening ABT. ABT to skrót od angielskich słów: abdominal, buttocks, thighs, oznaczajacy: brzuch, pośladki, uda. To forma aerobiku skierowana do osób, które chciałyby wymodelować dolne partie ciała. Porcja takiego ruchu pobudza i dodaje energii. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, szczupłe uda i jędrne pośladki to są to ćwiczenia dla ciebie.

ABT to więcej niż ćwiczenia na brzuch i uda

ABT to trening wzmacniająco-kształtujący wykonywany do rytmicznej muzyki. Zaczyna się 10–15-minutową rozgrzewką, po niej następuje kompleksowy zestaw fitness obejmujący głównie dolne partie ciała. Regularne ćwiczenia zapewniają szczupłą sylwetkę: płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda.

Ponadto wzmacniają mięśnie całego ciała i przyśpieszają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Jest to również dobra metoda, żeby rozprawić się z cellulitem.

Efektem ćwiczeń typu ABT jest także widoczna poprawa kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej – a co za tym idzie – również wyglądu i samopoczucia.

Gdzie i kiedy można ćwiczyć ABT?

Tej formy ruchu może spróbować każdy – nie ma ograniczeń wiekowych ani podziału na zajęcia dla początkujących i zaawansowanych. Zajęcia ABT odbywają się w każdym klubie fitness. Ich układ zależy od inwencji instruktora (może zaproponować uczestnikom np. użycie piłek, gum, ciężarków, stopni), ale również od możliwości kondycyjnych grupy, która prowadzi. Gdy poznasz technikę, możesz trenować ABT w domu z płyta DVD z zestawem ćwiczeń na brzuch, uda i pośladki. Jeśli chcesz schudnąć, rób kilka ćwiczeń rano (aby przyśpieszyć przemianę materii), kilka wieczorem (by zregenerować siły i spalić zbędną tkankę tłuszczową). Ich liczbę dostosuj zawsze do kondycji fizycznej.

Czytaj też: Szerokie biodra - jak je wyszczuplić? Ćwiczenia i praktyczne porady

Zobacz na WIDEO 15-minutowy trening na brzuch, uda i pośladki

Ćwiczenia ABT pokazane na filmie będą najskuteczniejsze, jeśli wykonasz je przy pomocy krzesła lub ławeczki. Jeśli jednak nie masz tych przyrządów, nic nie stoi na przeszkodzie, by ćwiczyć po prostu na macie lub na dywanie w domu.

Źródło:

1. Ekstrakt z guarany2. ID-alGTM3. Witaminy C,B2, B3,B64. Ocena efektów kontroli wagi z ID-algTM wśród 60 kobiet z BMI od 28 do 30. Badanie kliniczne z podwójnie ślepą próbą, kontrolowane placebo.5. Badanie kliniczne przeprowadzone wśród 52 kobiet, procent satysfakcji.6. Pomiar instrumentalny brzucha – badanie kliniczne wśród 50 kobiet.7. Badanie kliniczne przeprowadzone wśród 52 kobiet, procent satysfakcji.8. Badanie kliniczne przeprowadzone wśród 52 kobiet, procent satysfakcji.

Zrób to koniecznie

Ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki dla początkujących

Ćwiczenia ABT możesz bez problemu wykonywać w domu. Włącz ulubioną energetyczną muzykę, następnie wpleć w nią kilka figur sportowych, np.:

  • zrób 30 brzuszków: połóż się na plecach z nogami ugiętymi w kolanach i głową opartą na dłoniach – powoli podnoś i opuszczaj tułów – serię powtórz 3 razy
  • zrób 30 przysiadów: stań w lekkim rozkroku, wyciągnij przed siebie ręce (na wysokości ramion), następnie powoli kucaj i wstawaj – serię powtórz 3 razy
  • połóż się na plecach i wykonaj 20 „rowerków” – serię powtórz 3 razy
  • stań w rozkroku, ręce wyciągnij ku górze, następnie wykonaj 30 skłonów, lewą ręką dotykając do prawej stopy i na odwrót – serię powtórz 3 razy
  • stań przy krześle, dłonie połóż na jego oparciu – wykonaj po 10 zamaszystych wymachów w bok i w tył najpierw prawą nogą, następnie lewą
  • po skończonym treningu zrób koniecznie kilka powolnych ćwiczeń rozciągających – dzięki nim unikniesz zakwasów.

miesięcznik "Zdrowie"