Jak zlikwidować drugi podbródek? Skuteczne ćwiczenia

2018-09-28 11:24

Drugi podbródek - pojawił się z dnia na dzień i staje się coraz widoczniejszy? Jeśli zaczniesz działać natychmiast, możesz zapobiec powiększaniu się drugiej brody. Poznaj najlepsze sposoby (ćwiczenia i masaże), dzięki którym szybko zlikwidujesz obwisły podbródek.

Ćwiczenia na drugi podbródek
Autor: Getty Images Regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni twarzy pomoże ci pozbyć się drugiego podbródka.

Spis treści

  1. Drugi podbródek: przyczyny powstawania
  2. Sposoby na drugi podbródek: ćwiczenia

Drugi podbródek to problem nie tylko osób otyłych, borykają się z nim także szczupli. Zwisający pod brodą fałd skóry może skutecznie uprzykrzyć życie każdemu. Całe szczęście, opracowano skutecznie ćwiczenia ujędrniające skórę szyi i pod brodą. Przyniosą efekty, jeśli będziesz ćwiczyć regularnie.

Drugi podbródek: przyczyny powstawania

Okazuje się, że często drugi podbródek tworzy się „na własne życzenie”. Przyczyną bywa brak ruchu, zła postawa ciała i nieodpowiednie odżywianie.

Inną przyczyną powstawania drugiego, a u niektórych – nawet trzeciego podbródka – jest fakt, na który nie mamy już tak dużego wpływu. To starzenie się organizmu, najwcześniej widoczne właśnie na delikatnej skórze szyi i twarzy.

Jednak drugi podbródek można zauważyć nawet u 20- i 30-latków, także tych szczupłych. Dlaczego? Winne jest ciągłe wpatrywanie się w ekran smartfona. Częste trzymanie głowy pochylonej w dół powoduje tworzenie się fałdy pod brodą. Jeśli nie ćwiczymy mięśni twarzy, skóra szyi traci jędrność i obwisa.

Zauważyłaś pierwsze oznaki tworzenia się drugiego podbródka? Poznaj sposoby na zapobiegnięcie zwisaniu skóry pod brodą.

Polecamy
jesz co lubisz sport

Autor: Time S.A

Nie pozwól, by Twój trening poszedł na marne. Wybierz dietę Dla Aktywnych od JeszCoLubisz, innowacyjnego systemu dietetycznego Poradnika Zdrowie. Ciesz się menu dobranym do Twoich indywidualnych potrzeb i uprawianego sportu. Wysmuklij sylwetkę i utrzymaj efekt na dłużej.

Sposoby na drugi podbródek: ćwiczenia

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyi:

  1. Oprzyj się o ścianę wyprostowanymi plecami. Powoli obracaj głową w lewo i w prawo. Powtórz ćwiczenie kilkanaście razy.
  2. Napnij mięśnie szyi i na zmianę podnoś głowę do góry i opuszczaj dociskając do mostka. Powtórz kilkanaście razy.
  3. Wzmacniająco na mięśnie szyi działają też ćwiczenia ujędrniające biust, np.: Ręce w łokciach ugięte, dłonie splecione na wysokości klatki piersiowej (jak do modlitwy). Z całych sił naciskasz dłońmi jedna na drugą. Wytrzymaj kilkanaście sekund. Odpocznij chwilę i powtórz ćwiczenie jeszcze 5 razy.

Ćwiczenia wzmacniające dolne partie twarzy:

  1. Głośno i wyraźnie wymawiaj samogłoski: a, e, i, o, u, y
  2. Podłóż dłoń pod brodę (wierzchem dłoni do góry). Naciskając dłonią na podbródek, otwieraj powoli i zamykaj usta. Dłoń powinna stawiać opór szczęce - w ten sposób pobudzasz mięśnie podbródka do pracy.
  3. Układaj usta w taki sposób, jakbyś chciał dać komuś soczystego całusa, a następnie rozciągaj usta w prostą linię. Powtórz kilka razy.
  4. Twarz rozluźniona, usta zamknięte w naturalnej pozycji. Staraj się obniżyć dolną wargę do tego stopnia, żeby pokazać dolne dziąsła.
  5. Otwórz szeroko usta i wyciągnij język najdalej jak potrafisz (dolna szczęka powinna przybliżyć się do szyi).

Podane ćwiczenia najpierw wykonuj codziennie, a gdy zauważysz poprawę - 3 razy w tygodniu dla podtrzymania efektów.

Zrób to koniecznie

Sposoby na drugi podbródek: masaże

Skóra szyi starzeje się szybciej niż twarz – jędrność zaczyna tracić już po 25. roku życia. Nieestetyczny efekt w postaci drugiego podbródka często bywa pierwszą oznaką zmniejszenia ilości produkowanego przez organiz kolagenu. Masaże szyi sprawią, że skóra dłużej pozostanie jędrna, a wzmocnione mięśnie okolic podbródka utrzymają młodzieńczy owal twarzy.

Masaż szyi wykonuj podczas porannej i wieczornej toalety. Do nawilżenia skóry możesz użyć tego samego kremu, który nakładasz na twarz. Kosmetyk wmasowuj okrężnymi ruchami od dołu do góry szyi (użyj dwóch palców – wskazującego i środkowego). Nie omijaj boków szyi - skóra w tym miejscy jest szczególnie delikatna.

Dla lepszego efektu możesz oklepywać wierzchem dłoni podbródek oraz lekko szczypać go dwoma palcami (wskazującym i kciukiem). Taki zabieg pobudzi krążenie i zwiększy absorpcję przez skórę składników odżywczych zawartych w kremie.