Jak schudnąć w dwa tygodnie? [Porada eksperta]

2013-04-08 12:05

Witam, Potrzebuje porady na temat tego jakie ćwiczenia wykonywać aby schudnąć w dwa tygodnie. Mam ślub i boję się, że mogę nie wejść w suknie. Dodatkowym problemem jest to iż mam nogę w szynie i za bardzo ruszać się nie mogę.

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

W ciągu 2 tygodni można schudnąć,  pytanie tylko - ile chcesz zrzucić w tym czasie? Jako że twój cel nie jest ustalony bardzo dokładnie, mogę podać ci tylko kilka wskazówek, które ewentualnie mogą ci pomóc. Sytuacja komplikuje się minimalnie, gdyż kontuzja nogi wyklucza kilka ćwiczeń.
Pierwszą i jednocześnie najważniejszą sprawą będzie odpowiednio ułożona zbilansowana dieta, dzięki której twój dzienny bilans energetyczny będzie ujemny. Czyli powinnaś dostarczać mniej kcal niż zużywasz w czasie dnia. Nie jestem dietetykiem i dlatego sugeruję, abyś w tej sprawie udała się do specjalisty, który skomponuje odpowiedni dla ciebie program odżywiania na najbliższe tygodnie. Dieta da ci najszybsze widoczne rezultaty. Drugą sprawą jest aktywność ruchowa. Jej celem jest zwiększenie wydatku energetycznego oraz poprawa jędrności ciała. W twoim przypadku jak już wcześniej pisałem sprawa jest trochę utrudniona, gdyż noga w szynie uniemożliwia wykonanie dużej ilości ćwiczeń cardio, które najszybciej redukują tkankę tłuszczową. Zatem pozostają ci dwie opcje: trening wytrzymałościowo - siłowy w fitness klubie oraz maszyny cardio, które angażują tylko górne części ciała. Jeśli w twojej miejscowości nie ma klubu fitness lub siłowni wówczas możesz ćwiczyć również w domu. Na stronach internetowych o tematyce fitness oraz w czasopismach fitness znajdziesz zdjęcia oraz opisy możliwych ćwiczeń. Pamiętaj, aby nie forsować za bardzo chorej nogi. Życzę ci powodzenia i najlepszego na nowej drodze życia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Michał Janik

Absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego - ukończył specjalizację Menadżera Sportu, Instruktora Rekracji Ruchowej-specjalność Fitness oraz Instruktora Sportu  ze specjalnością Kulturystyka. Od ponad dziesięciu lat pracuje w branży fitness. Przez ten okres zdobywał doświadczenie w wielu warszawskich klubach prowadząc zajęcia aerobiku oraz treningi personalne. Obecnie inspiruje klubowiczów do zdrowego trybu życia w sieci klubów Holmes Place oraz podnosi kwalifikacje trenerów personalnych.       

Hobby: dietetyka, psychologia, narciarstwo, piłka siatkowa, tenis ziemny, squash, bieganie