Ćwiczenia na mięśnie brzucha - trening Oli Żelazo

2019-06-04 15:49

Chcesz mieć płaski, jędrny, delikatnie umięśniony brzuch? Trenerka Ola Żelazo pokazuje specjalnie skomponowany zestaw ćwiczeń, które wzmocnią i wyszczuplą brzuch. Obejrzyj film i ćwicz razem z Olą!

Ćwiczenia na mięśnie brzucha - trening Oli Żelazo [WIDEO]
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Ćwiczenia na mięśnie brzucha - zasady

Żyjemy w czasach kultu ciała. Większość z nas marzy o smukłym, wysportowanym i pięknie prezentującym się ciele. I tak naprawdę to jak będzie ono wyglądać, w dużej mierze zależne jest od nas. Głównym warunkiem do spełnienia tego marzenia jest dbanie o siebie, o rozwój intelektualny i fizyczny.

Chyba większość z nas, myśląc o sylwetce marzeń, na pierwszym miejscu stawia brzuch. I to piękny brzuch, płaski, jędrny, z delikatnym umięśnieniem. Taki, który z chęcią pokazałoby się w obcisłej sukience czy na plaży w bikini. Ale na taki brzuch trzeba zapracować, bo niestety sam się nie zrobi.

Poza dietą, która w przypadku poprawy czy odchudzenia sylwetki gra najważniejszą rolę, należy włączyć do życia dużo aktywności i ćwiczeń wzmacniających. To jest gwarancja na osiągnięcie sylwetki marzeń przy jednoczesnej poprawie samopoczucia i zadowolenia. Co tak naprawdę jest najważniejsze w całym procesie zmian sylwetkowych.

Jeśli udało mi się przekonać Ciebie do podjęcia wyzwania dotyczącego zmian sylwetkowych, to już ogromny krok naprzód. I nie zostawię Cię w tym temacie samej. Pokażę ćwiczenia, porady treningowe i dietetyczne, aby łatwiej Ci było zacząć i wytrwać w postanowieniu.

Dziś przedstawiam zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Zostały one skomponowane tak, aby wzmocnić i wyszczuplić brzuch. Wykonuj ćwiczenia w 3 seriach, tzn. po zrobieniu wszystkich ćwiczeń z filmiku zrób 2 minuty przerwy i zacznij wykonywać je ponownie jeszcze 2 razy z przerwą pomiędzy seriami.

Trening na mięśnie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha - zasady

Trening wzmacniający mięśnie brzucha nie powinien być robiony częściej niż 3 razy w tygodniu.

Do ćwiczeń wzmacniających dodaj cardio, czyli treningi, które pomogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu szybciej „odsłonisz” swoje mięśnie brzucha.

Wybór cardio jest naprawdę duży, np. rower, jogging, pływanie, spacery, nordic walking, rolki, orbitrek itp. Wykonuj go 3-4 razy w tygodniu przez 30-45 minut. Nie zapomnij o rozciąganiu mięśni i posiłku potreningowym (tak jak o pozostałych 4-5 w ciągu dnia).

Dzięki różnorodności treningów szybciej osiągniesz efekty i nie odczujesz znużenia powtarzającymi się ćwiczeniami.

Zapraszam do wspólnych ćwiczeń! Efekty zobaczysz już wkrótce.

Ola Żelazo