Ćwiczenia na brzuch z Natalią Gacką [WIDEO]

2015-08-27 17:36

Trening modelujący brzuch Natalii Gackiej to zestaw ćwiczeń przygotowany z myślą o osobach, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach pasa. Ćwiczenia spalają tłuszcz, ujędrniają i kształtują mięśnie brzucha. Zobacz wideo, na którym Natalia Gacka prezentuje swój autorski trening na płaski brzuch.

Ćwiczenia na brzuch z Natalią Gacką [WIDEO]
Autor: BeActive / X-news

Spis treści

  1. Natalia Gacka: zasady treningu na brzuch
  2. 1. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: brzuszki z hantlem
  3. 2. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: rosyjski twist
  4. Zobacz na wideo, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch
  5. 3. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: kołyska
  6. 4. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: wahadło
  7. 5. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: deska z unoszeniem bioder
To ci się przyda

W przerwie pomiędzy seriami warto rozciągnąć mięśnie brzucha i kręgosłupa. W tym celu połóż się na brzuchu i unieś górną część ciała opierając się na wyprostowanych rękach. Następnie ugnij ręce w łokciach i opuść tułów kilka centymetrów nad ziemię. Zrób 5-6 powtórzeń.

Ćwiczenia na brzuch są bardzo wszechstronne i aktywują do pracy wszystkie partie mięśni w obrębie pasa: proste, skośne, poprzeczne, a także mięśnie pleców. Dzięki takiemu treningowi proces spalania tkanki tłuszczowej zachodzi szybciej niż w przypadku robienia tylko tradycyjnych brzuszków. Ponadto, ćwiczenia opracowane przez Natalię Gacką są proste do wykonania i wymagają minimum sprzętu – do treningu potrzebny jest tylko jeden hantel (może być też butelka z wodą) i mata do ćwiczeń (ewentualnie niezbyt miękki dywan).

Natalia Gacka: zasady treningu na brzuch

Trening składa się z 5 ćwiczeń. Każde ćwiczenie powtarzamy przez 30 sekund, po czym robimy 10-sekundową przerwę i przechodzimy do następnego. Cały cykl powtarzamy 3-krotnie. Przerwa między seriami wynosi pół minuty.

To ci się przyda

Warto pamiętać, że jeszcze lepsze efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej z brzucha uzyskamy łącząc ćwiczenia z treningiem kardio, który dodatkowo pobudzi metabolizm. Dlatego w dni wolne od treningów wsiadaj na rower, biegaj, maszeruj, np. z kijkami, chodź na basen. Niemniej istotna jest odpowiednia dieta, która nie spowoduje odkładania się kolejnych warstw tłuszczu na brzuchu.

5. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: deska z unoszeniem bioder

Przyjmij pozycję deski opierając się na przedramionach. Głowa, tułów i nogi powinny znajdować się w jednej linii. Następnie unieś biodra do góry do momentu, aż głowa znajdzie się pomiędzy ramionami. Opuść biodra i ponownie wróć do pozycji deski.

Ważne: w czasie ćwiczenia cały czas utrzymuj napięte mięśnie brzucha. Nie opuszczaj bioder zbyt nisko.

1. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: brzuszki z hantlem

Połóż się na plecach z lekko ugiętymi nogami. Kolana rozłóż na boki, złącz stopy. Trzymając hantel obiema rękami umieść go nad głową, a następnie wykonaj zamach i unieś cały tułów do góry do pozycji siedzącej. Ponownie połóż się na plecach wyciągając ręce nad głowę.

Ważne: unosząc tułów nie szarp, lecz stopniowo, kręg po kręgu odrywaj plecy od podłoża.

2. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: rosyjski twist

Usiądź na podłodze. Odchyl się lekko do tyłu i unieś nogi tak, aby łydki znajdowały się równolegle do podłogi. Weź hantel do rąk i przekładaj go raz na jedną, raz na drugą stronę ciała. Nie odkładaj ciężarka na podłogę, lecz przytrzymaj go 2-3 centymetry nad ziemią.

Ważne: przenosząc ciężarek skręcaj nie tylko głowę, ale i cały tułów.

Zobacz na wideo, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch

Źródło: TVN Meteo Active/x-news

3. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: kołyska

Połóż się na plecach. Umieść hantel pod kolanami i dobrze go ściśnij zginając nogi. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Zamaszystym ruchem przyciągaj kolana do brody odrywając odcinek lędźwiowy kręgosłupa od podłogi. Głowa i ręce cały czas leżą nieruchomo.

Ważne: podczas ćwiczenia zadbaj o prawidłowy oddech – odrywając biodra od podłogi rób wydech, a wdech przy ich opuszczaniu.

4. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: wahadło

Zachowując pozycję leżącą ugnij nogi w kolanach i rozszerz stopy. Unieś głowę i barki kilka centymetrów nad ziemię. Ręce wyciągnij przed siebie na skos, równolegle do podłogi. Zacznij energicznie kołysać głową i ramionami raz na jedną raz na drugą stronę.

Ważne: w trakcie ćwiczenia nie przyciągaj brody do klatki piersiowej – głowa powinna być przedłużeniem kręgosłupa.