Ćwiczenia na brzuch z Natalią Gacką [WIDEO]
Trening modelujący brzuch Natalii Gackiej to zestaw ćwiczeń przygotowany z myślą o osobach, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach pasa. Ćwiczenia spalają tłuszcz, ujędrniają i kształtują mięśnie brzucha. Zobacz wideo, na którym Natalia Gacka prezentuje swój autorski trening na płaski brzuch.
Spis treści
- Natalia Gacka: zasady treningu na brzuch
- 1. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: brzuszki z hantlem
- 2. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: rosyjski twist
- Zobacz na wideo, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch
- 3. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: kołyska
- 4. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: wahadło
- 5. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: deska z unoszeniem bioder
W przerwie pomiędzy seriami warto rozciągnąć mięśnie brzucha i kręgosłupa. W tym celu połóż się na brzuchu i unieś górną część ciała opierając się na wyprostowanych rękach. Następnie ugnij ręce w łokciach i opuść tułów kilka centymetrów nad ziemię. Zrób 5-6 powtórzeń.
Ćwiczenia na brzuch są bardzo wszechstronne i aktywują do pracy wszystkie partie mięśni w obrębie pasa: proste, skośne, poprzeczne, a także mięśnie pleców. Dzięki takiemu treningowi proces spalania tkanki tłuszczowej zachodzi szybciej niż w przypadku robienia tylko tradycyjnych brzuszków. Ponadto, ćwiczenia opracowane przez Natalię Gacką są proste do wykonania i wymagają minimum sprzętu – do treningu potrzebny jest tylko jeden hantel (może być też butelka z wodą) i mata do ćwiczeń (ewentualnie niezbyt miękki dywan).
Natalia Gacka: zasady treningu na brzuch
Trening składa się z 5 ćwiczeń. Każde ćwiczenie powtarzamy przez 30 sekund, po czym robimy 10-sekundową przerwę i przechodzimy do następnego. Cały cykl powtarzamy 3-krotnie. Przerwa między seriami wynosi pół minuty.
Warto pamiętać, że jeszcze lepsze efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej z brzucha uzyskamy łącząc ćwiczenia z treningiem kardio, który dodatkowo pobudzi metabolizm. Dlatego w dni wolne od treningów wsiadaj na rower, biegaj, maszeruj, np. z kijkami, chodź na basen. Niemniej istotna jest odpowiednia dieta, która nie spowoduje odkładania się kolejnych warstw tłuszczu na brzuchu.
5. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: deska z unoszeniem bioder
Przyjmij pozycję deski opierając się na przedramionach. Głowa, tułów i nogi powinny znajdować się w jednej linii. Następnie unieś biodra do góry do momentu, aż głowa znajdzie się pomiędzy ramionami. Opuść biodra i ponownie wróć do pozycji deski.
Ważne: w czasie ćwiczenia cały czas utrzymuj napięte mięśnie brzucha. Nie opuszczaj bioder zbyt nisko.
1. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: brzuszki z hantlem
Połóż się na plecach z lekko ugiętymi nogami. Kolana rozłóż na boki, złącz stopy. Trzymając hantel obiema rękami umieść go nad głową, a następnie wykonaj zamach i unieś cały tułów do góry do pozycji siedzącej. Ponownie połóż się na plecach wyciągając ręce nad głowę.
Ważne: unosząc tułów nie szarp, lecz stopniowo, kręg po kręgu odrywaj plecy od podłoża.
2. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: rosyjski twist
Usiądź na podłodze. Odchyl się lekko do tyłu i unieś nogi tak, aby łydki znajdowały się równolegle do podłogi. Weź hantel do rąk i przekładaj go raz na jedną, raz na drugą stronę ciała. Nie odkładaj ciężarka na podłogę, lecz przytrzymaj go 2-3 centymetry nad ziemią.
Ważne: przenosząc ciężarek skręcaj nie tylko głowę, ale i cały tułów.
Zobacz na wideo, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch
Źródło: TVN Meteo Active/x-news
3. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: kołyska
Połóż się na plecach. Umieść hantel pod kolanami i dobrze go ściśnij zginając nogi. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Zamaszystym ruchem przyciągaj kolana do brody odrywając odcinek lędźwiowy kręgosłupa od podłogi. Głowa i ręce cały czas leżą nieruchomo.
Ważne: podczas ćwiczenia zadbaj o prawidłowy oddech – odrywając biodra od podłogi rób wydech, a wdech przy ich opuszczaniu.
4. Ćwiczenia Natalii Gackiej na brzuch: wahadło
Zachowując pozycję leżącą ugnij nogi w kolanach i rozszerz stopy. Unieś głowę i barki kilka centymetrów nad ziemię. Ręce wyciągnij przed siebie na skos, równolegle do podłogi. Zacznij energicznie kołysać głową i ramionami raz na jedną raz na drugą stronę.
Ważne: w trakcie ćwiczenia nie przyciągaj brody do klatki piersiowej – głowa powinna być przedłużeniem kręgosłupa.