Pij wieczorem, a efekty cię zaskoczą. Brzuszek spadnie w mgnieniu oka

2024-07-11 11:06

W walce z nadprogramowymi kilogramami z pomocą przychodzi nie tylko zmiana diety, ale również naturalne mikstury przyspieszające metabolizm. Nasza propozycja jest prosta. Przyrządzenie napoju z cynamonem nie zabierze dużo czasu, za to pomoże schudnąć z brzucha. A do tego przyjemnie ochłodzi.

Pij wieczorem, a efekty cię zaskoczą. Brzuszek spadnie w mgnieniu oka
Autor: Getty Images Pij wieczorem, a efekty cię zaskoczą. Brzuszek spadnie w mgnieniu oka

Zgubić tłuszcz z brzucha i odzyskać szczupłą sylwetkę nie jest łatwo. Takie metamorfozy wymagają cierpliwości. Dlatego chcąc zrzucić kilka kilogramów, warto połączyć dietę z aktywnością fizyczną oraz postawić na naturalne napary wspomagające metabolizm i spalanie tłuszczu.

Jak szybko schudnąć z brzucha?

Jeśli chcesz szybko schudnąć z brzucha, to w pierwszej kolejności powinnaś przeanalizować swoją dietę. Na początek dobrym rozwiązaniem jest wyeliminowanie pieczywa. Jeśli takie wyrzeczenie brzmi zbyt drastycznie, to warto ograniczyć spożycie chleba, czy bułeczek, a białe pieczywo zastąpić wieloziarnistym.

Kolejną kwestią jest ilość błonnika w diecie. Dla poprawnie działającego metabolizmu niezbędny jest błonnik oraz woda. Stąd ważne, aby zabdać o spożywanie dużej ilości warzyw, zwłaszcza tych zielonych, każdego dnia.

Warto podkreślić, że jeśli mimo starań nie zauważamy efektów w odchudzaniu, to może być znak, że w naszym organizmie coś się dzieje. Przyrost masy ciała, problem z jej redukcją, zmęczenie, głód zaraz po spożytym posiłku, częste oddawanie moczu, czy podatność na infekcje mogą świadczyć o insulinooporności.

Cynamon. Jakie ma właściwości? Jaką ma wartość kulinarną?

Jak stosować cynamon aby schudnąć?

Pomóc w walce z nadprogramowymi kilogramami może woda z cynamonem. Cynamon wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Jego rozgrzewające działanie pobudza metabolizm, dzięki czemu po przebudzeniu łatwiej można pozbyć się strawionych resztek pokarmu. Naukowcy zauważyli, że cynamon może też wpływać na poprawę wrażliwości na insulinę oraz zwiększa wychwyt glukozy.

Jak przygotować wodę z cynamonem:

  1. Do kubka wlewamy wrzątek i dodajemy płaską łyżeczkę cynamonu cejlońskiego.
  2. Dokładnie mieszamy i przykrywamy spodkiem.
  3. Odstawiamy na 30 minut do zaparzenia.
  4. Do ostudzonego napoju dodajemy miód, cytrynę i kostki lodu.

Kiedy najlepiej pić wodę z cynamonem? 

Wodę z cynamonem najlepiej pić przed kolacją lub innym sutym posiłkiem. Cynamon przyspieszy trawienie i sprawi, że pokarm nie będzie długo zalegać w jelitach, co mogłoby prowadzić do powstawania wzdęć, niestrawności i poczucia ociężałości.

Dobrym rozwiązaniem jest też picie wody z cynamonem przed snem. Wówczas lepiej postawić na ciepły napar, bo ciepła woda delikatnie pobudzi pracę żołądka.

Należy pamiętać, że cynamon ma właściwości rozgrzewające, więc wypicie ciepłego naparu przed snem, w czasie panujących upałów, może dodatkowo utrudnić zasypianie. Dlatego latem polecamy opcję "na zimno".

Prawda czy fałsz? Sprawdź, co wiesz o odchudzaniu

Pytanie 1 z 15
Odchudzanie polega na drastycznym ograniczeniu liczby kalorii.
odchudzanie

Na co pomaga cynamon?

"W badaniach przeprowadzonych na myszach z indukowaną otyłością stwierdzono, że ekstrakt cynamonu poprawia profil lipidowy, funkcjonowanie wątroby, a także zmniejsza hiperglikemię" – zaznaczają specjaliści ze Studium Doktoranckiego Wydziału Farmaceutycznego oraz Wydziału Zdrowia, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

79 pacjentów z cukrzycą typu 2, którzy nie byli objęci insulinoterapią podzielono na dwie grupy. Jedna otrzymywała ekstrakt z cynamonu przez cztery miesiące, a druga nie. Wyniki wykazały znaczną różnicę pomiędzy obiema grupami. U osób, które spożywały cynamon cejloński odnotowano spadek glukozy na czczo. Warto przypomnieć, że otyłość brzuszna jest jedną z przyczyn cukrzycy typu 2

Listen on Spreaker.