Taki sposób jedzenia czereśni rujnuje układ pokarmowy. Sprawdź, czy też robisz to źle
Czereśnie są smaczne, zdrowe i... owiane złą sławą, ponieważ powodują bóle brzucha i dolegliwości trawienne. Czereśnie mogą istotnie szkodzić zdrowiu, jeśli są spożywane w niewłaściwy sposób. Sprawdź, jak jeść czereśnie i dlaczego tak wiele osób robi to źle.
Dlaczego warto jeść czereśnie
Sezon na czereśnie jest krótki, nic dziwnego więc, że dosłownie „rzucamy się” na te smakowite owoce. Czereśnie są smaczne i soczyste.
Są również polecane przez osoby zajmujące się zawodowo zdrowiem, ponieważ zawierają wiele cennych substancji odżywczych. W czereśniach znajdziemy m.in. szereg witamin, takich jak witamina A, witamina C, witamina E, witamina K, a także niektóre witaminy z grupy B.
Ponadto, w czereśniach jest dużo błonnika i to właśnie on stanowi „pułapkę”, która może sprzyjać dolegliwościom pokarmowym po ich zjedzeniu.
Takie jedzenie czereśni powoduje problemy żołądkowe
Czereśnie towarzyszą upalnym, letnim miesiącom. Nic dziwnego, że w tym okresie chętnie sięgamy po chłodną, czy wręcz zimną wodę.
Jeśli zrobimy to krótko po zjedzeniu czereśni, efekty mogą być nieprzyjemne. Pod wpływem wody wypitej po jedzeniu czereśni, trawienie przyspieszy.
Rezultaty? Osoba, która jadła czereśnie, doświadczy bólu brzucha, nieprzyjemnych skurczy i biegunki. Pacjenci cierpiący na choroby jelit, wrzody żołądka lub dwunastnicy powinni szczególnie uważać w takich sytuacjach.
Jest jednak pewien plus tej zależności – jeśli ktoś zmaga się z zaparciami, zjedzenie czereśni pozwoli uporać się z problemem.
Czy można jeść czereśnie z pleśnią?
Warto pamiętać – nie tylko w kontekście czereśni – że ze względu na zdrowie, nie należy sięgać po owoce nadpsute, pokryte pleśnią, gnijące, uszkodzone itd.
Ponadto należy myć owoce przed spożyciem, gdyż mogą być zanieczyszczone bakteriami, wirusami i pasożytami, pochodzącymi od zwierząt i ludzi mających wcześniej kontakt z naszym przysmakiem.