Detoks po zimie - jak oczyścić organizm na wiosnę

2015-03-17 15:54

Oczyszczanie z toksyn dla każdego organizmu może wyglądać inaczej. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego zimą czujesz się ociężała, senna i zmęczona, to odpowiedzią jest słaba kondycja twojego ciała. Zimą spowalnia się metabolizm i organizm nie filtruje się z toksyn. Aby go wspomóc i szybciej pozbyć się szkodliwych związków chemicznych, konieczne jest oczyszczenie. Do metod detoksykacyjnych zalicza się dietę owocowo-warzywną, aktywność fizyczną, kuracje ziołowe i suplementami diety. Wybierz coś dla siebie.

Detoks po zimie - jak oczyścić organizm na wiosnę
Autor: Photos.com Detoks po zimie - jak oczyścić organizm na wiosnę

Spis treści

  1. Skąd mam wiedzieć, czy w moim organizmie jest nadmiar toksyn?
  2. Skąd biorą się toksyny w organizmie?
  3. Wyciskane soki - jakie mają zalety?
  4. Jak oczyścić organizm?

Wraz z nadejściem wiosny powraca motywacja do zrzucenia zbędnych kilogramów, a słońce zachęca do aktywności fizycznej.

Skąd mam wiedzieć, czy w moim organizmie jest nadmiar toksyn?

Jeśli na większość z tych pytań odpowiesz twierdząco będzie to świadczyło, że twój organizm potrzebuje natychmiastowego oczyszczenia:

1. Czy często czujesz się przemęczona?

2. Masz problemy z koncentracją?

3. Masz problemy z zasypianiem?

4. Twoje paznokcie łatwo się łamią, z włosy są matowe?

5. Palisz?

6. Pijesz alkohol?

7. Często jesz czerwone mięso?

8. Nie podoba ci się zapach twojego ciała?

9. Masz problemy trawienne, takie jak wzdęcia itp.?

10. Nogi wydają ci się ciężkie i nabrzmiałe?

11. Twoja skóra nie wygląda zdrowo? Masz wysypki, przebarwienia, trądzik?

Skąd biorą się toksyny w organizmie?

Uniknięcie toksyn nie jest możliwe. Wdychamy je z powietrza i "zjadamy" w posiłkach. Jeśli w komórkach naszego ciała zachodzą złe reakcje chemiczne, to nasz organizm sam produkuje toksyny. Oczywiście, nasza budowa przewiduje samoczynne oczyszczanie się ze szkodliwych związków, jednak nagromadzone w okresie zimowym możemy zgromadzić tak dużo tych substancji, że bez odpowiedniego wspomagania organy wewnętrzne nie będą w stanie ich wydalić. Naturalne oczyszczanie organizmu odbywa się w układzie moczowym i oddechowym. Jednak to za mało. Dlatego zaleca się detoksykację organizmu kilka razy w roku.

Wyciskane soki - jakie mają zalety?

Jak oczyścić organizm?

Dieta owocowo-warzywna

Polega na spożywaniu odpowiednio przygotowanych i dobranych warzyw i owoców o niskim indeksie glikemicznym. Posiłki, na których oparta jest dieta oczyszczająca nie powinny zawierać więcej niż 600 kalorii. W trakcie jej stosowania nie należy pić kawy, herbaty, alkoholu i palić papierosów.

Ruch pobudza organizm do samooczyszczania

Nie musisz codziennie katować się na siłowni. Wystarczy, że co drugi dzień będziesz robiła brzuszki, przysiady, skłony. W walce z toksynami sprawdzają się ćwiczenia w klubach fitness - pilates, callanetics lub joga. Chodzi o to, żeby twoje tętno zaczęło bić szybciej i pobudziło układ krążenia

Kuracja ziołowa działa moczopędnie i detoksykacyjnie

Innym sposobem wspomagającym układy wydalnicze jest kuracja ziołami. Przygotowuj napary z ziół o właściwościach oczyszczających i moczopędnych. Jednymi z najczęściej stosowanych są mniszek lekarski, skrzyp polny i łopian większy. Oczyszczanie ziołami jest dość długotrwałe i może trwać nawet przez kilka miesięcy. Ważne jest dobranie mieszanek takich ziół, których właściwości nawzajem się nie wykluczają.

Farmakologiczne suplementy diety jedną z możliwości oczyszczających

Apteki oferują wiele suplementów oczyszczających. Często są to kompleksowe produkty, które mają wspomagać funkcjonowanie organizmu, poprawiać kondycję i dbać o zachowanie zdrowia.

Detoksykacja organizmu powinna trwać pełne 2 tygodnie, ale już po kilku dniach powinnaś poczuć się lepiej. Oczyszczanie organizmu to działanie skoordynowane - opierać się powinno na diecie i wysiłku fizycznym. Tylko kompleksowe staranie może przynieść oczekiwany efekt - lepsze samopoczucie i uczucie lekkości.