Monika Miller przeszła niesamowitą metamorfozę. 9 kg w dół dzięki tej diecie

2024-09-12 14:40

Monika Miller, 29-letnia aktorka, przeszła ostatnio niesamowitą metamorfozę. Celebrytce udało się schudnąć. Wnuczka Leszka Millera przeszła na specjalną dietę, w której zrezygnowała z dwóch składników.

Monika Miller przeszła niesamowitą metamorfozę. 9 kg w dół dzięki tej diecie
Autor: Instagram.com/monika.milller Monika Miller przeszła niesamowitą metamorfozę. 9 kg w dół dzięki tej diecie

Monika Miller to wnuczka byłego premiera Leszka Millera. Po raz pierwszy zrobiło się o niej głośno, kiedy jej dziadek opublikował z nią zdjęcie w sieci. Teraz Monika Miller sama zapracowała na swoją sławę i doskonale odnajduje się w show-biznesie.

Niedawno celebrytka postanowiła wsiąść się za swoje zdrowie i wprowadziła zmiany do swojego życia. Efekt? Dziewięć kilogramów w dół. Zdradziła czemu zawdzięcza swój sukces.

Monika Miller o swojej diecie. Tak udało się jej zrzucić 9 kg

Swoją smukłą sylwetką zachwycała na jednym z branżowych eventów. Porozmawiała z serwisem Jastrząb Post, kiedy to przyznała, że już od 9 miesięcy jest na specjalnej diecie.

Nie tylko zrezygnowała z picia alkoholu, ale też zaczęła regularnie ćwiczyć. W rozmowie powiedziała, że kilogramy udało się jej zrzucić dzięki diecie ketogenicznej, opierającej się głównie na tłuszczach z zerową ilością cukrów i węglowodanów.

Celebrytka przyznała, że to wystarczyło, w szczególności, że dorzuciła do tego trochę ruchu. Powiedziała, że dwa razy w tygodniu chodzi na pilates.

Jeśli chodzi natomiast o alkohol, to sama przyznała, że nigdy nie była jego fanką, a poza tym wie, że zaburza on ketozę organizmu i wtedy trzeba zaczynać od nowa.

Celebrytka zdradziła również, co zmotywowało ją do wzięcia sie za siebie. Jak wyznała, chciała lepiej wyglądać przed kamerą.

Polacy masowo rezygnują z odchudzania. Jak schudnąć, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie?

Dieta ketogeniczna. Kilka najważniejszych informacji

Dieta ketogeniczną polega na wysokiej podaży tłuszczy przy jednoczesnej maksymalnej redukcji węglowodanów. Stosuje się ją jako dietę odchudzającą, a czasami leczniczą. Nie oznacza to jednak, że nie ma swoich wad i przeciwwskazań.

Sama dieta polega na tym, że kiedy ciało nie dostaje węglowodanów, to dieta zaczyna szukać innych rodzajów "paliwa". W tym wypadku są nimi tłuszcze, a konkretnie powstające w procesie rozpadu tłuszczów ciała ketonowe.

Trzeba jednak podkreślić, że dostarczają one organizmowi jedynie 70 proc. potrzebnej energii co sprawia, że jest on niedożywiony. 

Ludzie przechodzą w stan euforyczny zaledwie kilka dni po rozpoczęciu tej diety. Świetnie się czują, są wesoło i lekko. Niestety, ten stan nie trwa za długo. Po około dwóch miesiącach wszystko mija.

Po tym czasie zaczyna się pojawiać utarta apetyty, senność i zaparcia, zmienia się również zapach moczu, potu i oddechu, a pragnienie narasta.

Dieta keto znalazła zastosowanie w leczeniu padaczki opornej na leki u dzieci oraz w niektórych wrodzonych błędach metabolizmu.

W przypadku diety ketogennej konieczne jest pamiętanie o uzupełnieniu niektórych witamin. Może bowiem prowadzić do niedoboru niektórych składników odżywczych. Trzeba więc będzie suplementować wapń, witaminę D, witaminy rozpuszczalne w wodzie i niektóre mikroelementy.