Trenbolon - efekty stosowania, dawkowanie i skutki uboczne

2019-09-03 11:18

Trenbolon to popularny steryd anaboliczny, stosowanym w celu zwiększenia masy mięśniowej i poprawy definicji mięśnia. Trenbolon jest dość łatwo dostępny na podziemnym rynku, dlatego ma wielu zwolenników. Jednak czy słusznie? Tak jak większość sterydów, trenbolon zauważalnie szkodzi zdrowiu. Sprawdź, jak działa trenbolon, jakie daje efekty i czym grozi jego stosowanie.

Trenbolon - efekty stosowania, dawkowanie i skutki uboczne trenbolonu
Autor: thinkstockphotos.com Trenbolon podaje się domięśniowo w zastrzykach (iniekcja).

Spis treści

  1. Trenbolon - co to jest? Jak działa?
  2. Trenbolon – dawkowanie
  3. Trenbolon - efekty stosowania
  4. Trenbolon – skutki uboczne
  5. Ginekomastia jako skutek uboczny trenbolonu

Trenbolon przynosi efekty pożądane z punktu widzenia kulturystów, ale daje też liczne skutki uboczne. Efekty stosowania trenbolonu to przede wszystkim wzrost suchej masy mięśniowej. Natomiast skutków ubocznych jest znacznie więcej i mogą one poważnie i trwale szkodzić zdrowiu. „Kulturyści” polecają stosowanie trenbolonu tylko zaawansowanym osobom i zawsze w asyście testosteronu.

Dowiedz się więcej o tym silnym sterydzie.

Spis treści:

Trenbolon - co to jest? Jak działa?

Trenbolon jest sterydem o silnym działaniu anabolicznym, podawanym domięśniowo w zastrzykach (iniekcja). Przeznaczony jest do nasilania przyrostu masy u bydła idącego na rzeź (podobno zwierzęta potrafiły przybrać nawet 80 kg mięśni po podaży trenbolonu).

Pierwsze odnotowane spożywania tego sterydu przez „kulturystów” datuje się na lata 80. XX wieku. Co więcej, w 1988 Unia Europejska zakazała podawania trenbolonu zwierzętom.

Jak więc człowiek biorący tak silny steryd ma zachować zdrowie? Jest to niemożliwe. Branie sterydów jest zachowaniem antysportowym i niemoralnym. Ponadto trwale szkodzi naszemu zdrowiu, a gdyby nie sprawnie działający organizm, w ogóle nie moglibyśmy uprawiać sportu. Nawet jeśli opiera się on na chodzeniu na skróty i zawdzięczaniu sylwetki sterydom, a nie własnej ciężkiej pracy, sile woli i twardemu charakterowi.

Trenbolon – dawkowanie

Trenbolon występuje w różnych odmianach, np. trenbolon acetate, trenbolon enanthate, trenbolone hexahydrobenzylcarbonate. Według jednej z teorii minimalna dzienna dawka trenbolonu wynosi 3-5 mg.

Czytaj też:

Trenbolon - efekty stosowania

Trenbolon ma za zadanie poprawić masę jakościową i zwiększyć przyrost mięśni, ale raczej nie jest sterydem przeznaczonym do budowania masy ilościowej (jak na przykład popularna „metka”). Poprawia on definicję mięśnia – jego spięcie, oraz zwiększa jego rozmiar. Przyspiesza też regenerację i produkcję czerwonych krwinek.

Można więc nazwać to pozytywnymi efektami stosowania trenbolonu. Są one jednak znikome w porównaniu do całego szeregu skutków ubocznych. Trenbolon daje tymczasowe efekty w okresie jego stosowania, natomiast skutki uboczne są długotrwałe.

Czytaj też:

Trenbolon – skutki uboczne

Trenbolon powoduje bardzo poważne powikłania zdrowotne takie, jak:

Ważne

Ginekomastia jako skutek uboczny trenbolonu

Ważną informacją ku przestrodze jest także fakt, że trenbolon jest sterydem jakościowym, zawierającym w sobie dużą dawkę estrogenów. Podczas dawkowania trenbolonu konieczne jest przyjmowanie testosteronu, jako hormonu równoważącego. Inaczej mogą wystąpić następujące skutki uboczne (a to tylko niektóre z możliwych powikłań):