Trenbolon - efekty stosowania, dawkowanie i skutki uboczne
Trenbolon to popularny steryd anaboliczny, stosowanym w celu zwiększenia masy mięśniowej i poprawy definicji mięśnia. Trenbolon jest dość łatwo dostępny na podziemnym rynku, dlatego ma wielu zwolenników. Jednak czy słusznie? Tak jak większość sterydów, trenbolon zauważalnie szkodzi zdrowiu. Sprawdź, jak działa trenbolon, jakie daje efekty i czym grozi jego stosowanie.

Spis treści
- Trenbolon - co to jest? Jak działa?
- Trenbolon – dawkowanie
- Trenbolon - efekty stosowania
- Trenbolon – skutki uboczne
- Ginekomastia jako skutek uboczny trenbolonu
Trenbolon przynosi efekty pożądane z punktu widzenia kulturystów, ale daje też liczne skutki uboczne. Efekty stosowania trenbolonu to przede wszystkim wzrost suchej masy mięśniowej. Natomiast skutków ubocznych jest znacznie więcej i mogą one poważnie i trwale szkodzić zdrowiu. „Kulturyści” polecają stosowanie trenbolonu tylko zaawansowanym osobom i zawsze w asyście testosteronu.
Dowiedz się więcej o tym silnym sterydzie.
Spis treści:
- Trenbolon - co to jest? Jak działa?
- Trenbolon - dawkowanie
- Trenbolon - efekty stosowania
- Trenbolon - skutki uboczne
Trenbolon - co to jest? Jak działa?
Trenbolon jest sterydem o silnym działaniu anabolicznym, podawanym domięśniowo w zastrzykach (iniekcja). Przeznaczony jest do nasilania przyrostu masy u bydła idącego na rzeź (podobno zwierzęta potrafiły przybrać nawet 80 kg mięśni po podaży trenbolonu).
Pierwsze odnotowane spożywania tego sterydu przez „kulturystów” datuje się na lata 80. XX wieku. Co więcej, w 1988 Unia Europejska zakazała podawania trenbolonu zwierzętom.
Jak więc człowiek biorący tak silny steryd ma zachować zdrowie? Jest to niemożliwe. Branie sterydów jest zachowaniem antysportowym i niemoralnym. Ponadto trwale szkodzi naszemu zdrowiu, a gdyby nie sprawnie działający organizm, w ogóle nie moglibyśmy uprawiać sportu. Nawet jeśli opiera się on na chodzeniu na skróty i zawdzięczaniu sylwetki sterydom, a nie własnej ciężkiej pracy, sile woli i twardemu charakterowi.
Trenbolon – dawkowanie
Trenbolon występuje w różnych odmianach, np. trenbolon acetate, trenbolon enanthate, trenbolone hexahydrobenzylcarbonate. Według jednej z teorii minimalna dzienna dawka trenbolonu wynosi 3-5 mg.
Czytaj też:
- Transfuzja krwi jako doping - na czym polega doping krwią?
- Środki dopingujące w sporcie - które są legalne?
- Winstrol (stanazolol) - toksyczny preparat na szybki przyrost masy mięśniowej
Trenbolon - efekty stosowania
Trenbolon ma za zadanie poprawić masę jakościową i zwiększyć przyrost mięśni, ale raczej nie jest sterydem przeznaczonym do budowania masy ilościowej (jak na przykład popularna „metka”). Poprawia on definicję mięśnia – jego spięcie, oraz zwiększa jego rozmiar. Przyspiesza też regenerację i produkcję czerwonych krwinek.
Można więc nazwać to pozytywnymi efektami stosowania trenbolonu. Są one jednak znikome w porównaniu do całego szeregu skutków ubocznych. Trenbolon daje tymczasowe efekty w okresie jego stosowania, natomiast skutki uboczne są długotrwałe.
- Metanabol, czyli "metka" - efekty i skutki uboczne stosowania
- Nandrolon - działanie i skutki uboczne sterydu
- Encorton - zabroniony środek dopingujący. Efekty i skutki uboczne
Trenbolon – skutki uboczne
Trenbolon powoduje bardzo poważne powikłania zdrowotne takie, jak:
- wzrost agresji,
- bóle głowy,
- krwotoki z nosa,
- przetłuszczająca się skóra,
- napady ostrego kaszlu,
- silny trądzik,
- przerost prostaty,
- mocne blokowanie układu hormonalnego (negatywny poziom na hormon tarczycy T3),
- silna supresja (osłabienie w wytwarzaniu przeciwciał),
- nadciśnienie, możliwe zawały serca,
- wysuszenie stawów i wiązadeł.
Ginekomastia jako skutek uboczny trenbolonu
Ważną informacją ku przestrodze jest także fakt, że trenbolon jest sterydem jakościowym, zawierającym w sobie dużą dawkę estrogenów. Podczas dawkowania trenbolonu konieczne jest przyjmowanie testosteronu, jako hormonu równoważącego. Inaczej mogą wystąpić następujące skutki uboczne (a to tylko niektóre z możliwych powikłań):
- nadmierne zalanie się tłuszczem (spadek masy jakościowej),
- zmiany w piersiach (kobiece piersi - ginekomastia),
- zmiany nastrojów, zaburzenia hormonalne,
- zatrzymywanie wody w organizmie.
Polecany artykuł: