33-latek przez wagę może nie przeżyć dwóch lat. Dramatyczny apel o lek

2023-10-16 12:35

Jason Holton to 33-letni Brytyjczyk, który w swoim życiu przeszedł już wiele epizodów określanych jako TIA, czyli przemijające ataki niedokrwienne, podobne do udaru. Za jego stan zdrowia odpowiada waga sięgająca 300 kg. Wierzy jednak, że najnowszy lek pomoże mu odzyskać zdrowie.

33-latek przez wagę może nie przeżyć dwóch lat. Dramatyczny apel o lek
Autor: Fot. Getty Images

Otyłość to problem globalny. Jednak wychodząc na ulicę w Wielkiej Brytanii bardzo trudno spotkać kogoś szczupłego. Co więcej, znaczna część mieszkańców boryka się z wyjątkowo widocznym nadmiarem kilogramów. Najnowsze statystyki wykazują kolejny wzrost, a w niektórych częściach kraju sięga nawet ponad 40 procent. Pewien lek może pomóc poprawić tę sytuację.

Chirurgiczne leczenie otyłości

Jason Holton uzależniony od jedzenia? Ma nadzieję na skuteczny lek

33-letni Brytyjczyk określany jest jako najgrubszy człowiek w kraju. Jak informują lokalne media, mężczyzna przyznał, że jest uzależniony od aplikacji oferującej jedzenie na wynos. Zdaje sobie jednak sprawę ze swojego problemu i uważa, że jeśli nie uda mu się schudnąć, to prawdopodobnie nie dożyje 2025 roku.

Jego sytuacja zdrowotna zmusiła go do zmiany miejsca zamieszkania. Wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy to narastająca waga przykuła go do łóżka. Obecnie mieszka w mieszkaniu komunalnym, gdzie zamieszczono specjalne łóżko. Jego otyłość nie pozwala mu pracować, dlatego żyje z zasiłków.

Ma jednak nadzieję, że najnowszy lek skierowany do osób chorobliwie otyłych, uratuje go przed śmiercią. Zastrzyki Wegovy, mogą zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu u otyłych osób z chorobami układu krążenia, aż o jedną piątą.

Ten lek zawierający semaglutyd nie tylko hamuje apetyt, ale również wspomaga redukcję masy ciała nawet o 15 procent. Zastrzyk naśladuje naturalny hormon jelitowy o nazwie GLP-1, który spowalnia przemieszczanie się pokarmu i sprawia, że ludzie dłużej czują się najedzeni.

Niestety popularność preparatu sprawiła, że chętnie sięgają po niego również celebryci stąd trudno go dostać. Jason Holton apeluje o pomoc, ponieważ w jego przypadku to walka z czasem. Bez tego leku jego życie jest zagrożone.

Dlaczego 33-latek waży aż 300 kg? Opowiada o czasach dzieciństwa

Brytyjskie media informują, że podczas jednego z wywiadów dla “TalkTV” mężczyzna zwierzył się ze źródła problemu. Jego zdaniem za nadwagą stoją problemy psychiczne. Stracił ojca w wieku trzech lat, a w szkole był ciągle zastraszany.  Taki stan sprawił, że zaczynał zajadać stres. Jedzeniem rekompensował sobie odczuwalne braki, a później stracił nad tym kontrolę.

To nie jedyny aspekt. Poza tym, że Jason jadł na okrągło z czasem zaczął sięgać po energetyki. Jak przyznał w jednej z rozmów, za jednym razem był w stanie wypić aż 15 napojów tego rodzaju. Warto wspomnieć, że zawierają one dużą dawkę cukru i kofeiny, przez co rozwija się cukrzyca i drastycznie wzrasta ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego i udaru mózgu.