Chcesz schudnąć? Tych 3 napojów unikaj, a szybko zauważysz efekty

2024-01-26 9:03

Podczas odchudzania ważne jest nie tylko, co jesz, ale także co pijesz. Okazuje się, że niektóre napoje mogą zniweczyć nasze wysiłki włożone w walkę ze zbędnymi kilogramami. Nie dostarczają wartościowych odżywczo składników, a wyłącznie puste kalorie. Ekspertka wymienia 3 najgorsze napoje.

Chcesz schudnąć? Tych 3 napojów unikaj, a szybko zauważysz efekty
Autor: Getty Images Chcesz schudnąć? Tych 3 napojów unikaj, a szybko zauważysz efekty

3 najgorsze napoje na odchudzanie

Świadomość tego, że w napojach kryją się puste kalorie, ma ogromne znaczenie, jeśli chcemy osiągnąć udaną i trwałą utratę wagi. Nawet te pozornie nieszkodliwe są źródłem dodatkowych kalorii, które z czasem wpływają negatywnie na naszą sylwetkę.

Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się dodatkowych kilogramów, czy utrzymać prawidłową masę ciała, zwracaj szczególną uwagę na to, co pijesz. Oto 3 najgorsze napoje, które utrudniają chudnięcie.

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

Sok owocowy

Słodkie soki owocowe są zasobne w bardzo duże ilości cukru, przez co mogą udaremnić dążenie do smuklejszej sylwetki. Ich regularne spożywanie powoduje gwałtowne skoki glukozy we krwi. Sprawia, że tracimy kontrolę nad właściwym poziomem cukru, co z kolei może prowadzić do problemów zdrowotnych i nadwagi.

Dietetyczka Destnini Moody ostrzega w rozmowie z portalem eatthis.com przed tymi pozornie zdrowymi napojami ze względu na skoncentrowane cukry. – Wiele osób wierzy w to, że sok owocowy to zdrowy napój, nawet jeśli składa się w 100 proc. z owoców. Choć zawiera zdecydowanie więcej składników odżywczych niż np. napój gazowany, to pozbawiony jest zawartości błonnika. Oznacza to, że sok nie zapewnia uczucia sytości i często zwiększa apetyt – wyjaśnia.

Kawa latte

Ekspertka mówi, że choć czarna kawa zawiera przeciwutleniacze i ma wiele właściwości prozdrowotnych, to spożywanie napojów kawowych typu latte czy frappuccino nie niesie za sobą takich korzyści. Zawierają mleko, cukier i bitą śmietanę, więc ich codzienna konsumpcja może odbić się znacząco na masie ciała. – Jeśli najdzie cię ochota na gęstą, kremową latte, to rozważ wybór małej czarnej bez cukru, ponieważ ma znacznie mniej kalorii – radzi Moody.

Koktajle owocowe

Bywają często postrzegane jako zdrowe i sprzyjające odchudzaniu. Mogą jednak zamienić się w bomby cukrowe, jeśli są pozbawione białka. Dlatego, że białko jest najbardziej sycącym makroskładnikiem, który pomaga kontrolować masę ciała.

Do koktajlu owocowego warto dodać jogurt grecki lub odżywkę białkową, aby uczynić je bardziej sprzyjającymi utracie wagi. - Jeśli chcesz schudnąć, najlepiej spożywaj koktajle owocowe z dodatkiem białka, ponieważ wspierają utratę wagi poprzez zapewnienie uczucia sytości na dłużej – dodaje dietetyczka.