Czym jest metoda 2-2-2? Najprostszy sposób na pozbycie się brzuszka

2024-07-05 9:17

Trenerka Jenna Rizzo, pracująca głównie z kobietami, podzieliła się ze swoimi obserwującymi metodą 2-2-2, która ma pomóc łatwiej zrzucić wagę. Jak obiecuje trenerka, stosowanie tej metody przez zaledwie 2 tygodnie sprawi, że nasze ciało się zmieni, a my poczujemy się lepiej.

Czym jest metoda 2-2-2? Najprostszy sposób na pozbycie się brzuszka
Autor: Getty Images Czym jest metoda 2-2-2? Najprostszy sposób na pozbycie się brzuszka

Jak schudnąć w 3 tygodnie?

Jak obiecuje Jenna Rizzo, stosowanie metody 2-2-2 przez trzy tygodnie sprawi, że nasze ciało będzie się czuło i wyglądało lepiej. Dzięki temu, będziemy chcieli kontynuować stosowanie tej metody. Dzięki temu nie tylko będziemy mieć znacznie więcej energii, ale również, zapewnimy sobie lepszy sen, nasza skóra będzie czystsza, a kilogramy polecą w dół.

Rizzo zaznaczyła, że ten sposób jest idealny dla każdego. W szczególności jednak poleca go osobom, które chcą schudnąć, ale nie mają pojęcia, od czego zacząć swoją podróż z utratą wagi.

Ciekawostką jest, że sposób Rizzo nie jest jedyną metodą 2-2-2. Dr Ian Smith stworzył plan metabolizmu 2-2-2. Obejmuje on spożywanie bogatych w węglowodany i białko przez dwa tygodnie. Następnie przez cztery tygodnie naprzemiennie stosuje się dietę keto i węglowodanową.

Odchudzanie po lockdownie. Jak spalić 300 kalorii? | ESKA XD - Sportekspertka #22

Jak szybko schudnąć? Metoda 2-2-2 pomoże

By przyspieszyć odchudzanie, trenerka Jenna Rizzo zaleca zastosowanie metody 2-2-2. Dzienny plan specjalistki zakłada:

  • picie dwóch dużych butelek wody,
  • jedzenie dwóch porcji warzyw i owoców dziennie
  • chodzenie na dwa spacery dziennie (dodatkowo, niezależnie od regularnych ćwiczeń).
  1. Trenerka nie zdradziła ile dokładnie mililitrów znajduje się w dwóch dużych butelkach wody, jednak warto pamiętać, że zapotrzebowanie na wodę dla dorosłej osoby to ok. 1,5-2,5 l na dobę.
  2. Jeśli chodzi o dietę, to  American Heart Association zaleca cztery porcje owoców i pięć porcji warzyw codziennie. Trenerka wyjaśniła, że w metodzie 2-2-2 dwie porcje warzyw oraz owoców to uzupełnienie dziennego planu żywieniowego. Szczególnie warzywa odgrywają tu ważną rolę, bowiem są nisko kaloryczne, a dają uczucie sytości i hamują chęć podjadania. Owoce z kolei to doskonały substytut słodyczy zawierających rafinowany cukier.
  3. W kwestii ruchu, to trenerka odradza "nadmierne komplikowanie" spacerów. Jak tłumaczy, mają one być aktywnością, na którą mamy czas. Jeśli natomiast mamy czas na dodatkowe ćwiczenia, to spacery będą po prostu minimalnym dziennym wymogiem.
Sonda
Co robisz, kiedy chcesz schudnąć?