Dieta astronautów (kosmonautów) - na czym polega? Efekty diety astronautów

2015-01-02 12:30

Dieta astronautów (kosmonautów) to szybka dieta odchudzająca i oczyszczająca. Ta trzydniowa dieta pozwala na zrzucenie 3 kg, a także na pozbycie się toksyn i nadmiaru wody z organizmu. Dzięki niej poczujesz się znacznie lżej. Sprawdź, na czym polega dieta astronautów.

Dieta astronautów (kosmonautów) - na czym polega? Efekty diety astronautów
Autor: thinkstockphotos.com

Dieta astronautów (kosmonautów) to trzydniowa dieta odchudzająca i oczyszczająca. Kuracja odchudzająca została opracowana w Narodowym Instytucie Zdrowia w Bethesda z myślą o astronautach, którzy potrzebują szybko zrzucić kilka zbędnych kilogramów i pozbyć się nadmiaru wody z organizmu przed wyprawą w kosmos. W oryginale opiera się ona na mieszaninie czystych aminokwasów, pochodnych kwasu linolowego, niezbędnych składników mineralnych, witamin, glukozy i monosacharydów.

Dieta astronautów - zasady

Przez 3 dni trwania diety należy jeść tylko 3 posiłki dziennie, których bazę stanowią białka, a wartość energetyczna nie przekracza 400 kcal. W trakcie diety należy także pić 8 szklanek wody dziennie, aby przyśpieszyć proces oczyszczania organizmu z toksyn. Wskazane jest przyjmowanie suplementów diety, które uzupełnią niedobory witamin i składników mineralnych.

Z jadłospisu należy wykreślić węglowodany, czyli m.in. produkty mączne, tłuszcz zwierzęcy, cukry, alkohol, pieprz, paprykę i cytryny. Można używać soli, ale w ograniczonym zakresie. Chude mięsne powinno być przyrządzane bez użycia tłuszczu.

Ważne

Diety astronautów (kosmonautów) nie można stosować dłużej niż 3 dni. W przeciwnym razie dojdzie do gwałtownego zahamowania metabolizmu, co po zakończeniu diety z pewnością zakończy się efektem jo-jo. Ponadto długotrwały reżim dietetyczny może doprowadzić do niedoborów witamin i składników mineralnych w organizmie.

Diety astronautów nie mogą stosować kobiety w ciąży, karmiące oraz osoby, które mają kłopoty ze zdrowiem. Nie jest wskazana także dla osób aktywnych fizycznie i umysłowo.

Dieta astronautów: przykładowy jadłospis

  • śniadanie – dwa jajka, dwa pomidory;
  • obiad – befsztyk (ok. 100 g), sałata przyprawiona łyżką oliwy i sosem winegret;
  • kolacja – 100 g chudej szynki, 150 g jogurtu naturalnego;

Dieta astronautów (kosmonautów) - ile można schudnąć?

W trakcie trzech dni trwania diety można schudnąć 3 kg. Jednak spadek masy ciała jest wynikiem utraty płynów z organizmu, a nie tkanki tłuszczowej.