Dieta feng-shui: czy można schudnąć, kierując się zasadami feng-shui?

2015-07-11 14:35

Dieta feng-shui jest inspirowana starożytną wiedzą chińską dotyczącą specjalnego aranżowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym. W związku z tym podstawą diety nie są posiłki, lecz kuchnia - miejsce, gdzie się je przygotowuje i spożywa. A ta, urządzona zgodnie z zasadami starochińskiej sztuki feng shui, gwarantuje zmianę nawyków żywieniowych na lepsze, a tym samym utratę zbędnych kilogramów.

Dieta feng-shui: czy można schudnąć, kierując się zasadami feng-shui?
Autor: Photos.com Dieta feng-shui: czy można schudnąć, kierując się zasadami feng-shui?

Spis treści

  1. Dieta feng-shui: zdrowe zasady

Dieta feng shui jest inspirowana starożytną wiedzą chińską dotyczącą specjalnego aranżowania przestrzeni. W związku z tym jej podstawową zasadą jest urządzenie kuchni, czyli miejsca, gdzie się przygotowuje i spożywa posiłki dające życiową energię, zgodnie z zasadami feng shui. Ta starochińska sztuka urządzania wnętrz wpływa bowiem nie tylko na relacje rodzinne, lecz także na zdrowie.

Dieta feng-shui: zdrowe zasady

1. Najlepiej, aby kuchnia była położona w południowo lub południowo-wschodniej część domu. W starożytnych Chinach tak zlokalizowana kuchnia chwytała wiejący wiatr, który podsycał ogień w piecu.

2. Drzwi do kuchni nie powinny się znajdować naprzeciwko drzwi do toalety, sypialni, czy okna - wtedy ucieka dobra energia.

3. Nieład i rozgardiasz, a także zalegające śmieci są symbolem nieuporządkowanych spraw i problemów. Być może z tego powodu jesz zbyt obficie (nagromadzone śmieci mogą symbolizować nadmiar kilogramów). Dlatego zadbaj o porządek w kuchni.

4. Pamiętaj, żeby siadać przy stole (koniecznie drewnianym i okrągłym lub owalnym) po jego południowo-wschodniej stronie. Wówczas wzrasta prawdopodobieństwo, że zjesz mniej. Najgorszym wyborem jest kierunek północny - podobno wtedy apetyty wzrasta.

5. W kuchni bardzo łatwo zakłócić zasadę 5 żywiołów - wody, ognia, metalu, drzewa i ziemi. Dominującym żywiołem w kuchni jest ogień, który należy oddzielić od wody. Dlatego oddziel od siebie kuchenkę lub piekarnik od zlewozmywaka czy zmywarki. Jeżeli te sprzęty już stoją obok siebie i nie można ich przestawić, oddzieli je czyli czymś drewnianym, np. połóż między nimi drewnianą deską do krojenia lub powieś nad nimi drewnianą łyżkę.

6. Według zasad feng shui, na kuchence zawsze powinien stać garnek ryżu, który jest symbolem bogactwa. W Polsce takim symbolem jest sól, dlatego można postawić naczynie z solą.

7. W kuchni na stole lub blacie powinny stać zdrowe, świeże produkty. W ten sposób zaznaczasz, że żyjesz zgodnie z naturą, czyli zdrowo. Warto postawić na stole koszyk z pomarańczami. Owoce te symbolizują szczęście, zdrowie i majątek.

Regularnie sprawdzaj datę ważności i wyrzucaj przeterminowane produkty, które blokują przepływ pozytywnej energii.

8. Zrezygnuj z kuchenki mikrofalowej, ponieważ niszczy ona zawartą w potrawach energię chi oraz pozbawia jedzenie wartości odżywczych.