ODCHUDZANIE metodą medycyny chińskiej - terapia oddechowa i akupunktura

2017-07-03 16:41

Czy można schudnąć pięć kilogramów w 10 dni? Bez diety, ćwiczeń, stresu! Wydaje się to nieprawdopodobne? A jednak! Osoby, które korzystały z odchudzania metodą chińskiej medycyny, twierdzą, że za pomocą seansów oddechowych i zabiegów akupunktury można skutecznie zrzucić nadwagę.

ODCHUDZANIE metodą medycyny chińskiej
Autor: thinkstockphotos.com Odchudzanie metodą chińskiej medycyny - za pomocą seansów oddechowych i zabiegów akupunktury można skutecznie zrzucić nadwagę.

Spis treści

  1. Odchudzanie metodą medycyny chińskiej
  2. Na czym polega odchudzanie za pomocą oddychania?
  3. Ćwiczenia oddechowe zmniejszające apetyt
  4. Akupunktura wzmaga efektywność odchudzania

Małgorzata Kula ważyła 91 kilogramów. Nie mieściła się w żadną sukienkę wieczorową. Raz, przed bankietem służbowym, potłukła ze złości lustro. Próbowała już wszystkiego: aerobik, dieta Kwaśniewskiego, ćwiczenia w wodzie. Skakała na skakance, jadła samą kapustę. Bez skutku. Kiedy przerywała dietę i ćwiczenia, pojawiał się efekt jo-jo. W końcu pogodziła się już z rozmiarem XXL. Któregoś dnia koleżanka zaproponowała jej dla żartu wizytę u lekarza medycyny chińskiej. „Co mi zależy spróbować?", pomyślała. Poszła. - Nie obiecam pani wagi 60 kilogramów, bo to niemożliwe, ale daję 100 procent pewności, że po pierwszej kuracji będzie pani ważyła o cztery kilogramy mniej - powiedział jej lekarz.

Odchudzanie metodą medycyny chińskiej

- Nie obiecywał gruszek na wierzbie, dlatego zapisałam się na te ćwiczenia - mówi Gosia.Przychodziła, kiedy tylko miała czas. Jadła, co chciała. Ale już po kilku dniach apetyt się zmniejszył. - Byłam w wielkim szoku. Nie miałam ochoty na ciasto makowe! A to moje ulubione - wspomina. Najpierw przestała jeść słodycze, potem przestała słodzić herbatę, a nawet kawę. Na koniec odstawiła ostro przyprawione potrawy. Miała za to ochotę na owoce i warzywa. Po 12 seansach oddechowych i czterech zabiegach akupunktury ważyła 87 kilogramów. Schudła tyle, ile obiecał lekarz. - Czułam się lekka i zdrowa. Byłam gotowa tam chodzić nawet przez najbliższy miesiąc. Ale ku mojemu zdziwieniu lekarz powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Ćwiczyła oddech w domu. Codziennie! Po trzech miesiącach, z drżącym sercem, stanęła na wagę. Czarna wskazówka zatrzymała się już na 79 kilogramach. Wtedy Małgorzata postanowiła napisać do doktora Igora Błagoobrazowa list z podziękowaniem: „Metoda odchudzania za pomocą oddechu i akupunktury jest optymalna. Nie chodzi tutaj tylko o zmniejszenie apetytu. Ja po prostu w głowie czuję, że chudnę! Ta metoda nie jest uciążliwa ani pracochłonna, a mimowolnie zmienił się mój sposób odżywiania". Dwa lata od rozpoczęcia kuracji Małgorzata ważyła tylko 74 kilogramy. Wyrzuciła wszystkie swoje ubrania XXL.

Na czym polega odchudzanie za pomocą oddychania?

- Krótko mówiąc na likwidowaniu własnych zapasów tłuszczu - wyjaśnia doktor Igor Błagoobrazow. Spalanie tłuszczu za pomocą oddychania to jego autorski patent. - To proste. Zmieniamy rytm oddechu. Ważne są pozycja ciała i ucisk na konkretne miejsca na głowie. Potem uczymy się oddychać. Przypomina to rytm oddechu zwierząt, np. niedźwiedzia podczas snu zimowego czy wielbłąda na pustyni. To starożytna metoda na zmniejszenie apetytu stosowana dawno temu przez Chińczyków i Tybetańczyków. Każdy może się tego nauczyć, a potem trenować w domu - zapewnia doktor. Odchudzanie oddechem skutkuje tylko wobec osób otyłych z powodu nadmiernego apetytu. Jeśli ktoś tyje z powodów hormonalnych, efekty nie będą zbyt duże. - To nie jest żadna magia ani wróżenie z fusów - śmieje się lekarz. - Waga spada nie dlatego, że łapiemy powietrze wolniej niż zwykle, ale dlatego, że mniej jemy, bo zanika nam łaknienie. W przypadkach długotrwałej kuracji zmniejsza się nawet żołądek - dodaje.

Zrób to koniecznie

Ćwiczenia oddechowe zmniejszające apetyt

  • Usiądź na krześle w pozycji wyprostowanej. Nogi trzymaj w rozkroku, kolana ugnij pod kątem prostym.
  • Głowę oprzyj na rękach, ręce złącz w ślimaka (jedną dłoń połącz w pięść, a drugą ją obejmij), łokcie oprzyj na kolanach. W tej pozycji głęboko oddychaj przeponą 24 razy.
  • Po tych 24 razach głębokiego dotlenienia organizmu usiądź wygodnie, zamknij oczy. Rękami przecieraj powoli głowę, strząsając z niej napięcie.
  • Powróć do pozycji wyprostowanej i do normalnego oddychania, potem rób ćwiczenia rozluźniające: usiądź prosto na krześle i wyciągaj przed siebie ręce, poruszaj nimi naprzemiennie do przodu.

Akupunktura wzmaga efektywność odchudzania

Terapia musi być dostosowana do trybu życia, wieku, płci i wielkości nadwagi. - Inna dla emerytki i bizneswoman - mówi doktor Błagoobrazow. W przypadkach trudnych lekarz stosuje dodatkowo zabiegi akupunktury, akupresury i relaksującą terapię wodną. - To wzmaga efektywność kuracji odchudzania. Możliwe są także indywidualne seanse dla otyłych dzieci. I jest to chyba jedyna metoda, która nie wymaga wysiłku fizycznego. Trzeba być jednak cierpliwym i wytrwałym w wykonywaniu ćwiczeń oddechowych - mówi.

miesięcznik "Zdrowie"