Dieta nowojorska Kirscha: zasady i efekty. Ile można schudnąć na diecie nowojorskiej?

2013-11-19 7:38

Dieta nowojorska Davida Kirscha to dieta wysokobiałkowa, która pozwala w szybkim czasie nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, lecz także wymodelować sylwetkę. Nowojorski System Radykalnej Przebudowy Ciała, bo taką dokładnie nosi nazwę dieta Kirscha, łączy w sobie zarówno dietę, jak i plan ćwiczeń. Na czym polega dieta opracowana przez nowojorskiego trenera Davida Kirscha? Jakie są jej efekty i ile można na niej schudnąć?

Dieta nowojorska Kirscha. Na czym polega? Jakie są jej efekty? Ile można schudnąć na diecie nowojorskiej Davida Kirscha?
Autor: Photos.com Dieta nowojorska Kirscha. Na czym polega? Jakie są jej efekty? Ile można schudnąć na diecie nowojorskiej Davida Kirscha?

Spis treści

 1. Dieta nowojorska: dla kogo jest przeznaczona?
 2. Dieta nowojorska Davida Kirscha: na czym polega? Zasady kolejnych faz diety nowojorskiej
 3. Dieta Kirscha: jadłospis. Co można jeść, będąc na diecie nowojorskiej Davida Kirscha?
 4. Dieta nowojorska Davida Kirscha: trening nieodłącznym elementem diety Kirscha
 5. Dieta nowojorska Davida Kirscha: efekty. Ile można na niej schudnąć?

Dieta nowojorska Davida Kirscha to trójfazowa kuracja odchudzająca, która pozwala schudnąć kilka kilogramów w zaledwie 2 tygodnie - taki jest minimalny czas diety. Jest to dieta niskowęglowodanowa i niskotłuszczowa, w związku z tym w jadłospisie dominują produkty białkowe.

Dieta nowojorska: dla kogo jest przeznaczona?

Dieta Kirscha jest przeznaczona dla osób, które chcą szybko stracić kilka zbędnych kilogramów. Powinny mieć także silną wolę - jest ona niezbędna, by przejść przez kolejne etapy tej rygorystycznej diety i ciężki zestaw ćwiczeń - tutaj przyda się również dobra kondycja fizyczna.

Dieta nowojorska Davida Kirscha: na czym polega? Zasady kolejnych faz diety nowojorskiej

Faza I, która trwa tydzień, jest najbardziej rygorystyczna, wyklucza bowiem z jadłospisu produkty z 6 list (zwanych od pierwszych liter angielskich nazw wybranych produktów spożywczych):

 • A (alcohol) - alkohole
 • B (bread) - chleb, a także wszystkie produkty zbożowe
 • C (starchy carbs) - produkty zawierające skrobię
 • D (dairy) - produkty mleczne
 • E - (extra sweets) dodatkowe słodkości w postaci soków owocowych i słodzików, a także same słodycze
 • F (fruits and fats) - owoce i tłuszcze

Zabroniona jest także kawa.

W II fazie do jadłospisu zostają wprowadzone niewielkie ilości węglowodanów. Faza II również trwa 7 dni.

W III fazie diety do menu można wprowadzić pozostałe produkty, jednak codzienny bilans energetyczny w dalszym ciągu powinien być niski (ok. 1200-1500 kcal). Faza trzecia powinna trwać minimum 4-6 tygodni, ale najlepiej zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe.

Ważne

W diecie Kirscha dzień należy zacząć od posiłku proteinowego. Sycące potrawy węglowodanowe należy spożyć do godz. 14. Tylko w ten sposób organizm będzie miał szanse je spalić, by nie odłożyły się w postaci zbędnej tkanki tłuszczowej. Ostatni posiłek w ciągu dnia należy spożyć max. do godz. 19. Skąd taki plan? Kirsch uważa, że głodzenie się w ciągu dnia i objadanie wieczorem jest przyczyną zwolnienia metabolizmu i tycia, a także innych problemów, m.in. ze snem.

Dieta Kirscha: jadłospis. Co można jeść, będąc na diecie nowojorskiej Davida Kirscha?

W I fazie diety, która jest najbardziej rygorystyczna ze wszystkich faz, można jeść jedynie chude białko i produkty o niskiej zawartości węglowodanów, czyli głównie omlety z białka jaj, warzywa i białe, chude mięsa: kurczaka, indyka, ryby. Sałatki warzywne można doprawiać oliwą z oliwek lub sosem winegret.

Dopełnieniem diety są specjalnie opracowane koktajle proteinowe Davida Kirscha, które należy spożywać dwa razy dziennie - na II śniadanie i na podwieczorek. Jednak można je zastąpić innymi, wysokoproteinowymi posiłkami, np. tuńczykiem w sosie własnym z puszki (ok. 85 g), jajkiem na twardo czy 10 migdałami.

Dieta nowojorska Davida Kirscha: trening nieodłącznym elementem diety Kirscha

Oprócz dość restrykcyjnie ułożonego jadłospisu, w diecie Kirscha obowiązuje także rygorystyczny program ćwiczeń. Jak podkreśla trener, są one niezbędne, ponieważ bez nich w trakcie odchudzania traci się nie tkankę tłuszczową a mięśniową, co spowalnia metabolizm. W związku z tym codziennie należy poświęcić 90 minut na intensywne ćwiczenia cardio (np. pajacyki na przemian z biegiem po 10 min) i ćwiczenia siłowe (np. z hantlami, piłką lekarską lub pompki) - 45 minut, oraz na stretching (ćwiczenia rozciągające, np. skłony w rozkroku) i ćwiczenia spalające tłuszcz (np. joga, pływanie), które trwają kolejne 45 minut.

Jak zakłada Kirch, dzięki nim można stracić od 1500 do 2000 kcal dziennie.

Dieta nowojorska Davida Kirscha: efekty. Ile można na niej schudnąć?

W ciągu 2 tygodni można stracić nawet 6 kg. Jednak jak każda szybka dieta, szczególnie niskowęglowodanowa, niesie za sobą ryzyko pojawienia się efektu jo-jo, zwłaszcza jeśli zrezygnuje się z kuracji po pierwszym tygodniu lub nagle wróci do "normalnego" sposobu odżywiania się po zakończeniu II lub III fazy diety.

Ponadto dieta Kirscha jest wysokobiałkowa, co przy dłuższym jej stosowaniu, wiąże się z zakwaszeniem organizmu.

SPRAWDŹ>> Wysokobiałkowa dieta Dukana szkodzi na nerki, wątrobę i mózg. Czy warto katować się dietą Dukana?