Dieta według znaków zodiaku. Dieta dla każdego znaku zodiaku

2014-05-05 9:23

Dieta według znaków zodiaku pozwoli dopasować sposób odżywiania do wrodzonych cech, które są przypisane każdemu zodiakowi. Według astrologów w gwiazdach jest zapisane nie tylko przeznaczenie, lecz także to, co można i czego nie powinno się jeść. Dzięki temu łatwiej schudnąć i zadbać o zdrowie. Oto dieta skomponowana dla każdego znaku zodiaku.

Dieta wegług znaków zodiaku
Autor: thinkstockphotos.com Dieta dla każdego znaku zodiaku

Dieta według znaku zodiaku pozwala dopasować sposób odżywiania do cech przypisanych danemu znakowi zodiaku. Jak przekonują astrologowie, w gwiazdach są zapisane także upodobania kulinarne. Jedne znaki zodiaku nie mogą się obejść bez czekolady, inne nie wyobrażają sobie dania bez pikantnych potraw. Wszystko dlatego, że każdy z żywiołów i należący do niego znak zodiaku charakteryzuje inne podejście do jedzenia.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla BARANA

Osoby spod znaku Barana zwykle decydują się na tradycyjne, mięsne, a co za tym idzie - często tłuste potrawy, rezygnując przy tym z surówek i sałatek. W związku z tym powinny ograniczyć potrawy, w których dominuje mięso. Ograniczeniu powinny ulec także używki, takie jak kawa i alkohol (zwłaszcza piwo). Do diety należy wprowadzić więcej warzy i owoców, zwłaszcza tych egzotycznych, które, zdaniem astrologów, najbardziej odpowiadają upodobaniom smakowym Baranów.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla BYKA

Zodiakalne Byki również upodobały sobie potrawy tłuste, jednak niektóre z nich lubią tego typu dania spożywać w nadmiarze, w związku z tym mogą mieć problemy z nadwagą i czuć się ociężałe. W związku z tym powinny zmienić swój sposób odżywiania: zrezygnować z tłustych potraw, podjadania między posiłkami, a w jadłospisie uwzględnić lekkostrawne dania kuchni śródziemnomorskiej. Zdaniem astrologów, produkty, które dominują w kuchni włoskiej, greckiej albo hiszpańskiej, np. pomidory, oliwki czy karczochy, są przeznaczone właśnie dla zodiakalnych Byków.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla BLIŹNIĄT

Sposób odżywania się zodiakalnych Bliźniąt trudno nazwać racjonalnym, ponieważ są to osoby bardzo aktywne, ciągle zabiegane i nie mają czasu na przygotowywanie posiłków. W związku z tym dosyć przypadkowo zestawiają jadłospis. Niestety, nierzadko dominują w nim szybkie dania, takie jak mrożona pizza czy fast-foody. Taki sposób odżywania w znacznym stopniu obciąża cały układ pokarmowy. Dlatego w ich menu powinny dominować potrawy szybkie i łatwe w przygotowaniu, ale jednocześnie zdrowe, np. dania kuchni chińskiej, które pozwolą odpocząć żołądkowi i przywrócić wewnętrzną równowagę. Ponieważ Bliźnięta mają problemy z trawieniem, zaleca się im jedzenie w spokoju, bez pośpiechu.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla RAKA

Jak przekonują astrologowie, osoby spod znaku Raka są podatne na stres, co może doprowadzić do choroby wrzodowej, nadciśnienia i problemów z sercem. Dlatego zodiakalne Raki powinny zwrócić szczególną uwagę na to, co jedzą. Najlepiej, jeśli zrezygnują z potraw smażonych na rzecz dań wegetariańskich: lekkostrawnych warzyw, ryb, i chudych mięs gotowanych na parze, które odciążą żołądek. Ponadto Raki powinny unikać produktów mlecznych, ponieważ negatywnie wpływają na ich układ pokarmowy.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla LWA

Zodiakalne Lwy lubią podjadać między posiłkami. Zamiast zaspokoić głód zdrową przekąską, np. kawałkiem marchewki czy sałaty, sięgają po niezdrowe chipsy, co często objawia się złym samopoczuciem. Aby pozbyć się tego szkodliwego dla zdrowia przyzwyczajenia, powinny jeść często, ale małe porcje. Ponadto powinny mieć pod ręką świeże owoce i warzywa, aby móc szybko zaspokoić głód.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla PANNY

Zodiakalne Panny zwykle przywiązują dużą wagę do tego co jedzą, a związku z tym ich dieta jest bogata w zdrowe produkty. Ich słabym punktem jest jednak skłonność do próbowania wszelkich nowinek dietetycznych, co nie zawsze jest korzystne dla ich zdrowia. Jak przekonują astrologowie, Panny powinny zrezygnować z niektórych form odchudzania, zwłaszcza tych restrykcyjnych, i postawić na zdrową, zbilansowaną dietę, w której powinny dominować produkty z morza, czyli ryby i owoce morza. Dla Panien wskazane są również produkty mleczne, które uzupełniają niedobory wapnia.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla WAGI

Osoby spod znaku Wagi żyją w zawrotnym tempie i często nie zwracają uwagi na to, co jedzą, a to prosta droga do niedoborów żywieniowych, a co gorsza - problemów żołądkowych. Dlatego zodiakalne Wagi powinny skupić się na regularnym sposobie odżywiania. Co do rodzaju spożywanych posiłków - dla osób spod znaku Wagi idealna jest dieta zielona, oparta na zielonych warzywach i owocach oraz produktach zbożowych.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla SKORPIONA

Sposób odżywiania się zodiakalnych Skorpionów jest daleki od ideału. Wszystko przez brak systematyczności. Jedzenie w pośpiechu albo za dwóch nie sprzyja żołądkowi, zwłaszcza że natura obdarzyła Skorpiony bardzo delikatnym układem pokarmowym. Niewłaściwy sposób odżywiania odbija się również na ich samopoczuciu: są drażliwe i zamknięte w sobie. Dlatego w ich jadłospisie powinny dominować węglowodany i warzywa, które wspomagają powstawanie serotoniny - hormonu "szczęścia". Skorpionom często brakuje magnezu i żelaza, więc wątróbka, jajka, szpinak, cebula są jak najbardziej wskazane w ich diecie. Ponadto Skorpiony, ze względu na delikatny żołądek, powinny zrezygnować z diet odchudzających. Jak radzą astrologowie, lepiej zrzucić zbędne kilogramy, ćwicząc na siłowni.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla STRZELCA

Podstawowym grzechem żywieniowym Strzelców jest nieumiarkowanie w jedzeniu, a także piciu, ponieważ nie stornią one również od alkoholu. To niekorzystnie dobija się na ich zdrowiu. Niestety, dopiero gdy zaczną odczuwać dolegliwości związane ze stosowaniem niewłaściwej diety, postanawiają zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Najlepiej, jeśli zawczasu zrezygnują z tłuszczów zwierzęcych, słodyczy i alkoholu. W jadłospisie powinny dominować warzywa i owoce, zwłaszcza te bogate w witaminę C, np. grejpfruty. Według astrologów korzystny wpływ na zdrowie Strzelców mają także owoce jagodowe: truskawki, maliny, czarne jagody.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla KOZIOROŻCA

Dieta dla osób urodzonych w znaku Koziorożca jest oparta na tradycyjnych daniach (powodzeniem cieszy się zwłaszcza czerwone mięso), które nie należą do dietetycznych, co może przyczynić się do lekkiej nadwagi. W związku z tym w ich jadłospisie powinny pojawić się potrawy lekkostrawne, które odciążą żołądek. Dobrym rozwiązaniem są surówki, sałatki, ryż, ryby, chude mięso. Według astrologów obowiązkowe są także produkty bogate w wapń, takie jak żółty ser czy twaróg.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla WODNIKA

Zodiakalne Wodniki z reguły dbają o swoją dietę. W ich jadłospisie można znaleźć wiele różnorodnych produktów: warzywa, drób, ryby czy produkty mleczne. Jedyne, czego powinny się wystrzegać, to czekolada. Na szczęście Wodniki zwykle nie są łakome i potrafią sobie domówić tej przyjemności. Ponadto jedzą małe porcje, co także pozwala im zachować szczupłą sylwetkę. Gdy chcą schudnąć, potrafią nawet zrezygnować z posiłków. Powinny jednak wtedy uważać, gdyż niedobory w diecie szybko mogą doprowadzić do wielu chorób.

Dieta wg znaków zodiaku - idealna dieta dla RYB

Sekretem zdrowej diety zodiakalnych Ryb jest regularne spożywanie posiłków. Największą wadą diety Ryb jest bowiem brak systematyczności i jedzenie wszystkiego bez ograniczeń. W związku z tym pamiętaj, aby jest częściej, a mniej. Osoby spod znaku Ryb, które zamierają się odchudzać powinny pamiętać, że na ich znak zodiaku nie działają tzw. diety cud, w związku z tym powinny pomyśleć o racjonalnej i długoterminowej diecie.