Dieta z Wall Street Heather Bauer dla zapracowanych. Zasady i efekty diety z Wall Street

2014-05-15 9:39

Dieta z Wall Street Heather Bauer to dieta odchudzająca przeznaczona dla zapracowanych i zabieganych, którzy chcą schudnąć, ale nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych potraw i liczenie kalorii, a jedzą głównie poza domem. Dzięki niej dowiesz się, co bez obaw możesz jeść podczas biznesowego spotkania w restauracji, delegacji, na służbowym przyjęciu lub po prostu siedząc cały dzień za biurkiem. Sprawdź, na czym polega dieta z Wall Street.

Dieta z Wall Street Heather Bauer dla zapracowanych
Autor: thinkstockphotos.com Zasady i efekty diety z Wall Street

Dieta z Wall Street Heather Bauer to dieta odchudzająca przeznaczona dla zapracowanych i zabieganych, którzy chcą szybko, skutecznie i w prosty sposób schudnąć, ale nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych potraw i liczenie kalorii, a jedzą głównie poza domem.

Dieta z Wall Street Heather Bauer - zasady

1. ŚNIADANIE - bez niego nie powinno się wyjść z domu, gdyż jest podstawą jadłospisu. Jeśli nie można zjeść go przed wyjściem do pracy, należy zrobić to zaraz po dotarciu do biura. Pierwszym posiłkiem w ciągu dnia może być, np. muesli z mlekiem (2 proc. i mniej) czy sałatka owocowa i 2 jajka na twardo, kanapka z masłem orzechowym i połową banana.

2. PRZEKĄSKI - pomiędzy kolejnymi posiłkami można sięgać po kawałki owoców, jogurt bez tłuszczu, niskokaloryczny ser żółty. Unikaj słodkich i słonych przekąsek z automatu.

3. LUNCH - pora obiadowa w pracy to wyzwanie dla odchudzającego się. Wówczas najłatwiej sięgnąć po słodkie bułki czy gotowe kanapki. To błąd, który może kosztować powrót do wagi wyjściowej. Na lunch lepiej zjeść sałatkę tuńczykiem, kurczakiem lub indykiem (ale bez majonezu). Jeśli w pobliżu jest bar (a w okolicy biurowców nie powinno ich brakować), można zamówić zupę - bez śmietany, ale za to np. z kurczakiem.

4. KOLACJA W DOMU - po powrocie do domu zmęczenie bierze górę. Wówczas najłatwiej napełnić żołądek czymś niezdrowym. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zrobić zapasy niskokalorycznych, zdrowych dań mrożonych, które potem można odgrzać w kilka minut. Można także szybko upiec rybę w folii (zajmie to kilka minut) i zjeść ją z kupioną sałatką warzywną.

Dieta z Wall Street Heather Bauer - co jeść podczas służbowego wyjazdu?

Podczas wyjazdu w sprawach służbowych bardzo trudno zadbać o regularne spożywanie posiłków, zwłaszcza kiedy lot samolotem czy jazda samochodem lub pociągiem trwa kilka dobrych godzin. Niestety, zbyt długa przerwa między kolejnymi posiłkami nie wpływa dobrze na proces odchudzania. By temu zaradzić, weź ze sobą batonik energetyczny lub np. kawałek sera, owoce, sałatki czy soki warzywne. Pod żadnym pozorem nie pakuj do torby podróżnej słodyczy. Unikaj zazwyczaj mało smacznych i niezdrowych posiłków serwowanych przez linie lotnicze.

Dieta z Wall Street Heather Bauer - co jeść w hotelu?

Będąc w hotelu także należy zwrócić uwagę na to, co się je. Największą pokusę stanowi hotelowym minibarek, który zachęca do sięgnięcia po alkohol, a co za tym idzie, przyswojenia przez organizm pustych kalorii.

Dieta z Wall Street Heather Bauer - co jeść podczas służbowego lunchu?

Plan odchudzania może zepsuć służbowy lunch, zwłaszcza jeśli jesteś osobą zapraszającą. Oznacza to, że to ty płacisz rachunek. Wówczas nie wypada ograniczać swojego zamówienia, ponieważ takie zachowanie może być odebrane jako skąpstwo. Co robić w takie sytuacji? Należy zamawiać dania, które zawierają zalecane w diecie produkty, np. treściwą i dietetyczną pierś kurczaka z bukietem jarzyn.

Dieta z Wall Street Heather Bauer - co jeść podczas biznesowej kolacji?

Problem dla odchudzających się może stanowić także kolacja biznesowa w restauracji, zwłaszcza z okazji podpisania kontraktu, gdyż jest bardziej uroczysta. Tego typu kolacja zwykle zaczyna się lekkim aperitifem, następnie dla zaostrzenia apetytu na stole pojawiają się przekąski, potem zupa, danie główne, a na końcu deser. Ponadto w trakcie kolacji wznoszone są toasty kalorycznym winem. Wówczas dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapoznanie się z menu restauracji (z ulotki lub strony internetowej), do której zostało się zaproszonym. Dzięki temu będzie można wybrać danie, które nie wpłynie negatywnie na wagę.

Dieta z Wall Street Heather Bauer - co jeść podczas cocktail-party ?

Pokusę stanowią także służbowe przyjęcia, gdzie obowiązuje tzw. szwedzki bufet. Niestety, istotę cocktail-party stanowią ciasteczka, kanapki, drobne przekąski (zwykle kaloryczne) oraz rozmaite i kaloryczne alkohole. Aby nie sięgać co chwilę do innej miseczki i próbować cały czas czegoś nowego, przed wyjściem należy zjeść mały posiłek. Aby uniknąć zbędnych kalorii w postaci alkoholu, podczas przyjęcia należy poprosić o drinka, którego będzie można uzupełnić kostkami lodu i sączyć powoli przez cały wieczór. Dobra wiadomość jest taka, że cocktail-party jest jedynym przyjęciem, z którego możesz wyjść wcześniej, więc skorzystaj z tej okazji.