Guru odchudzania zdradza, jak zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki temu pożegnasz się z oponką na dobre

2023-01-23 15:44

Utrata tłuszczu nie musi być nudna i nie polega na głodzeniu się – podkreśla guru odchudzania Emily Servante. Trenerka personalna przedstawia skuteczne sposoby pozwolające zrzucić zbędne kilogramy każdej osobie, która chce to zrobić. Wystarczy trochę samodyscypliny i wytrwałości, by cieszyć się spektakularnymi zmianami.

Guru odchudzania zdradza, jak zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki temu pożegnasz się z oponką
Autor: Getty Images Guru odchudzania zdradza, jak zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki temu pożegnasz się z oponką

- Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby twoja dieta była zdrowa, a jednocześnie interesująca, i upewnić się, że chodzenie na siłownię nie stanie się niechcianym obowiązkiem – przekonuje trenerka personalna Emily Servante. Guru odchudzania podkreśla, że zasada jest dość prosta. Wystarczy tylko deficyt kaloryczny, by stracić zbędny tłuszcz. Jednak wprowadzenie jej w życie może sprawiać pewne trudności.

W formie 24: fakty na temat odchudzania

Rady, które pozwolą schudnąć na dobre

Wiele osób za główny cel do zrealizowania w nowym roku obrała odchudzanie. Badania naukowe wykazują, że niestety prawie dwie trzecie osób, które planują noworoczne postanowienia, porzuca je w ciągu pierwszego miesiąca.

Z pomocą przychodzi guru odchudzania Emily Servante, która zdradza konkretne sposoby na to, jak przyspieszyć swój metabolizm i schudnąć na dobre, a przy tym cieszyć się pysznym jedzeniem.

Korzystając z rad ekspertki, zrzucisz zbędne kilogramy:

 • Konsekwencja jest kluczem sukcesu. Aby zobaczyć efekty, potrzebna jest konsekwencja w działaniu. Ludzie często usuwają mnóstwo kalorii ze swojej diety, zaczynają chodzić na siłownię 7 razy w tygodniu, ale takie podejście nie sprawdzi się w długoterminowo.
 • Nie głodź się. Głodzenie się tylko spowolni metabolizm, powodując zatrzymanie utraty tłuszczu. Trenerka zaleca, by postawić na nieco skromniejszy deficyt kalorii, ale który jest możliwy do utrzymania w dłuższej perspektywie.
 • Nie obawiaj się ciężarów. Ćwiczenia z obciążeniem pomogą zresetować metabolizm – podkreśla ekspertka.
 • Pamiętaj o białku w każdym posiłku. Zdaniem Servante to właśnie na ten makroskładnik należy postawić w codziennej diecie. - Białko pomaga w naprawie, odbudowie i utrzymaniu tkanki mięśniowej, co nie tylko poprawia wygląd ciała, ale także zwiększa tempo przemiany materii – wyjaśniła.
 • Postaw na warzywa. Trenerka podkreśla, jak ważne jest, by stawiać na posiłki pełne dobrych składników odżywczych, które są minimalnie przetworzone. Warzywa idealnie wpisują się w ten schemat, a do tego są niskokaloryczne.
 • Monitoruj, ile tłuszczu zjadasz. Nawet zdrowe tłuszcze takie jak orzechy, awokado, oliwa z oliwek mogą być kaloryczne. - Spożycie tłuszczu powinno być dokładnie monitorowane, ponieważ każdy gram tłuszczu zawiera ponad dwukrotnie więcej kalorii niż białko lub węglowodany, więc łatwo o przejadanie się – dodaje.
 • Nie bój się węglowodanów. Guru odchudzania podkreśla, że węglowodanów nie należy się obawiać, ale warto postawić na te nierafinowane źródła takie jak brązowy ryż, słodkie ziemniaki czy inne produkty pełnoziarniste. - Mogą zwiększyć wydajność i siłę, pomóc w regeneracji po treningach, poprawić czynność tarczycy, a także pomóc lepiej spać – wymienia.
 • Znajdź idealną aktywność. W myśl zasady "rób to, co kochasz", ekspertka zaznacza, że największe sukcesy w walce z otyłością osiągają osoby, które ćwiczą to, co lubią. To pozwoli utrzymać motywację na dłuższą metę.
 • Nie patrz na innych. Specjalistka wyjaśnia, że jeśli mamy już z kimś konkurować, to najlepiej z samym sobą. Rywalizacja i porównywanie się do innych wyzwala presję, a zdaniem trenerki lepiej dążyć do pobicia własnych rekordów.
 • Monitoruj efekty. Ekspertka podkreśla, że robienie zdjęć to idealny sposób na to, by sprawdzać, jak sobie radzimy z utratą wagi. Regularne wykonywanie zdjęć sylwetki pozwoli porównać osiągane efekty i sprzyja motywacji do dalszych zmian.
 • Gotuj w domu. Przygotowanie posiłków ma wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala kontrolować jakość, porcje i ilość składników wchodzących w skład każdego posiłku. - Jest to niezbędne, jeśli próbujesz zrzucić tkankę tłuszczową – tłumaczy.
 • Nie sięgaj po cudowne suplementy. Emily ostrzega przed stosowaniem spalaczy tłuszczu. Ekspertka wyjaśnia, że gdyby takie pigułki pozwalały uzyskać statystycznie istotną różnicę w utracie tłuszczu, nie byłyby suplementami a lekami, dzięki którym każdy z nas miałaby idealną sylwetkę.

Pamiętaj, że zrzucenie zbędnych kilogramów wymaga czasu. Jednak zdrowe podejście do odchudzania z pewnością pomoże uniknąć efektu jo-jo, więc jeśli marzysz o tym, by z twojego brzucha zniknęła niechciana oponka, skorzystaj z rad trenerki personalnej.