Jak szybko schudnąć z brzucha? Koniecznie włącz do diety te produkty

2024-06-19 11:39

Lato już za rogiem, a wiele osób wciąż zastanawia się, co robić, żeby schudnąć z brzucha. Najbardziej zdesperowani stawiają na restrykcyjną dietę - to jest jednak droga donikąd. Według ekspertów, aby szybko i skutecznie schudnąć, wystarczy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jak więc zrzucić oponkę bez restrykcyjnej diety?

Jak szybko schudnąć z brzucha? Koniecznie włącz do diety te produkty
Autor: Getty Images Jak szybko schudnąć z brzucha? Koniecznie włącz do diety te produkty

Certyfikowania dietetyczka Julia Zumpano podkreśla, że nie musimy całkiem zrezygnować z jedzenia ulubionych dań, by schudnąć. Wystarczy spróbować dodawać do diety więcej zdrowszych posiłków. Wiele z popularnych diet, choć skutecznych, wymaga ograniczenia pewnych produktów takich jak tłuszcze i węglowodany. Niestety, po zaprzestaniu diety, najczęściej pojawia się efekt jo-jo.

Co jeść, żeby szybko schudnąć?

- Jeśli skupisz się na dodawaniu do posiłków bardziej pożywnych pokarmów, zamiast ograniczać je, będziesz bardziej skłonny schudnąć i utrzymać wagę – mówi Zumpano. Dzięki temu osoba, która stara się schudnąć, będzie bardziej skłonna do utrzymania zdrowszych nawyków żywieniowych. Wystarczy włączyć kilka produktów do swojej diety, aby schudnąć i poprawić swoje zdrowie. Podstawą powinny być warzywa i owoce.

Ekspertka zdradza, że w przypadku owoców, które są naturalnie bogate w cukier, kluczem jest kontrola porcji. - Porcja owoców to nieco mniej niż szklanka owoców – wyjaśnia i zaleca, by do diety włączyć jabłka, jagody, pomarańcze, banany i truskawki. Dietetyczka podkreśla, że warzywa są cennym źródłem błonnika, który daje uczucie sytości, przez co pozwala ograniczyć dodatkowe kalorie.

- Warzywa są uważane za darmowe jedzenie, co oznacza, że możesz jeść nieograniczone ilości i nadal chudnąć – mówi Zumpano. Zaleca również, by w jadłospisie znalazło się miejsce na inne zdrowe produkty, które pomogą zrzucić zbędne kilogramy takie jak żywność bogata w pełne ziarna, rośliny strączkowe, oleje roślinne, orzechy i nasiona, chude źródła białka.

Jak się odchudzać, żeby nie mieć obwisłej skóry?

Jak szybko i skutecznie schudnąć? Pij wodę

Kluczowe w walce o wymarzoną sylwetkę jest odpowiednie nawodnienie. Woda tłumi apetyt i daje poczucie sytości. Pomaga usuwać z organizmu zbędne pozostałości przemiany materii, dzięki czemu odciąża w pracy nerki i wspiera jelita. Woda odgrywa również niezwykle istotną rolę w metabolizmie - dzięki niej ten proces przyspiesza.

Sposoby na płaski brzuch, które przynoszą efekty

Należy również pamiętać, że odchudzanie jest procesem, na który wpływ ma m.in. wiek, szybkość metabolizmu, przyjmowane leki. Oponka na brzuchu nie wzięła się znikąd, więc by się jej pozbyć – prócz odpowiedniego nawodnienia i lepszych wyborów żywieniowych – należy pamiętać o kilku dodatkowych aspektach. Więcej aktywności fizycznej to także ważna broń w walce ze zbędnymi kilogramami.

Nie oznacza to, że trzeba od razu wykupywać karnet na siłownię, ale warto więcej spacerować, wybierać schody zamiast windy czy postawić na inną aktywność, którą z chęcią będziemy wykonywać. Jednym z często popełnianych błędów u osób, które chcą schudnąć szybko, jest pomijanie posiłków. Niestety, może to przynieść efekt odwrotny niż zamierzony i takie działanie, zamiast ułatwić utratę zbędnych kilogramów, spowoduje jedynie uczucie głodu oraz zachęci do podjadania.