Jak szybko spalić tłuszcz z brzucha? Wypróbuj zasadę 3x30x130

2023-03-15 15:34

Walczysz z nadprogramowymi kilogramami, ale stosujesz dietę, która nie daje pożądanych rezultatów? Może warto zatem zadbać o regularność i intensywność ćwiczeń. Wypróbuj rekomendowaną przez Światową Organizację Zdrowia zasadę 3x30x130, która pomaga pozbyć się oponki na brzuchu.

Kobieta ćwicząca fitness
Autor: Getty Images Jak szybko spalić tłuszcz z brzucha? Wypróbuj zasadę 3x30x13

Dla niektórych zrzucenie zbędnych kilogramów jest prawdziwą udręką. Proces odchudzania kojarzy się często z wieloma wyrzeczeniami i przewlekłym uczuciem głodu. Tak wcale nie musi być. Połączenie diety i regularnej aktywności fizycznej może naprawdę zdziałać cuda. Ćwiczenia nie tylko pomagają pozbyć się tłuszczu z całego ciała, ale także poprawiają kondycję i wpływają na funkcjonowanie organizmu. Przyspieszają również przemianę materii i sprawiają, że spalamy więcej kalorii.

W formie 24: 5 błędów spowalniających odchudzanie

Zasada 3x30x130 sprzyja odchudzaniu

Ile ćwiczyć zatem, żeby schudnąć i pozbyć się oponki z brzucha? Jedną ze starszych i najprostszych metod trenowana jest trójkowy zestaw zalecany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Mowa tu o zasadzie kardiologicznej 3x30x130, która polega na tym, aby 3 razy w tygodniu uprawiać aktywność fizyczną, trwającą 30 minut, z tętnem na poziomie 130 uderzeń na minutę.

Jak podkreśla WHO, każda aktywność fizyczna jest lepsza niż żadna. Ćwicząc regularnie, podnosimy swój próg wytrzymałościowy, co oznacza, że mniej się męczymy i mniej obciążamy serce. Dlatego warto pamiętać, że intensywność i długość treningu powinna być dostosowywana do indywidualnych preferencji oraz wieku. Do ćwiczeń o odpowiedniej intensywności zalicza się: bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, aerobik w wodzie, szybki marsz, trening ze skakanką oraz większość sportów wyczynowych (np. koszykówka, piłka nożna).

Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem procesu odchudzania. Zwiększa ona szanse nie tylko w walce z kilogramami, ale także w walce o lepszy stan zdrowia. Warto więc podnieść się z kanapy i zacząć ćwiczyć.