Najlepsza ziołowa herbatka na odchudzanie. Nie musisz się katować - jest naprawdę smaczna!

2024-06-13 5:58

Gorzki lek najlepiej leczy? Niekoniecznie. Proponujemy smaczną i domową herbatę ziołową na odchudzanie. Nie zastąpi co prawda redukcyjnej diety i aktywności fizycznej, ale z pewnością wspomoże proces utraty kilogramów. Gdy chcesz schudnąć, wielu dietetyków poleca niezbyt smaczne herbaty, ale ta jest naprawdę dobra. Z czego ją przygotować?

Herbata
Autor: Getty Images/Ivan-balvan

Powiemy ci coś w tajemnicy - już sama woda wspiera proces odchudzania. Jeśli dużo pijesz, a nie są to pełne cukru napoje gazowane czy obfitujące w węglowodany słodkie nektary i koktajle, dbasz o linię. Usprawniasz przemianę materii, ułatwiasz jelitom pracę, a sobie wypróżnianie.

Z łagodnymi ziołami ten efekt jest znacząco wzmocniony, a zarazem bezpieczny. Jeśli zaczniesz dzień od szklanki naparu, rozkręcisz metabolizm i generalnie swój dzień.

Picie ciepłej wody ma sporo zalet, ale schłodzony napój w upał też działa. Nie lubisz gorzkiego posmaku ziół? To możesz posłodzić herbatkę erytrolem lub ksylitolem. Są zdrowe, bezpieczne i niemal pozbawione kalorii.

Zdrowe odchudzanie

Herbatka na odchudzanie - która najlepsza?

Wiele ziół i przypraw wspiera proces odchudzania i wcale nie musisz trzymać się jednego przepisu, stosować pełnej mieszanki, ograniczać się tylko do niej.

Możesz kupić gotową mieszankę w aptece czy sklepie zielarskim, postawić na naszą propozycję, dorzucić coś od siebie czy zrezygnować z dodatku, który ci po prostu nie smakuje.

W odchudzaniu pomoże też robienie naparów jednoskładnikowych, skoro już działa sama woda. Jeśli dorzucisz przyprawę, która usprawnia metabolizm, choćby cynamon czy anyż (w zależności od tego, co ci bardziej smakuje), jeszcze lepiej.

Polecamy te zioła, bo mają dowiedzione działanie i możesz przygotować napar z własnych zbiorów.

Wciąż nie istnieje herbatka, która odchudzi cię bez wysiłku. Nie da się utrzymać dotychczasowego stylu życia,który doprowadził do kłopotów i schudnąć.

Można jednak mieć przyjemne wsparcie - by dobrze zacząć dzień i zrelaksować się po południu. Eksperci od ziół i odchudzania przekonują, że herbatki ziołowe skutecznie działają dopiero wtedy, gdy sięgasz po nie dwa razy dziennie.

Herbatka 5 ziół na odchudzanie

Bazą może być woda lub zielona herbata, która Zielona przyspiesza przemianę materii i wspomaga rozpad cząsteczek tłuszczu, co ułatwia jego spalanie. Według badań włączenie zielonej herbaty do diety odchudzającej pomaga stracić nawet o 7% więcej tłuszczu z brzucha.

Co z tym ziołowym naparem? Suszony mniszek lekarski, fiołek trójbarwny, melisa, odrobina tymianku oraz świeżych liści mięty - i mamy to. Może być z łąki i z parapetu.

Oczywiście, są egzotyczne rośliny i zioła trudniejsze w przygotowaniu, które być może zadziałałyby bardziej gwałtownie, ale chyba nie chcesz biegunki i odwodnienia, które udają odchudzanie?

Herbatka na odchudzanie - dlaczego to działa?

Inulina zawarta w mniszku lekarskim może nie jest tak cudowną substancją, jak chciałoby wielu zwolenników medycyny naturalnej, ale niewątpliwie u wielu osób zmniejsza łaknienie, więc łatwiej wytrwać na redukcji.

Melisa także zmniejsza apetyt, a dodatkowo zapobiega wzdęciom, które znacząco poprawia samopoczucie odchudzającym się, bo bez wzdętego brzucha zaraz wyglądamy lepiej.

Tymianek ułatwia trawienie tłustych potraw. Generalnie reguluje pracę układu pokarmowego i przyspiesza metabolizm.

Z pomocą fiołka trójbarwnego, nazywanego też bratkiem polnym, łatwiej będzie pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii.

Dzięki mięcie maleje ochota na słodycze i łatwiej o wypróżnienie. Zawsze parę deko mniej.

Sonda
Stosujesz zioła na odchudzanie?