Rozkręci metabolizm i przyspieszy spalanie oponki. Tylko nie dodawaj do niej cukru

2023-06-12 14:34

Zielona herbata to jeden z najzdrowszych napojów, który znany jest od tysiącleci. Dla wielu jest pełnym przeciwutleniaczy, zdrowszym odpowiednikiem kawy. Jest również skuteczna w przyspieszeniu metabolizmu, co szczególnie docenią osoby, który chcą pozbyć się tłuszczu z brzucha.

Rozkręci metabolizm i przyspieszy spalanie oponki. Tylko nie dodawaj do niej cukru
Autor: Getty Images Rozkręci metabolizm i przyspieszy spalanie oponki. Tylko nie dodawaj do niej cukru

Jeśli chcesz schudnąć, to musisz pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Szczególnie pomocna może okazać się zielona herbata, która poza wieloma korzyściami zdrowotnymi, pomoże rozkręcić metabolizm. Pozytywny wpływ z jej picia, zauważysz niemal od razu.

Pomoże zrzucić zbędne kilogramy

Certyfikowania dietetyczka Lauren Harris-Pincus zaznacza, że zielona herbata to numer 1 wśród napojów, które mogą przyspieszyć metabolizm. - Popijanie zielonej herbaty wieczorem zamiast podjadania albo zamiana latte na filiżankę mrożonej lub gorącej zielonej herbaty, obniży spożycie kalorii i pomoże spalić kilka dodatkowych – wskazuje ekspertka.

Korzyści związane z przyspieszeniem metabolizmu poprzez picie zielonej herbaty wiążą się z katechinami, czyli silnymi flawonoidami, które mają pozytywny wpływ na zdrowie poprzez zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia i niektórych nowotworów. Co więcej, wspomagają metabolizm. Jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy zawartych w napoju jest galusan epigallokatechiny.

Badania potwierdziły, że galusan epigallokatechiny chroni komórki przed działaniem stresu oksydacyjnego i pomaga przyspieszyć metabolizm poprzez pobudzenie procesu termogenezy, czyli ważnej jego części. Co więcej, ta katechina zwiększa utlenianie tłuszczów i wykazuje działanie przeciwnowotworowe względem nowotworów płuca. - Pamiętaj tylko, że dodanie do niej dużej ilości cukru, mija się z celem – przestrzega ekspertka.

W formie 24: jak schudnąć po 30-tce?

Obniża ciśnienie i poziom glukozy we krwi

To nie jedyne zalety wynikające ze spożywania zielonej herbaty. Jak wiadomo nadciśnienie tętnicze, nadmiar cholesterolu we krwi i wysoki poziom cukru to kluczowe czynniki zwiększające ryzyko szeregu chorób, a w szczególności cukrzycy typu 2 oraz schorzeń sercowo-naczyniowych. Te czynniki, które sprzyjają otyłości, znane są również jako zespół metaboliczny.

Badania przeprowadzone w Chinach wykazały, że regularne picie zielonej herbaty może obniżać te parametry i zmniejszać ilość tkanki tłuszczowej. Picie kilku porcji zielonej herbaty w ciągu dnia jest bezpieczne dla większości dorosłych.

Nie przesadzać z tym napojem powinny osoby cierpiące na cukrzycę, ponieważ w dużych ilościach kofeina w niej zawarta, może podnosić poziom glukozy we krwi. Ze spożywaniem zielonej herbaty w postaci suplementów, powinny uważać osoby mające problemy z wątrobą. Dotychczas udokumentowano rzadkie przypadki uszkodzenia narządu wynikające ze stosowania takich preparatów.