75-letni Arnold Schwarzenegger zachwyca formą. Przestrzega trzech prostych zasad

2023-07-19 10:20

Arnold Schwarzenegger, znany m.in. z roli Terminatora, nadal imponuje formą i sylwetką. Choć ma 75 lat, to trenuje z zapałem trzydziestolatka i może poszczycić się niebywałą kondycją. Jak on to robi? Zdradził swój sekret. Okazuje się, że przestrzega tylko trzech prostych zasad.

Arnold Schwarzenegger
Autor: AP PHOTO/JACK DEMPSEY, FILE 75-letni Arnold Schwarzenegger zachwyca formą. Przestrzega trzech prostych zasad

Arnold Alois Schwarzenegger, austriacko-amerykański aktor, aktywista, polityk i były kulturysta, podbił serca widzów na całym świecie rolą elektronicznego mordercy w filmie "Terminator'. W wieku 23 lat aktor wygrał najważniejsze zawody kulturystyczne Mr Universe i kolejne trofea zdobywał do roku 1975. To właśnie dyscyplina sportowa, którą uprawiał z zamiłowaniem, otworzyła mu drzwi do aktorstwa. Jego pięknie wyrzeźbiona sylwetka przykuwała uwagę producentów filmowych. Zadebiutował na dużym ekranie jako Herkules w filmie "Herkules w Nowym Jorku".

Aktor imponuje wysportowaną sylwetką

Dziś Schwarzenegger ma 75 lat i wciąż zachwyca formą i kondycją. Kiedyś gwiazdor udzielił wywiadu dla amerykańskiego czasopisma "The Hollywood Reporter", w który wyznał, że niezwykle trudno pogodzić się z upływem czasu. – Całe życie patrzę w lustro, widzę najlepiej zbudowanego mężczyznę i nagle widzę kupę g****. To okropne! Masz zmarszczki na klatce piersiowej – stwierdził.

Dodał też, że nie poddawał się żadnym kosztownym zabiegom, ani nie stosował "sztuczek", które mogłyby spowolnić proces starzenia. Szukał jednak recepty na wieczną młodość i uzyskał jedną radę od eksperta Uniwersytetu Kalifornijskiego. – Zapytałem, czy zostało stworzone lub będzie dostępne coś, co odwraca starzenie się. Odpowiedział: "Absolutnie nic, koniec historii". Jedyne, co możesz zrobić, to jakieś staromodne rzeczy – zrelacjonował aktor.

Co kryje się pod pojęciem "staromodne rzeczy"? Schwarzenegger odkrył, że chodzi o trzy rzecz: regularne ćwiczenia, zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę oraz pozytywne nastawienie do życia. Według niego te wskazówki każdy może wdrożyć w życie, by spowolnić starzenie się organizmu.

Wformie ćwiczenia na boczki

Tak aktor dba o swoją formę

Gdy aktor uprawiał jeszcze kulturystykę, ćwiczył pięć godzin dziennie. Jak przyznał w wywiadzie dla "Insider", dziś ćwiczy zdecydowanie mniej. Swoją aktywność ograniczył do 90 minut codziennej jazdy na rowerze i podnoszenia ciężarów.

Schwarzenegger też dba o to, je i stosuje zdrowe nawyki żywieniowe. Od sześciu lat przestrzega zasad diety wegańskiej i najbardziej przepada za zupami na bazie warzyw oraz koktajlami proteinowymi z owocami (bananami, jagodami i wiśniami). Uwielbia też dodawać olej z pestek dyni do wielu potraw. Ta dieta pomogła aktorowi w walce z wysokim poziomem cholesterolu. Co prawda odżywia się zdrowo, to czasami sięga po kieliszek tequili lub sznapsa.

Gwiazdor działa prężnie w mediach społecznościowych i dzieli się radami na różne tematy ze swoim wiernym gronem fanów. Jak przyznał, chce być użyteczny i dodać swoją cegiełkę do tego, by uczynić świat lepszym.

Zdaniem Schwarzeneggera dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne jest jego receptą na długie życie. – Moim planem jest żyć wiecznie – i jak dotąd, nieźle mi idzie – podsumował.  

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE