Fitness śniadania do 300 kalorii [PRZEPISY]

2018-11-30 15:02

Poznaj oryginalne przepisy na fitness śniadania! Każda propozycja ma nie więcej niż 300 kcal i dostarcza organizmowi wszystkich najpotrzebniejszych składników odżywczych. Fitness śniadania na długo dają uczucie sytości i odsuwają chęć sięgnięcia po niezdrowe przekąski. Wypróbuj 5 przepisów na smaczne i niskokaloryczne śniadania dla aktywnych osób.

Spis treści

  1. Fit śniadanie – kiedy jeść?
  2. Fit śniadanie – czyli jakie?
  3. Fit śniadanie - co jeść?

Fit śniadanie dla osób trenujących fitness, które chciałyby zrzucić kilka kilogramów, powinno być lekkie, a jednocześnie na długo zaspokajać głód. Niemożliwe? A jednak! Wystarczy sięgać po produkty bogate w białko, ale nietłuste, a także pełnoziarniste pieczywo. Niezbędnym dodatkiem są też owoce i warzywa, które dostarczą organizmowi odpowiedniej porcji błonnika.

Fit śniadanie sprawi, że w ciągu dnia unikniesz napadów głodu oraz chęci na słodycze. Zawiera ono bowiem węglowodany złożone, które powodują stopniowe uwalnianie energii przez długi czas. By takie śniadanie przygotować, nie trzeba żadnych trudno dostępnych składników. Fit posiłki to kwestia przede wszystkim rozsądnego wyboru i właściwego komponowania niezbędnych dla funkcjonowania organizmu składników.

Fit śniadanie – kiedy jeść?

Pomimo iż każdy organizm jest inny i często zdarzają się osoby, które poranny posiłek zastępują wyłącznie kawą, to dobrą i zalecaną praktyką jest zjedzenie śniadania mniej więcej około pół godziny po przebudzeniu. Nie oznacza to od razu, że przygotowując śniadanie trzeba decydować się na ciężkostrawne, duże porcje, które “wystarczyć” mają na cały dzień!

Wręcz przeciwnie! Prawidłowo przygotowane fit śniadanie powinno dawać uczucie sytości na około 3-4 godziny, a jednocześnie nie zalegać w przewodzie pokarmowym, nie powodować niestrawności, uczucia wzdęcia czy innych dolegliwości.

Fit śniadanie – czyli jakie?

Wśród wielu ludzi panuje przekonanie iż fit śniadanie to posiłek zawierający jak najmniej kalorii, bez smaku, pozbawiony jakichkolwiek przypraw. Nic bardziej mylnego! Owsianka przygotowana na wodzie czy sałatka pozbawiona białka to złe rozwiązanie.

Polecamy
jesz co lubisz sport

Autor: Time S.A

Nie pozwól, by Twój trening poszedł na marne. Wybierz dietę Dla Aktywnych od JeszCoLubisz, innowacyjnego systemu dietetycznego Poradnika Zdrowie. Ciesz się menu dobranym do Twoich indywidualnych potrzeb i uprawianego sportu. Wysmuklij sylwetkę i utrzymaj efekt na dłużej.

Równie kiepskim pomysłem jest zaczynanie dnia od produktów bogatych w cukier, np. słodkich owoców. Przygotowanie śniadania na bazie owoców czy (co gorsze) przetworzonych cukrów skutkuje odczuwaniem przez nasz organizm większego zapotrzebowania na cukier przez cały dzień! Jeśli zaczynasz dzień od cukru, możesz mieć pewność, że będziesz mieć na niego ochotę cały dzień!

Owoce zalecamy spożywać raczej jako przekąskę na II śniadanie. Są one dobrym rozwiązaniem, tym bardziej, jeśli nie mamy czasu, czy chcemy zjeść coś lekkostrawnego pomiędzy śniadaniem a lunchem czy obiadem.

Fit śniadanie - co jeść?

Najlepszym rozwiązaniem dla osób aktywnych jest przyrządzanie śniadań białkowo-tłuszczowych lub węglowodanowych, z dodatkiem owoców. W praktyce takie posiłki zaspokajają głód, nie podnoszą poziomu cukru we krwi, a właściwie zbilansowane nie pozwalają odkładać się nadwyżce energetycznej w formie zbędnego tłuszczu. Bardzo ważne, aby śniadania były urozmaicone, a składniki zawsze świeże i jak najmniej przetworzone.

Pamiętaj też, że je się… oczami! Jeśli tylko masz na to czas, zadbaj o wygląd posiłków. Jeśli poranek to dla ciebie walka z czasem – postaw na szybkie w przygotowaniu fit śniadania, a zaoszczędzony na przyrządzaniu czas poświęć na spokojne zjedzenie.

Zobacz 5 pomysłów na zdrowe i niebanalne śniadania, których wartość energetyczna nie przekracza 300 kcal.