Międzynarodowy Dzień Jogi już 25 czerwca na Polu Mokotowskim w Warszawie

2017-06-20 16:01

Już po raz trzeci zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Jogi w Polsce! Polska jest jednym z blisko 200 krajów zaangażowanych w to wyjątkowe święto ustanowione przez ONZ. Obchody Międzynarodowego Dnia Jogi odbędą się 25 czerwca na Polu Mokotowskim w Warszawie, a także w innych miastach Polski. Serwis Wformie24.pl objął patronat nad tym wydarzeniem.

Międzynarodowy Dzień Jogi już 25 czerwca na Polu Mokotowskim
Autor: Materiały prasowe Międzynarodowy Dzień Jogi odbędzie się w 17 miastach Polski. Wstęp wolny dla ludzi i ich czworonożnych przyjaciół.

Spis treści

  1. Międzynarodowy Dzień Jogi: jakie atrakcje czekają na uczestników?
  2. Międzynarodowy Dzień Jogi: strefy dla każdego
reklama-SE_Gabinet-Mobilny-1.jpg
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl

Tegorocznemu Międzynarodowemu Dniu Jogi towarzyszyć będzie hasło "Joga – less stress", a całodniowy piknik rodzinny na Polu Mokotowskim odbędzie się w godzinach 10-18. Każdy z uczestników będzie mógł znaleźć coś dla siebie: poćwiczyć, wziąć udział w panelach dyskusyjnych na temat jogi, diety, zdrowego stylu życia, medycyny tradycyjnej i holistycznej. Nie zabraknie widowiskowych pokazów AcroYogi i asan wykonywanych wg różnych stylów jogi, pokazów tańca indyjskiego, koncertów.

Dużym zainteresowaniem co roku cieszą się warsztaty i pokazy kulinarne w wykonaniu m.in. Karoliny i Maćka Szaciłło oraz stoiska wystawców serwujących indyjskie, wegetariańskie i wegańskie przysmaki. Organizatorzy zapraszają także na otwarte sesje jogi dla każdego.

Międzynarodowy Dzień Jogi: jakie atrakcje czekają na uczestników?

Międzynarodowy Dzień Jogi będzie miał charakter całodniowego pikniku na Polu Mokotowskim w Warszawie, gdzie na sympatyków jogi czekają m. in. następujące atrakcje:

  • 20 sesji jogi w plenerze. O godz. 10:00 wystartuje sesja jogi dla każdego. Ponadto, przez cały dzień będzie można spróbować wszystkich popularnych w Polsce stylów i metod jogi na poziomie początkującym lub wybrać zajęcia dla m. in.: zdrowia kręgosłupa i stawów, zapracowanych, kobiet w ciąży, dzieci, seniorów, a także porozmawiać z nauczycielami, wymienić się doświadczeniami. Sfera Jogi to miejsce, gdzie możecie złapać wewnętrzną równowagę.
  • Występ RagaBoy Live Act, multiinstrumentalisty łączącego klasyczne brzmienie sitaru i dilruby z chilloutowymi rytmami (o 17:00), a także muzyczny chillout z The Frozen Heart oraz muzyczna kąpiel w dźwiękach gongu.
  • Pokazy Acro Yogi oraz stylów jogi.
  • Pokazy i warsztaty tańca indyjskiego.
  • Panele dyskusyjne i warsztaty, na których będzie można dowiedzieć się, jak zarządzać stresem i wykorzystać jego potencjał z korzyścią dla siebie.
  • Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (m.in. od Tefal Companion).
  • Warsztaty jogi na zdrowe biodra i kolana.
  • Warsztaty malowania henną (mehendi).
joga-logo.png
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl
Warto wiedzieć

Mobilny Gabinet Zdrowia

Poradnikzdrowie.pl i magazyn "Zdrowie" zaprasza również do odwiedzenia Mobilnego Gabinetu Zdrowia podczas Międzynarodowego Dnia Jogi na Polu Mokotowskim!

Międzynarodowy Dzień Jogi: strefy dla każdego

Podczas Międzynarodowego Dnia Jogi zostanie również zorganizowana Strefa zabaw dla dzieci, prowadzona przez animatorów, odbędą się także sesje jogi dla najmłodszych.

Co więcej, odwiedzić będzie można Strefę zdrowego jedzenia, gdzie odbędą się pokazy kulinarne: "Daj sobie spokój" Karoliny i Maćka Szaciłłów oraz "Relaks i harmonia, bo Tefal Companion gotuje za Ciebie" Grzegorza Łapanowskiego. Na odwiedzających tę strefę będą czekały specjały kuchni indyjskiej, wegańskie i wegetariańskie przekąski, vegan sushi, naturalne lody, tłoczone soki, mango przyrządzane na wiele sposobów, aromatyczna kawa i oczywiście słodkości.

W Strefa relaksu odpoczniesz na leżaku, kocyku, porozmawiasz z przyjaciółmi, poopalasz się na słońcu, znajdziesz swój ulubiony smak ajurwedyjskich herbat Yogi Tea, skorzystasz z masaży ajurwedyjskich.

Nie zapominajmy również o Strefie wystawców: znajdziesz tam najnowsze kolekcje ubrań (zarówno do jogi, jak i na co dzień), mat, akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków, unikatowych produktów kulinarnych (eco, bio i ajurwedyjskich), mebli oraz biur podróży i linii lotniczych.

Podczas Międzynarodowego Dnia Jogi odbędą się również spotkania z autorkami książek o zdrowym stylu życia i odżywianiu: Kasią Bem, Iną Rybarczyk, Anetą Łańcuchowską-Jeziorowską oraz Karoliną i Maciejem Szaciłłami). Będzie też można skorzystać z biblioteki jogina – wyboru profesjonalnych publikacji o jodze.

Jak co roku ambasadorki Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska, Paulina Holtz, Agnieszka Cegielska i Natalia Przybysz oraz patronujący całemu wydarzeniu Ambasador Indii Ajay Bisaria będą obecni na wydarzeniu, by wspólnie ćwiczyć jogę.

Organizatorami Dnia Jogi w Polsce są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art of Living Polska (AOL).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach: www.dzien-jogi.pl i facebook.com/DzienJogi.

Warto wiedzieć

Międzynarodowy Dzień Jogi będzie świętowany nie tylko w Warszawie, ale również m. in. w Bydgoszczy, Trójmieście, Łodzi, Toruniu, Poznaniu, Kluczborku, Sulisławiu, Wrocławiu, Krakowie, Płocku, Szczecinie, Tarnowskich Górach, Rzeszowie, Zgierzu, Gorzowie Wielkopolskim i Jastrzębiu Zdroju.