Bungee fitness - na czym polega? Jaka jest cena zajęć?

2018-10-18 16:01

Bungee fitness to nowatorski rodzaj zajęć fitness, którego popularność rośnie lawinowo! Opinie o bungee fitness są niezwykle pozytywne, ponieważ sport ten doskonale modeluje sylwetkę, pozwala spalić dużo kalorii i co najważniejsze – jest świetną zabawą! Jednak niech cię nie zmylą pozory - choć bungee fitness wydaje się mało wymagający, jest to efektywny wysiłek fizyczny, dzięki któremu zyskasz wiele korzyści. Sprawdź, czym charakteryzują się zajęcia bungee fitness i jaka jest ich cena.

Bungee fitness - na czym polega? Jaka jest cena zajęć?
Autor: Bungee Fitness Polska Bungee fitness wygląda spektakularnie i - wbrew pozorom - pozwala nieźle się zmęczyć!

Spis treści

  1. Bungee fitness – na czym polega?
  2. Bungee fitness – efekty
  3. Bungee fitness – dla kogo są te zajęcia?

Bungee fitness pojawiło się w polskich klubach fitness w 2017 roku. Ten rodzaj sportu przywędrował do nas z Azji skąd trafił również do Stanów Zjednoczonych, a stamtąd niemal do całej Europy. W Polsce zajawkę na bungee fitness zapoczątkowały dwie instruktorki – Natalia Jakuła i Paulina Suduł, które założyły pierwszą w naszym kraju szkołę bungee fitness, gdzie szkoleni są instruktorzy specjalizujący się w tym rodzaju aktywności.

Bungee fitness to sport, który przynosi zadowalające efekty fizyczne oraz zdrowotne, a do tego jest w pełni bezpieczny, no i sprawia dużo radości! Dzięki niemu można wyrzeźbić sylwetkę, a przy tym wspaniale się bawić. Nic więc dziwnego, że bungee fitness ma tak pozytywne opinie i coraz więcej zwolenników.

Chcesz poczuć się jak ptak i trochę polatać? Z bungee fitness jest to możliwe!

Bungee fitness – na czym polega?

Bungee fitness to trening z wykorzystaniem elastycznej liny przymocowanej do sufitu. Za jej pomocą wykonujemy poszczególne ćwiczenia wzmacniające mięśnie całego ciała. Lina, z której się korzysta przypomina tę, której używa się podczas skoku na bungee – stąd właśnie nazwa „bungee fitness”.

Zajęcia bungee fitness to innowacyjny rodzaj aktywności, ale przy tym nie jest pozbawiony dbałości o bezpieczeństwo i komfort uczestników. Liny oraz sprzęt, z których mamy korzystać, muszą wcześniej przejść specjalne testy, żeby były dopuszczone do użytku. Co więcej, liny do których jesteśmy przymocowani podczas treningu dobierane są do naszego wzrostu oraz wagi. W zależności od tego, jakie mamy parametry ciała, przydzielana jest nam odpowiednia ilość lin oraz dopasowywana jest ich długość. Wszystko po to, aby uczestnik zajęć czuł się komfortowo, bezpiecznie i, co najważniejsze, nie doznał żadnej kontuzji ani urazu.

Przed przystąpieniem do zajęć bungee fitness na własny strój sportowy zakłada się spodenki neopronowe, które pomagają spalić tłuszcz z okolicy brzucha, ud oraz pośladków, a także zapobiegają otarciom i oparzeniom. Wiele klubów bungee fitness oferuje także specjalne poduszeczki na kolce biodrowe, aby zapewnić im dodatkową ochronę.

Kolejną i ostatnią wymaganą czynnością przed przystąpieniem do zajęć jest zapięcie uprzęży oraz wejście w specjalne przygotowane mocowanie do lin. Dopiero po tych wszystkich niezbędnych „formalnościach” rozpoczyna się trening bungee fitness trwający najczęściej 50 minut.

Zobacz na wideo, jak wygląda trening bungee fitness!

źródło: Bungee Fitness Polska (https://www.youtube.com/channel/UC4Y8pdhpr6SYpIb3uyIr74w)

Bungee fitness – efekty

Bungee fitness daje naprawdę wiele efektów zdrowotnych i przynosi zadowalające korzyści zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Zajęcia bungee fitness wzmacniają mięśnie całego ciała. Najintensywniej pracują przede wszystkim mięśnie stabilizujące sylwetkę, czyli mięśnie brzucha oraz pleców. Wszystko za sprawą tego, że trening na bujających się linach wymaga od nas dużej pracy mięśniowej, aby utrzymać się w określonej pozycji i wykonać konkretne ruchy. To sprawia, że do pracy włączają się mięśnie głębokie, stabilizujące sylwetkę i odpowiadające za utrzymywanie równowagi oraz właściwego balansu ciała.

Czytaj też: Ćwiczenia na mięśnie głębokie brzucha

Co więcej, trening na linach pozwala spalić dużo kalorii (w godzinę można spalić nawet 500 kalorii!), poprawić wydolność organizmu oraz zwiększyć wytrzymałość naszych mięśni. Podczas bungee fitness pracuje nie tylko core, ale także mięśnie powierzchniowe rąk, ud, czy pośladków. Dzięki temu bungee fitness to trening kompletny, który równomiernie rozbudowuje nasze mięśnie, utrzymując ich mobilność oraz sprawność, a do tego wspaniale wpływa na wygląd sylwetki harmonijnie ją rozbudowując.

Fitness na linach ma także rewelacyjny wpływ na samopoczucie. Do istotnych efektów bungee fitness z powodzeniem można zaliczyć fakt, że zwiększa on produkcję endorfin – czyli hormonów szczęścia. Dzięki temu po treningu czujemy się wypoczęci, radośni i mamy więcej energii.

To ci się przyda

Bungee fitness – cena

Cena zajęć bungee fitness wcale nie jest taka wysoka, jak na obecnie dość mało znany i tak nowoczesny sport. Cena pojedynczych zajęć bungee fitness waha się w granicach 30-40 zł, czyli kosztuje mniej więcej tyle, ile jednorazowy wstęp na siłownię czy salę fitness w większości klubów sportowych.

Warto pójść na takie jednorazowe zajęcia, żeby przekonać się, czy odpowiada nam ten rodzaj sportu. Jeśli okaże się, że bungee fitness to strzał w dziesiątkę, warto wtedy zdecydować się na kupno całego karnetu, ponieważ wtedy cena pojedynczych zajęć bungee fitness będzie zdecydowanie atrakcyjniejsza.

Bungee fitness – dla kogo są te zajęcia?

Bungee fitness dedykowany jest dla wszystkich tych, którzy mają ochotę sprawdzić się w tej ciekawej i nowatorskiej odmianie zajęć fitness. Jedyne ważne przeciwskazania do uprawiania bungee fitness to ciąża lub przebyte operacje w okolicach bioder oraz brzucha.

Bungee fitness poleca się zarówno początkującym amatorom, jak i bardziej doświadczonym sportowcom. Będzie doskonałym treningiem dla osób z nadwagą, ponieważ odciąża stawy i pozwala wykonywać ćwiczenia, których bez pomocy lin nigdy nie bylibyśmy w stanie powtórzyć.

Ten rodzaj zajęć fitness polecany jest także dla tych, którzy pragną odmiany w swoich dotychczasowych treningach. Biorąc udział w zajęciach na linach z pewnością nie zaznasz nudy, a ćwiczenia, które będziesz musiał wykonać, sprawią, że doświadczysz zupełnie nowych bodźców fizycznych oraz psychicznych.

Trening na linach to nowatorski rodzaj wysiłku, z którym zdecydowanie nie mamy do czynienia na co dzień. Taki rodzaj zajęć będzie wspaniałym oderwaniem się od codzienności, rutyny i… ziemi. Warto spróbować swoich sił w bungee fitness, ponieważ sport ten pozwala wykonywać ciekawe ewolucje powietrzne, a dzięki linom unoszącym nas ku górze możemy poczuć, jak to jest choć przez chwilę polatać.