Ćwiczenia w plenerze, czyli trening na świeżym powietrzu [OPISY ĆWICZEŃ]

2019-06-24 15:36

Masz ochotę poćwiczyć w parku? Weź ze sobą koc, wygodne ubranie i wodę mineralną. Proponujemy ci specjalny zestaw ćwiczeń na świeżym powietrzu, które wzmacniają mięśnie. Ruch to świetna i tania kuracja odmładzająca!

Ćwiczenia w plenerze, czyli trening na świeżym powietrzu [OPISY ĆWICZEŃ]
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Zobacz, jak można ćwiczyć na świeżym powietrzu:
  2. Ćwiczenia w plenerze: szyja bez zmarszczek
  3. Ćwiczenia w plenerze: płaski brzuch, mocne plecy
  4. Ćwiczenia w plenerze: gibka talia
  5. Ćwiczenia w plenerze: zgrabne uda, szczupłe pośladki
  6. Ćwiczenia w plenerze: biodra
  7. Ćwiczenia w plenerze: relaks

Zobacz, jak można ćwiczyć na świeżym powietrzu:

miesięcznik "Zdrowie"

Źródło: Dzień dobry TYN / x-news

Ćwiczenia w plenerze: szyja bez zmarszczek

Usiądź po turecku, wyprostuj plecy. Staraj się wyciągnąć głowę jak najwyżej. Połóż na niej dłoń. Przekręcaj głowę w prawo, a następnie w lewo. Powtórz ćwiczenie osiem razy.

Ćwiczenia w plenerze: płaski brzuch, mocne plecy

Usiądź w lekkim rozkroku, ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Dłonie oprzyj na kolanach, wyprostuj plecy. Napnij wszystkie mięśnie i jednocześnie podnieś stopy z ziemi (plecy pozostają wyprostowane). Powtórz osiem razy.

Ćwiczenia w plenerze: gibka talia

Połóż się na boku z nogami zgiętymi w kolanach pod kątem prostym. Oprzyj się na przedramieniu ręki, która znajduje się pod spodem. Dłonią drugiej ręki, na wysokości brzucha, odpychaj się od ziemi. Napinaj całe ciało i podnoś biodra kilka centymetrów nad ziemię. Powtórz osiem razy i zmień stronę.

Czytaj też: Ćwiczenia na talię osy

Ćwiczenia w plenerze: zgrabne uda, szczupłe pośladki

Połóż się na plecach z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Dłonie spleć pod głową. Napnij mięśnie pośladków, unieś biodra do góry. Policz do 15. Po chwili opuść. Powtarzaj osiem razy. Wydłużaj czas, gdy masz uniesione pośladki.

Zobacz wideo:  Trening redukujący cellulit

Ćwiczenia w plenerze: biodra

Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach, skręcając biodra, ułóż nogi po lewej stronie, dłonie spleć pod głową. Zgięte nogi powoli przełóż na drugą stronę. Jednocześnie głowę przechyl w drugą stronę. Nogi z lewej, głowa z prawej. Głęboko oddychaj. Pozostań w tej pozycji tak długo, jak długo masz ochotę, zmień stronę. Powtórz ćwiczenie osiem razy.

Ćwiczenia w plenerze: relaks

Połóż się na plecach i obejmij dłońmi kolana (ramiona i ręce pozostają rozluźnione) zamknij oczy i rób kołyskę. Równo, głęboko oddychaj. Powtórz osiem razy.