Ćwiczenia na cellulit. Najlepsze ćwiczenia na cellulit

2019-12-03 12:43

Ćwiczenia na cellulit odgrywają ważną rolę w procesie zwalczania pomarańczowej skórki. Tego typu ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie, a najlepiej kilka razy w tygodniu. Tylko wtedy będą naprawdę skuteczne. Zobacz, jakie ćwiczenia na cellulit są najlepsze.

Ćwiczenia na cellulit. Najlepsze ćwiczenia na cellulit [WIDEO]
Autor: Getty Images Regularne ćwiczenia na cellulit nie tylko przyczynią się do zmniejszenia ilości podskórnej tkanki tłuszczowej, lecz także do redukcji obrzęków.

Spis treści

 1. Ćwiczenia na cellulit - hula-hoop
 2. Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]
 3. Ćwiczenia na cellulit - przysiady
 4. Ćwiczenia na cellulit - trening z hantlami
 5. Ćwiczenia na cellulit - unoszenie nogi w klęku podpartym
 6. Ćwiczenia na cellulit - wyprost nogi
 7. Najlepszy trening na cellulit? Interwały!
 8. Ćwiczenia na cellulit - unoszenie pośladków
 9. Ćwiczenia na cellulit - unoszenie pośladków z oparciem nogi
 10. Ćwiczenia na cellulit - trening z piłką
 11. Zobacz jakie ćwiczenia na cellulit proponuje trenerka Joanna Brzezińska:

Ćwiczenia na cellulit są jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem znajdującym się na brzuchu, pośladkach i udach. Regularne ćwiczenia na cellulit nie tylko przyczynią się do zmniejszenia ilości podskórnej tkanki tłuszczowej, lecz także do redukcji obrzęków (a co za tym idzie - także cellulitu wodnego), poprawy wyglądu i elastyczności skóry oraz podniesienia poziomu kondycji fizycznej.

Ćwiczenia na cellulit należy rozpocząć od krótkiej rozgrzewki. Jeśli nie masz w domu roweru stacjonarnego lub innego sprzętu do ćwiczeń, poskacz na skakance, zrób pajacyki, skłony lub tradycyjny rowerek. Rozgrzewka powinna trwać około 15 minut. Po zakończeniu ćwiczeń na cellulit zaleca się wykonać stretching statyczny, którego celem jest rozluźnienie mięśni.

Ćwiczenia na cellulit - hula-hoop

Jednymi z najczęściej polecanych ćwiczeń na cellulit jest to z użyciem hula-hoop. Polega ono na wprawianiu plastikowego koła w szybki ruch wokół ciała, ruchami naśladującymi taniec hula. Wystarczy stanąć w lekkim rozkroku, wciągnąć brzuch, lekko ugiąć nogi w kolanach, chwycić hula-hoop, umieścić je na wysokości talii, a następnie zacząć nim kręcić. Hula-hoop angażuje do pracy brzuch, pośladki i uda, czyli wszystkie części ciała, na których najczęściej pojawia się cellulit.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z hula-hoop, wybierz lżejsze i szersze kółko, ponieważ takim łatwiej jest kręcić. Początkujący powinni wykonywać krótkie, kilkuminutowe ćwiczenia, klika razy dziennie. Kiedy już opanujesz trening ze zwykłym kołem, możesz sięgnąć po to cięższe. Jednak najbardziej efektywne będą ćwiczenia z hula-hoop, które posiada kulki masujące, wywierające nacisk na skórę. Osoby zaawansowane mogą wykonywać ćwiczenia trochę dłużej, około 20 minut.

Czytaj też: Hula-hoop na mięśnie brzucha i talię: jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]

Ćwiczenia na cellulit - przysiady

Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Stopy ustaw równolegle do siebie. Następnie napnij mięśnie brzucha i wraz z wydechem ugnij kolana tak, jakbyś chciała usiąść na krześle. Następnie wykonaj wdech i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj ćwiczenie 20 razy.

Obejrzyj wideo: Zasady prawidłowego robienia przysiadów

Ćwiczenia na cellulit - trening z hantlami

Chwyć w dłonie hantle (około 2 kg), stań w lekkim rozkroku i opuść luźno ręce. Następnie prawą nogą wykonaj daleki wypad w przód, jednocześnie unosząc dłonie. Udo prawej nogi powinno być równoległe do podłogi, a kolano lewej tuż nad podłogą. Odepchnij się prawą stopą, wyprostuj i złącz nogi. Ćwiczenie powtórz 10 razy, a następnie zmień nogę.

Czytaj też: Dieta na cellulit musi zawierać 9 produktów

Ćwiczenia na cellulit - unoszenie nogi w klęku podpartym

Wykonaj klęk podparty, tzn. uklęknij i oprzyj wyprostowane ręce o podłoże (dłonie powinny być ułożone pod barkami i rozstawione na szerokość ramion). Plecy powinny być proste, brzuch napięty, a głowa znajdować się w linii kręgosłupa. Następnie wraz z wydechem unieś ugiętą w kolanie pod kątem prostym prawą nogę tak, aby udo znajdowało się równoległe do podłogi. W czasie unoszenia nogi pilnuj, by plecy pozostały nieruchome, a pośladki mocno napięte. Potem, wraz z wdechem wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenia na lewej nodze. Ćwiczenie powtórz 10 razy, a następnie zmień nogę.

Ćwiczenia na cellulit - wyprost nogi

Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami. Następnie przewróć się na prawy bok, podeprzyj głowę ręką i unieś prawą nogę jak najwyżej. Pamiętaj, aby nie zgiąć jej w kolanach. Ćwiczenie powtórz 10 razy, a następnie wykonaj je na lewej nodze.

Trening na cellulit
Warto wiedzieć

Najlepszy trening na cellulit? Interwały!

Ćwiczenia siłowe mają za zadanie ujędrnić skórę objętą cellulitem poprzez stymulację produkcji kolagenu. Trzeba jednak pamiętać, że cellulit to tak naprawdę nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa - a najlepiej w spalaniu tłuszczu sprawdzają się treningi kardio. W twoim codziennym planie ćwiczeń nie może więc zabraknąć miejsca na aktywności takie jak bieganie, jazda na rowerze, skakanie na skakance czy jazda na rolkach.

Jeśli na co dzień masz mało czasu, postaw na treningi interwałowe. Zajmują tylko 15-20 minut dziennie, ale dają bardzo dobre efekty, ponieważ spalają tkankę tłuszczową nawet przez wiele godzin po treningu. Żeby pozbyć się cellulitu za pomocą interwałów, wykonuj je przynajmniej 5 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie.

Polecamy
jesz co lubisz sport

Autor: Time S.A

Nie pozwól, by Twój trening poszedł na marne. Wybierz dietę Dla Aktywnych od JeszCoLubisz, innowacyjnego systemu dietetycznego Poradnika Zdrowie. Ciesz się menu dobranym do Twoich indywidualnych potrzeb i uprawianego sportu. Wysmuklij sylwetkę i utrzymaj efekt na dłużej.

Ćwiczenia na cellulit - unoszenie pośladków

Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami. Połóż ręce wzdłuż ciała, a stopy rozstaw na szerokość bioder. Następnie wykonaj wydech, podnieś i napnij pośladki, opierając się na palcach stóp. Głowa, barki i ramiona powinny swobodnie przylegać do podłoża. Utrzymaj napięte mięśnie w takiej pozycji przez kilka sekund.

Potem, wykonując wdech, powoli opuść pośladki. Następnie dotknij nimi lekko podłogi, nie zmniejszając napięcia mięśni, i zaraz potem ponownie unieś pośladki, by powtórzyć ćwiczenie. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Czytaj też: HIP THRUST - najskuteczniejsze ćwiczenie na pośladki. Jak zrobić hip thrust?

Ćwiczenia na cellulit - unoszenie pośladków z oparciem nogi

Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami, a ręce rozłóż na boki. Następnie zegnij nogi w kolanach i prawe podudzie oprzyj tuż nad lewym kolanem. Potem unieś biodra tak, aby tułów i lewe udo tworzyły linię prostą. Wytrzymaj chwilę w tej pozycji i staraj się obniżyć biodra, ale nie dotknąć podłogi. Ćwiczenie powtórz 10 razy, a następnie zmień nogę.

Czytaj także: 10 skutecznych ćwiczeń, które zrobisz na leżąco

Ćwiczenia na cellulit - trening z piłką

Połóż się na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż tułowia. Umieść piłkę gimnastyczną między stopami. Następnie podnieś ją do góry i ściśnij kilka razy. Wracając do pozycji wyjściowej, ugnij nogi pod kątem 45 stopni i ponownie ściśnij piłkę kilka razy. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Zobacz też: Ćwiczenia na seksowne pośladki: trening z hantlami

Zobacz jakie ćwiczenia na cellulit proponuje trenerka Joanna Brzezińska:

Źródło: X-news / Dzień dobry TVN