Poranny trening - sprawdź, jak aktywnie rozpocząć dzień

2020-06-19 10:28

Poranny trening jest polecany każdemu, kto nie tylko chce aktywnie zacząć dzień, lecz także poprawić kondycję i wysmuklić sylwetkę. Energiczne ćwiczenia nakręcają metabolizm, a ten przyczynia się do lepszych efektów w odchudzaniu. Obejrzyj WIDEO i zobacz jak ćwiczyć, aby trening dawał jak najlepsze rezultaty.

Poranny trening - sprawdź, jak aktywnie rozpocząć dzień [VIDEO]
Autor: thinkstockphotos.com Poranny trening - sprawdź, jak aktywnie rozpocząć dzień [VIDEO]

W porannym treningu liczy się przede wszystkim motywacja. A konieczność wczesnego wstania z łóżka nie u wszystkich wzbudza entuzjazm... Tymczasem naukowcy są zgodni – intensywny trening poranny, jeszcze przed zjedzeniem śniadania, pozwala na uzyskanie lepszych efektów w odchudzaniu. O tej porze dnia organizm jest w stanie spalić więcej kalorii niż na przykład wieczorem. Dlatego, jeśli zależy ci na smukłej sylwetce, poranny trening to idealne rozwiązanie.

Spis treści

  1. Zalety porannego treningu
  2. Co zrobić, by trening był efektywny?
  3. Jak długo powinien trwać poranny trening?

Zalety porannego treningu

Ale nie tylko odchudzający się mogą wynieść korzyści z porannego treningu. Warto ćwiczyć rano także dlatego, że podczas ruchu uwalniają się endorfiny, hormony szczęścia, oraz adrenalina. Układ nerwowy zostaje pobudzony, organizm dostaje energetycznego kopa, zwiększa się wydolność mózgu. Dzięki temu łatwiej i z ochotą przechodzimy do codziennych obowiązków.

Co zrobić, by trening był efektywny?

Aby poranny trening był naprawdę efektywny, musi pobudzić do pracy różne partie mięśni i zawierać elementy zarówno wzmacniające kondycję, jak i siłowe. Samodzielne ułożenie planu ćwiczeń jest trudne, dlatego najlepiej trenować według wytycznych doświadczonego instruktora. Obejrzyj film, aby zobaczyć, jak powinien wyglądać skuteczny trening poranny.

źródło: Dzień Dobry TVN/ X-news

Jak długo powinien trwać poranny trening?

Na poranny trening powinieneś przeznaczać nie więcej niż 5-6 minut. Każdy wysiłek, zwłaszcza przed śniadaniem, jest dla organizmu obciążeniem, dlatego lepiej się nie przeforsowywać. Zbyt intensywne ćwiczenia, zamiast wzmocnić i rozbudzić, mogą cię pozbawić energii na resztę dnia.

Trening rozpoczynaj niemal natychmiast po obudzeniu. Na początku będzie ci ciężko, ale to jedyny sposób, aby przyzwyczaić organizm do aktywnej pobudki. Ważne, aby ćwiczyć regularnie, a między poszczególnymi ćwiczeniami nie robić zbyt długich przerw (maksymalnie kilka sekund). To pozwoli na skuteczne rozgrzanie wszystkich partii mięśni i poprawienie twojej kondycji.

Zacznij trenować od jutra, a przekonasz się, że efekty pojawią się szybciej niż myślisz!