Jak schudnąć? Przegląd skutecznych ćwiczeń odchudzających w domu

2020-03-16 13:13

Chcesz szybko schudnąć 3, 5 lub 10 kilogramów ćwicząc w domowym zaciszu? Dla tych, którzy nie lubią spędzać wieczorów na siłowni, przygotowaliśmy przegląd skutecznych ćwiczeń i treningów, które  pomogą schudnąć bez wychodzenia z domu.

Ćwiczenia wzmacniające gorset mięśniowy
Autor: Getty Images Gorset mięśniowy tworzą mięśnie core (ang.), które oznaczają podstawę, centrum, rdzeń.

Spis treści

  1. Jak schudnąć: ćwiczenia z piłką fitnessową (fitball)
  2. Jak schudnąć: ćwiczenia z hula-hoop na płaski brzuch
  3. Jak schudnąć: skakanie na skakance
  4. Jak schudnąć: pilates wyszczupla
  5. Jak schudnąć: przysiady odchudzają uda i pośladki
  6. Trening kardio w domu
  7. 4-minutowy trening tabata

Jak schudnąć bez wychodzenia z domu? Wybierz takie ćwiczenia, które nie będą wymagały specjalistycznego sprzętu, dostępnego tylko na siłowniach. Możesz ćwiczyć oglądając filmiki z gotowymi treningami lub skomponować własny zestaw w oparciu o skuteczne ćwiczenia. Poniżej znajdziesz pomysły na nie zawsze oczywiste metody odchudzania np. z hula-hoopem, na skakance lub z piłką fitnessową.

Za każdym razem zaczynając ćwiczenia rozgrzej się. Rozgrzewka jest niezbędna, bo przygotowuje organizm do wysiłku i poprawia efektywność treningu.

Jak schudnąć: ćwiczenia z piłką fitnessową (fitball)

Jeśli dotychczas nie trenowałaś zbyt często, ale postanowiłaś wziąć się za siebie i schudnąć, nie zaczynaj od intensywnych codziennych ćwiczeń. Najpierw przygotuj ciało do wysiłku fizycznego. Na początek możesz zrobić kilka ćwiczeń rozciągających z piłką fitnessową. Są one bezpieczne nawet dla osób z nadwagą i nie obciążają nadmiernie stawów, a opierając się na piłce, łatwiej wykonać niektóre ćwiczenia wymagające utrzymania równowagi.

Jak schudnąć: ćwiczenia z hula-hoop na płaski brzuch

Żeby zlikwidować zbędne boczki i pozbyć się tłuszczyku na brzuchu możesz wybrać któryś z tradycyjnych zestawów ćwiczeń odchudzających te problematyczne części ciała. Możesz też wrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie kręcenie hula-hoopem - 20 minut dziennie z plastikowym kołem sprawi cuda!

Jak schudnąć: skakanie na skakance

Skacząc na skakance przez pół godziny możesz spalić nawet ponad 300 kalorii. Ćwiczenie to poprawia nie tylko wygląd ud i łydek, ale także ładnie rzeźbi ramiona.

Polecamy
jesz co lubisz sport

Autor: Time S.A

Nie pozwól, by Twój trening poszedł na marne. Wybierz dietę Dla Aktywnych od JeszCoLubisz, innowacyjnego systemu dietetycznego Poradnika Zdrowie. Ciesz się menu dobranym do Twoich indywidualnych potrzeb i uprawianego sportu. Wysmuklij sylwetkę i utrzymaj efekt na dłużej.

Jak schudnąć: pilates wyszczupla

Poprawiając postawę ciała i zwiększając jego świadomość, poczujesz się lepiej i pewniej, kiedy spojrzysz w lustro. Już po kilku tygodniach regularnych sesji pilatesu zauważysz, że sylwetka jest bardziej wyprostowana, a ty wiesz już, jak można spalać dodatkowe kalorie nawet w czasie siedzenia przy biurku.

Zacznij od pilatesu dla początkujących, a kiedy wszystkie ćwiczenia będziesz już wykonywać bezbłędnie, poszukaj zestawu ćwiczeń dla zaawansowanych, bo w pilatesie najważniejsza jest precyzja i dokładność wykonywanych figur. Spróbujesz?

Jak schudnąć: przysiady odchudzają uda i pośladki

Przysiady angażują głównie mięśnie pośladków i ud. Włączając przysiady do treningu przyspieszysz odchudzanie ud, a idealny kształt twojej pupy odciągnie wzrok obserwatorów od niedoskonałości innych części ciała. Zaletą przysiadów jest też spalanie kalorii. Podczas 15-minutowej sesji przysiadów możesz spalić ich ponad 200!

Oto kilka cennych porad, jak prawidłowo robić przysiady, żeby były skuteczne.

Jak prawidłowo robić przysiady

Poniżej znajdziesz 2 propozycje zestawów ćwiczeń, które polecane są w odchudzaniu: trening kardio i 4-minutowy trening tabata.

Trening kardio w domu

4-minutowy trening tabata

Źródło:

1. Ekstrakt z guarany2. ID-alGTM3. Witaminy C,B2, B3,B64. Ocena efektów kontroli wagi z ID-algTM wśród 60 kobiet z BMI od 28 do 30. Badanie kliniczne z podwójnie ślepą próbą, kontrolowane placebo.5. Badanie kliniczne przeprowadzone wśród 52 kobiet, procent satysfakcji.6. Pomiar instrumentalny brzucha – badanie kliniczne wśród 50 kobiet.7. Badanie kliniczne przeprowadzone wśród 52 kobiet, procent satysfakcji.8. Badanie kliniczne przeprowadzone wśród 52 kobiet, procent satysfakcji.