Ćwiczenia na nogi: jak wysmuklić łydki?

2018-12-13 15:53

Jak wysmuklić łydki? Wystarczy wykonywać ćwiczenia na nogi, takie jak, np. wspinanie się czy skakanie na skakance. Dzięki nim łydki będą nie tylko szczuplejsze, lecz także będą ładnie ukształtowane. Sprawdź, jakie są najlepsze ćwiczenia na szczupłe łydki.

Ćwiczenia na nogi: jak wysmuklić łydki?
Autor: thinkstockphotos.com Jeśli chcesz wysmuklić łydki, wykonuj ćwiczenia polegające na napinaniu nóg.

Spis treści

 1. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 1
 2. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 2
 3. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 3
 4. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 4
 5. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 5
 6. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 6
 7. Zobacz, jakie ćwiczenia na łydki proponuje Anna Lewandowska
 8. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 7
 9. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 8
 10. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 9
 11. Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 10

Jak wysmuklić łydki? Wystarczy poświęcić trochę czasu na odpowiednie ćwiczenia na nogi. Są one krótkie i niezbyt wyczerpujące, a dodatkowo bardzo efektywne. Ćwiczenia na szczupłe łydki należy powtarzać 2-3 razy w tygodniu, najlepiej co dwa dni. Dzięki temu zyskasz smukłe i zgrabne łydki.

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 1

Usiądź na podłodze w pozycji wyprostowanej i wyprostuj nogi w kierunku ściany. Oprzyj ręce o podłogę (łokcie wyprostowane), a pomiędzy ścianę a stopy włóż miękką piłkę lub wałek. Następnie naciskaj stopami na piłeczkę, napinając mięśnie łydek. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 2

Stań w pozycji wyprostowanej. Rozsuń stopy na szerokość bioder - kostki, kolana i biodra powinny być ustawione w linii prostej. Trzymając kolana wyprostowane, wspinaj się na palce nóg. Wykonaj minimum 20 wspięć.

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 3

Przyjmij pozycję wyprostowaną. Następnie wespnij się wysoko na palce nóg na jakimś podwyższeniu (np. na steperze, na stopniach schodów) i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj ćwiczenia na drugiej nodze. Wykonaj minimum 20 wspięć.

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 4

Usiądź na krześle, uginając kolana pod kątem prostym. Całe stopy powinny być oparte na podłodze. Oprzyj na obu udach, blisko kolan, litrowe butelki z wodą. Następnie powoli podnoś pięty jak najwyżej, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 5

Stań w lekkim rozkroku, wyprostuj plecy, a ręce ułóż wzdłuż tułowia. Następnie w szybkim tempie wykonaj przysiad, wspinając się na palce i jednocześnie unosząc ręce ponad głową, i powróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 10 razy.

Czytaj też: Trening modelujący nogi - ćwiczenia w domu i na siłowni

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 6

Wykonaj 2-minutowy rowerek w powietrzu. Połóż się na plecach z rękami założonymi za głowę, tuż za uszami. Napnij mięśnie brzucha i unieś wyprostowane nogi z podłogi. Rozpocznij wykonywanie rowerków naprzemiennie uginając i prostując nogi tak, jak podczas jazdy na rowerze, pamiętając, aby angażować w ćwiczenie mięśnie łydek.

Zobacz, jakie ćwiczenia na łydki proponuje Anna Lewandowska

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 7

30-sekundowy bieg w miejscu, podczas którego ciężar ciała przemieszcza się tylko na palcach stóp, a nie na całych stopach.

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 8

Ćwiczenie idealne dla osób mieszkających na piętrze. Wchodząc po schodach, stawiaj na stopniu tylko czubek stopy. Po wejściu na drugie piętro, zrób chwilę przerwy i wejdź na kolejne 2 piętra. Ćwiczenie wykonuj powoli - pamiętaj, że chwila nieuwagi może skończyć się zerwaniem lub naciągnięciem ścięgna Achillesa.

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 9

Skakanie na skakance. Przyjmij wyprostowaną postawę, wciągnij brzuch i ugnij łokcie. W czasie skakania trzymaj łokcie blisko tułowia i odchylaj dłonie na boki (barki pozostają nieruchome). Skacz przez 2-3 minuty tylko na palcach i na niewielką wysokość.

Jak wysmuklić łydki? Ćwiczenie 10

Jazda na rowerze, podczas której naciska się na pedały tylko palcami stóp. Pamiętaj, że jazda na rowerze mocno rozbudowuje łydki, często za mocno, dlatego wykonuj to ćwiczenia tylko do czasu do czasu.