Mel B.: ćwiczenia na nogi [trening 10 min]

2018-11-30 13:26

Jeśli chcesz ujędrnić nogi, koniecznie zapoznaj się z ćwiczeniami Mel B! Trwają tylko 10 minut, a jedyna rzecz potrzebna podczas treningu to krzesło. Krótkie, ale intensywne ćwiczenia z Mel B, możesz wykonywać codziennie, dzięki czemu szybciej osiągniesz wymarzone efekty!

Mel B.: ćwiczenia na nogi [trening 10 min.]
Autor: thinkstockphotos.com Mel B. radzi, aby ćwiczenia na nogi wykonywać do rytmicznej muzyki - dzięki temu trening wydaje się łatwiejszy.

Spis treści

  1. Ćwiczenie z krzesłem - wstawianie i siadanie
  2. Siadanie na krześle z unoszeniem nogi
  3. Szybki wykop do przodu
  4. Wspinanie się na palce w rozkroku
  5. Skłony na ugiętych nogach
  6. Wykrok do przodu na ugiętych nogach
  7. Unoszenie nóg na krześle

Ćwiczenia na nogi z Mel B to jeden z najlepszych sposobów na zgrabne uda i łydki. Trening trwa tylko 10 minut, dzięki czemu każdego dnia możesz znaleźć czas na to, by zadbać o swoje nogi! Pamiętaj, że tylko dzięki systematycznym ćwiczeniom, osiągniesz wymarzoną figurę.

Jak prawidłowo wykonać 10-minutowy trening nóg Mel B? Wymienione niżej ćwiczenia wykonuj płynnie, bez robienia przerw między nimi. Przez cały czas  oddychaj równomiernie, napinaj brzuch podczas wydechu. Mel B zaleca, aby ćwiczyć w rytm szybkiej muzyki. Zacznij już teraz!

Ćwiczenie z krzesłem - wstawianie i siadanie

Ustaw się tyłem do krzesła i rozstaw nogi na szerokość bioder. W szybkim tempie siadaj i wstawaj z krzesła, a podczas wstawania wysuwaj biodra do przodu. Pamiętaj, aby podczas ćwiczenia plecy były proste, a brzuch wciągnięty. Wykonuj powtórzenia przez 1 minutę.

Siadanie na krześle z unoszeniem nogi

Ćwiczenie wykonujemy podobnie do poprzedniego, ale podczas wstawania unoś kolano w górę. Brzuch cały czas trzymaj napięty, oddychaj równomiernie. Ćwiczenie powtarzaj przez 1 minutę na każdą nogę.

Szybki wykop do przodu

Podczas tego ćwiczenia, zamiast unoszenia kolana, po wstaniu z krzesła zrób mocny wykop do przodu. Ćwiczenie wykonuj przez 1 minutę na każdą z nóg.

Wspinanie się na palce w rozkroku

Rozstaw nogi szeroko i lekko ugnij kolana. W tak przyjętej pozycji lekko unoś pięty do góry. Wykonuj rytmiczne ruchy, pamiętając o tym, aby przez cały czas brzuch był napięty. Powtarzaj ćwiczenie przez 1 minutę.

Skłony na ugiętych nogach

Złącz stopy i lekko ugnij kolana. Wykonaj wypad lewą nogą w lewą stronę, dotykając rękami podłogi i wróć do pozycji wyjściowej. Następnie szybko zrób krok w prawo. Pamiętaj, aby w momencie prostowania mocno napinać brzuch i pośladki. Wykonuj skłony szybko i energicznie przez 1 minutę.

Wykrok do przodu na ugiętych nogach

Zrób wykrok do przodu i ugnij lekko kolana. Oprzyj ciężar ciała na nodze, która znajduje się z przodu i pulsacyjnymi ruchami obniżaj się i unoś, tak jakbyś skakała bez odrywania stóp od podłoża. Przez cały czas trzymaj napięty brzuch i pośladki. Wykonuj ćwiczenia przez 1 minutę na każdą nogę.

Unoszenie nóg na krześle

Usiądź wygodnie na krześle, oprzyj ręce o siedzenie i na zmianę prostuj i zginaj nogi, pamiętając o tym, by nie dotykać stopami podłogi. Tak, jak w poprzednich ćwiczeniach, utrzymuj napięty brzuch. Ćwiczenie powtarzaj 1 minutę.